Молба за съвет за приспиването на по-голямо бебе

  • 523
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 664
Здравейте,
Търся съвет от мамите с по-големи дечица, минали по този път. Дъщеря ми имаше много силни колики първите 6 м. и свикна да заспива гушната в ръцете ни, люлеейки я. Сега, като поотсрасна, вече не иска на ръце,но не мога да я науча да заспива сама. Вечер се кърмим на спалнята, после тя играе, гушка се в мен и като заспи, я пренасяме  в нейното креватче, където си спи през нощта. Това се понася, обаче денем спи много леко, ако я пренеса в креватчето й се събужда, на всичкото отгоре и като аз стана от леглото до 15-20 мин. се е събудила и край на спането! Не мога да лежа с нея по 1-2 часа, за да спи....това е единственото ми време да оправя къщата. Пробвам периодично да я оставя в креватчето, дори стоя край нея, че иначе става още по-зле - така или иначе тя изпада в истерия, захласва се от плач, пробвала съм да я оставя, може и с часове да плаче без да се успокои, после като я вдигна, цялата е обляна в сълзи, потна и трепери . Давам й бибата, някоя играчка да гушка, но тя ги хвърля ядосано и реве още по-силно.
Ще съм благодарна на всякакви съвети, опитах  всичко, за което съм чела и вече съвсем се отчаях!

# 1
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Продължвай да пробваш точно по този начин- да стоиш в стаята, близо до леглото. Постепенно се отдалечавай. Говори и в началото тихичко. Пробвай да четеш нещо Това е, за което се сещам newsm78
Нели имаше един период, в който не искаше да заспива сама, а аз трябваше да лежа до нейното легло. Просто лягах, без да говоря и тя разбираше, че не е време за игра.
Другото, което спазвах беше, че я оставях в леглото, когато вече наистина й се спеше. Никога не съм я оставяла да плаче. Според мен са просто периоди и аз чакам да минат. Обикновено след седмица отнова заспива самичка, дори ми маха с ръчичка за лека нощ като излизам.

# 2
  • Мнения: 574
Ще мине и този период. Опитай наистина да я приспиваш в нейното легло. По едно време и при нас беше така.После започнах да и чета приказка и стоях малко при нея. Стигнали сме до период , вкойто четем приказка, после тя ми я разказва и след това излизам. Сигурно още много промени ще има. Спокойно вашето е нищо в сравнение с комшийката ми.Те почти до година се приспиваха само докато суче иначе имаше истерии.

# 3
  • Мнения: 215
При Виктор също имаше такъв период- приспивам го при мен на спалнята и щом го пренеса в неговото легло се буди и плаче. И пак на спалнята и пак в дет. легло и пак се буди и така.....докато навърши 1 годинка. Просто един ден, след като го пренесох, не се събуди - продължи да спи. През следващите няколко дни се събуждаше, промъркваше леко, но се унасяше в сън самичък. След 1-2 месеца измислих друго- поставям го на неговото легло/ в обичайната му за сън поза/, клякам до леглото, пъхвам си ръката между решетките и я слагам върху гърба му, докато заспи. Много е неудобно, добре, че заспива за 10-ина минути. Главата му, обаче, е обърната на др. страна, не към мен, иначе ме закача и не заспива. Никога не му говоря, щом веднъж съм го сложила в леглото, приказките и др. гушкания са преди това.
Та, мисълта ми е - детето само ще се откаже от този навик един ден, по същия начин, както сама се е отказала да заспива на ръце. И наистина трябва много да и се е доспало.

# 4
  • Мнения: X
Продължавай в този дух - стой в стаята, но не я взимай, не я потупвай, просто близо до креватчето, може да и говориш нещо тихичко. После просто лягаш с една книжка до леглото и, но си четеш, не и обръщаш внимание /аз дори се обръщах на другата страна, за да не ме гледа/, после постепенно почваш да излизаш за малко от стаята, като и се обаждаш, да те чува, постепенно увеличаваш периода, в който не си в стаята. Накрая само оставяш вратата отворена и излизаш. Най-важното е да си твърда, иначе ще те разиграва много хитро Wink

# 5
  • Мнения: 664
Благодаря за полезните съвети! Поне има надежда, че ще свикне Simple Smile Ама докато свикне, тежко ми....никак не мога да издържам като плаче така и ме гледа с очи, пълни със сълзи и протяга ръце да я взема....

# 6
  • София
  • Мнения: 270
Малко късно видях темата, но ме вълнува, затова ще споделя опита си.
Добрата новина е, че като проходи детенцето започва да се изморява повече и съответно да заспива по-лесно.
Ние сме минали през всички възможни начини за приспиване: разходки с количка, люшкане в столчето за хранене, галене, милване, гушкане.....какво ли не. Всички имат някакъв временен ефект. Скоро минахме през период, в който заспиваше сама Simple Smile..., но и той отмина Cry Приспиването отново е кошмар. Понякога отнема по един, два или три часа newsm61. На детето му се спи, то се вижда. Ако не й се спеше, изобщо нямаше да мъча и нея и себе си.  От както се е родила е така, просто заспива много трудно. За щастие на вечерното приспиване му намерихме лесното: Ляга между нас с баща й, на тъмно и тихо и заспива....след около час Twisted Evil. Но през деня..... Tired. Опитвала съм и с рев. Ама колко време е нормално да реве???
Желая ти успех Hug Ти упорствай, дано при вас да има ефект.
 

Общи условия

Активация на акаунт