Уригване?

  • 1 348
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Майчета, задължително ли е бебчо всеки път да се уригва след кърмене.
Алекс по някой път се уригвва друг път не иска и не мога да го накарам ooooh!

# 1
  • Мнения: 9 899
оригването се прави с цел да се изкара въздуха, поет по време на ядене. Иначе е много възможно да повърне бебето и язък за храненето :Simple Smile Трябва да опиташ различни пози на оригване - на рамо, с коремче, долепено до твоя корем и т.н. - за да намериш най-ефикасната поза. И ако не иска пак да се оригне, сложи го да легне и след минутка пак го вдигни - това често дава резултат.

# 2
  • Мнения: 2 028
на бебчетата така им става леко на коремчетата след папкане...в началото и ние доста зор виждахме, понякога не се оригваше, но като го сложиш в легълцето и го вдигнеш на рамо след малко, обикновено става номера

моят съвет е: гледай да го оригваш!

оригвам бебчо и до ден днешен, а сме почти на 6 месеца

# 3
  • Мнения: 2 220
Моето бебе не се уригваше почти никога. Не мисля, че има чак такъв проблем, ако просто не може. Все пак няма как да го държиш на рамо цял ден. Не се притеснявай.

# 4
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Не е задължително да се уригва, въпреки, че ние се оригваме почти всеки път и когато не се уригне и го сложа да легне се почва едно хълцане......сумати и време Mr. Green

# 5
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
В началото по-често се уригваше,сега по-рядко или известно време след хранене.Даже сутрин и вечер заспива без да се уригне,няма проблем,не повръща.

# 6
  • Мнения: 4 181
Слагам на рамо, пробвах и да го слагам да легне и после да го вдигам, но никакъв  ефект ooooh!.Уригва си се когато си реши и тва е #Crazy

# 7
  • Мнения: 9 899
ще се научи. Моят син започна да се оригва качествено на два месеца чак. Даже мъжът ми попита дали така ще се радвам, ако и той почне да се оригва като малкия Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 999
София като беше новородена не винаги се уригваше. Сега пък още по-рядко го прави.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 003
Слагам на рамо, пробвах и да го слагам да легне и после да го вдигам, но никакъв  ефект ooooh!.Уригва си се когато си реши и тва е #Crazy

И моето бебе така беше. Цокне си и заспи сладко, а пък аз зор да я оригна... на детето му се спи а аз го суча и въртя  насам натам  Crazy
Оигами (така казва таткото  Mr. Green) когато си пожелае!

# 10
  • Мнения: 262
Ако е заспало бебето няма смисъл да го мъчите. Но ако е още будно добре е да се уригне.
При нас понякога с уригването излиза и по малко мляко, така че аз съм по-спокойна као съм "изкарала въздуха".

# 11
  • Мнения: 287
Почти винаги се уригва. Можеби един два пъти на седмица не се получава, като включвам в това число като заспи докато го кърмя. Тогава въобще не правя опити. Понякогасе уригва чак след половин час.

Такаче пробвай да го уригнеш за да му излезе въздоха.

# 12
  • София
  • Мнения: 164
Имаше период когато беше на 1м. когато не се оригва и това си е .С една друга мама си говорихме даже ,че не съм вярвала че ще се радвам на оригване.Сега се оригваме и по няколко пъти, но защото повръщаме, така че гледам да изкарам поне въздуха да не е от него. Като заспи обаче не я мъча, чак след като се събуди я слагам по коремче и така се оригва.

Общи условия

Активация на акаунт