споделете опит...за гъбичките

  • 1 167
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте на всички! от отдавна чета форумите тук дойде и ето че дойде момента и аз да се регистрирам и да ви пиша...преди около десетина дни научих, че съм бременна  Grinning Бебето е мнооого желано...исках да се обърна за мнение към всички вас тъй като има нещо което много ме притеснява...ходих на лекар направих си изследвания и ми каза, имам Candida вероятно от бременността последният път когато имах беше преди години от един антибиотик...та лекарката ми твърди, че до 16 г.с. по добре било да не взимам нищоч Thinking..е да ама това са два месеца и повече
..на мен лично ми се вижда много по страшно да не се лекувам отколкото да се оставя така..ама знам ли не съм лекар...вярно, че съм съвсем в началото, но...кажете мнение..опит...да отида ли на друг лекар..аз от тази по принцип съм доволна обаче с това не съм много съгласна и доста съм притеснена..толкова ли няма нещо по безобидно което да се взима...еххх  дайте съвет и от вашият опит...благодаря ви предварително..  bouquet

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 10:37 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 5 391
Ако имаш пълно доверие на наблюдаващият те лекар би трябвало да го послушаш.Ако ли не-консулт с друг специалист.Има резон в това да не се пият лекарства до 3 месец, все пак тогава се извършва органогенезата.

# 2
  • Мнения: 1 416
Елибели,
Мисля, че трябва да се довериш на наблюдаващия те лекар. Когато бях бременна в 5-тия месец, ми изписаха един  гаден антибиотик и аз получих гъбички. Гинеколозите категорично забраниха използването на лекарства. Използвах за пет дни свещички ("Гинопеварил") и веднага се оправих.
Ако искаш, консултирай се и с друг лекар, но предполагам, че никой гинеколог няма да ти предпише хапчета...

# 3
  • Мнения: 462
Аз обикновено когато не ми допадне мнението на лекаря, се консултирам с още някой специалист. При теб се появява проблема, че ти на тази лекарка и имаш доверие, което малко усложнява нещата. При всички положения, когато си бременна, трябва да се внимава много с това каквосе взима и какво не...и все пак...когато си болна е по-добре настинката да се отстрани по най-бързия начин, защото не е изключена възможността вирусчето да премине през плацентата и да навреди на плода...А че през първите 4 месеца е опасно и то много да се взимат лекарства и това е така, защото тогава се оформя плода. Моят съвет е да се допиташ до твои познати за друг добър специалист и да направиш консултация и с него. От повече опит глава не боли!

# 4
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Кандида са гъбички, нали? Не съм чувала да вредят на плода. Ако не ти създават проблем като парене и сърбеж, можеш да почакаш малко с лечението им. Понякога се случва да изчезнат от самосебе си. Иначе се лекуват с вагинални таблетки. Ако това много те притеснява, консултирай се и с още един лекар и тогава вземи решение.

# 5
  • Мнения: 2 047
  Да, кандида са гъбички. Има много теми по въпроса, ако пуснеш търсачката  ще видиш , че д-ра ти е прав. В начална бременност не се лекуват, по нататък се правят два курса лечение. През бременността не вредят на плода.

# 6
  • Мнения: 666
 През цялата ми първа бременност  бях с гъбички много са упорити , не ми даваха да пия никакъв АБ , чак накрая 3 седмици преди да родя ми изписаха вагинални глобули с които се оправих, иначе ползвах следния разтвор в 1 л вода се слага 1 ч.л сода и с този разтвор се прави външен тоалет след това със кърпички за еднократна употреба се забърсваш , това няма да те излекува , но поне ще намали разпространението на гъбичките, можеш да пробваш да се миеш с Thrihlorbacter , не съм сигурна дали се изписваше точно така

# 7
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Щом ти е казала, че в момента не може да се приложи лечение - по-добре я послушай или отиди на друг. Проблемът е сърбежът - казвам го от личен опит - не се издържа и се почна чесане, което утежнява нещата. Съветът с миененто със сода е добър, аз мажех от вън и с Клотримазол - мисля ,че е безопасно, гелът не влиза навътре и облекчава сърбенето. За вътрешна употреба обекновено предписват Гинопаверил на бременни - обади се на докторката и я разпитай за тези лекарства - мисля си, че все нещо може да се направи.

# 8
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай. В началото на бременноста, както са ти казали и другите мами не се взема нищо. На мен също ми изписаха глобули, 3-ри седмици преди да родя. Нямах нищо, но лекарката ги изписа профилактично. Ако нямаш доверие на наблудаващия си лекар посъветвай се и с друг гинеколог. Лека бременност.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 904
Не се притеснявай. В началото на бременноста, както са ти казали и другите мами не се взема нищо. На мен също ми изписаха глобули, 3-ри седмици преди да родя. Нямах нищо, но лекарката ги изписа профилактично. Ако нямаш доверие на наблудаващия си лекар посъветвай се и с друг гинеколог. Лека бременност.

 newsm10 само, че при мен ги лекувах 3 пъти, че бяха мн упорити - в 5, 7 и 9 месец - точно преди да родя:)

Леко бременеене ти пожелавам newsm51

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Лечението на Кандида може да започне след 15 г.с.,тъй като за целта се използват вагинални свещички.Довери се на лекаря.Аз също имах гъбички от началото на бременността,но започнах лечение от 15 г.с.Изчистих се,но преди раждането се появиха пак.При раждането също имах/много са упорити/,но по никакъв начин не навредиха на бебето.Не предприемай самолчение. 

# 11
  • Мнения: 143
При всички положения е добе да се консултираш и с друг специалист.
 Аз се лекувах  преди една седмица от тази досада с Гиназол, по предписание на моя гинеколог. Ползва се еднократно и поне при мен веднага подейства. Бях се побъркала от притеснение   #Crazy , въпреки успокоението на доктора, че няма опасност за бебето. Но повод за притеснение лесно може да се намери, та по-добре не се шашкай много - заради бебето.
Леко носене!

# 12
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Лекарката ти е права. И аз имах гъбички от бременността, лекувахме ги в 4-5 месец и за 10 дни се оправих.

# 13
Много благодаря на всички...сега вече съм по спокойна...така или иначе се рових дълго в интернет и наистина не намерих никъде да пише,че гъбичките са опасни за бебето..само ако е бактериална инфекция тогава е друго нещо...е утре съм на лекар и ще си поговорим по сериозно по въпроса...благодаря ви наистина...много е лошо,че така се притеснявам от всичко, както и всички бременни предполагам..дано не изкукам след девет месеца #Crazy хехехехе

Общи условия

Активация на акаунт