Млечица- как се лекува?

  • 1 725
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 810
Племенника е на 4м. и има бяло езиче.
Сестрата на педито казала да го мажат със сода и мед!!! #Crazy
Опасно ли е това бяло езиче? Трябва ли и как се лекува?
Търсих из форума, но нищо не срещнах.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А доказано ли е, че е млечница?

По принцип сестрите не могат да поставят диагнози. Доколкото знам млечницата се разпространява по цялата устичка. Първо да установят дали е такъв проблемаи тогава да предпиремат мерки.

Иначе проблемът се решава с мазане с Дактарин орал гел или Нистатин.

# 2
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Мед  Shocked те за това пък не бях чувала.
Синът ми имаше и мина с мазане с гелче, бях решила да пробвам и с алтернативни метди, но си мина само с мазането.

# 3
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Аз съм чувала само за мазане със сода за хляб, ама е много болезнено за бебето...

# 4
  • Мнения: 952
Ами лятото и Вики имаше млечница но само Дактарин гел ни помогна не е болезнено за детето а и има много бърз ефект,аз чак се учудих как от две мазания и езичето му се оправи. Нистатин вече няма спрян е от производство.  А с мед и сода не рискувай хем ще се мъчи детенце хем може и алергия да направи от меда.

# 5
  • Мнения: 2 531
А бели петна о бузките,  между венците или другаде има ли? Шото малкоте бебета може от млякото да са с бели езичета, хубаво е лекар да го види и да прецени дали наистина е млечница! А иначе ние се лекуваме с дактарил орал гел, който разбрах че сега го нама по аптеките. Може и с нистатин или друг антимикотик!

# 6
  • Мнения: 1 288
освен бяло езиче трябва да има и бели петънца по вътрешната страна на бузките или небцето. може да се появи обрив на дупето с пъпчици с бяло връхче. потърси в библиотеката, имаше много хубава статия за млечницата със снимки.
ние се лекувахме с дактарин гел. много е ефикасен, за ден-два минава всичко.

# 7
  • Мнения: 3 810
Много ви благодаря мами!
Страхотни сте!
Ще помоля сестра ми да првери и за другите симптоми.
А сестрата го е казала, понеже са били на консулт., а д-рката липсвала.
Още веднъж:  newsm20

# 8
  • Мнения: 2 047
  Да не пробва с мед в никакъв случай, защото бебето може да глътне. А с меда не трябва да се среща още.  Laughing Това по повод моето дете, когато го мазах с Дактарин ми смучеше пръста и гълташе. Явно този гел е  доста приятен на вкус  ако млечницата не е обострена много. Казва се още соор, затова може би не си намерила с търсачката.

# 9
  • Мнения: 968
Никъде ли няма Дактарин орал гел? Както разбирам това е най-ефикасното, но нали е изтеглен от пазара!

# 10
  • София
  • Мнения: 1 457
Абе какви мед и сода  Shocked, тези доктори съвсем откачиха  Twisted Evil По-добре сестра ти да не прави такива експерименти. Дано намери Дактарин орал гел и да маже с него 3 пъти дневно с марличка увита на пръста. Не е задължително да има и на бузките. Ние първия път имахме само на езичето, а втория беше  на бузките( но там трудно се вижда), добре че педиатърката видя и ни каза,че има млечница на бузките, тогава пък нямахме на езика нищо и аз въобще не бях забелязала,докато не и се подсече дупето.Те нещата са свързани.

# 11
  • София
  • Мнения: 164
 и ние се мазахме с Дактарин първо 1-2 дена по 2 пъти, но след известно време се появи пак и се оказа че дори след като се скрие е хубаво да се продължи мазането  още 1-2 дена, не е болезнено за бебчето, само след намазването не трябва около 30 мин. дасуче или пие вода. Аз купих преди около месец защото пак се появи, но ние непрекъснато повръщаме и в устата ни все мляко има мазала съм 1-2пъти , като слагах първо на ръката(не съм го пипала)другото е в хладилника пише че след като се отвори 28дни му е срока на годност не знам ако е в хладилник сигурно е повече. С удоволствие ще услужа на някоя мама след като го няма в аптеките.Може да ми звънне на 8736269 Цвети.

Общи условия

Активация на акаунт