За никненето на зьбките и страничните явления

  • 3 059
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Здравеите мили мами!Имам едно вьпросче.На дьщеря ми (8 месеца)наскоро и изби пьрвото зьбче.Вьобще не разбрахме,толкова безболезнено беше,явно newsm78.Ако не беше продраскало на льжичката,нямаше да разбера EmbarassedСлед това обаче се разболя,вдигна висока температура 38,8  и докторьт и изписа антибиотик.Тогава забелязах,че до пьрвото зьбче,венеца се е надул и се опитва да избие друго.Казах на доктора,но тои не обьрна много внимание.Оттогава обаче нещо ме гложди и затова се обрьщам кьм вас.Вьзможно ли е да е вдигнала тооолкова много температурата,заради зьба?Освен това дупето и беше много зачервено и много болезнено,вьобще не искаше да сяда,та я носих 2 дни на рьце SadДокторьт каза,че е от памперсите,но ние досега не сме имали такива проблеми newsm78Дали има някаква врьзка?И какви други явления може да сьпьтстват зьбоникненето? Thinking
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 708
Ами по принцип е възможно Т да е от зъби, както и подсеченото (червено) дупе. Обикновено други признаци са раздразнителност, разстройство, червени бузи, обилно слюноотделяне, прозрачни секрети в нослето, дърпане на ушите ... Но е строго индивидуално. Вие може да имате само 1 признак и пак да е зъб. Но ако гърлото е червено (педиатъра погледнал ли го е) тогава надали са зъби. Т може да е кактоо от едното, така и от другото. Ако не си съгласна с мнението на периатъра се консултирай с друг, само това мога да ет посъветвам Simple Smile Бързо оправяне ви пожелавам

# 2
  • София
  • Мнения: 39 715
Възможно е. Дияна абсолютно всички зъби (без 1вите 2) ги изкарваше с темп. 39, понякога и разстойство.
Ако се притесняваш консултирай се и с други лекари.
Джипито на Дияна избягва да й изписва антибиотик, ако не се налага разбира се.

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
По принцип педиатрите казват,че при никнене на зъби температурата може да се повиши до 38 градуса и то за ден-два.
Моите наблюядения показват,че е много индивидуално и повече никненето на зъби е свързано с раздразнителност,обилно слюноотделяне.
Защото и другото е опасно-педито да реши,че е от никнене на зъби ,а да има друг проблем.Най-добре е да се консултираш с друг педиатър,за да си спокойна,а и би трябвало да ти изпише нещо обезболяващо за венците.Бързо оздравяване ви пожелавам!!!

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Възможно е. На моя като му никнат зъби винаги се подсича независимо с какво го мажа, понякога вдига до 38,3- 38,5 Т. Също така по-лесно се разболява и трябва да го пазя в тези периоди. Питала съм др. и ми каза, че е нормално тъй като по това време имунната им защита отслабва.

# 5
  • Мнения: 8 505
Да,възможно е.Вече са ти посочили другите "екстри",съпътстващи зъбоникненето.Моята калпазанка вдигна Т при 3. и 4. предкътници,преди това-не.Нооо,разстройството е задължително при всеки зъб Confused

# 6
  • Мнения: 46 434
Възможно е от зъбоникненето да падне имунната защита на детето и да лепне по-лесно някое вирусче.
Подсичането- да, може да от това, вземи си "Бейби тан" и мажи  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 621
Да, и при нас повечето зъбки никнат с много зачервено дупе и разстройство.Температура имаше само при никненето на кучешките зъбки.Но е възможно детето да е хванало някакъв вирус следствие намалена имунна защита, заради никненето на зъбките. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 270
Здравей!!!На мен ми е трудно да ти отговоря на въпроса, но бих могла да ти кажа какви признаци имаше при никненето на зъбките на моето детенце:
-неспокойство, нервност, непрекъсното мрънкане
-неспокоен сън нощно време, будене на всеки 15 или 30 минути
-непрекъсното търсене да цока
-обилно слюноотделяне
-настървено хапане на ръчичките и играчките
-зачервени бузки
-непрекъснато дърпане на ушенцето
-хрема- или обилен безцветен секрет, или задна хрема
-кашляне-от време на време и то като суха кашлица.
Педиатърът ми каза, че може да вдигне температура, да има зачервено гърло и разстройство! Дано всичко е наред!!! GrinningНо обикновено има доста синптоми при никнене на зъбки!!!

# 9
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Според мен толкова висока температура не може да е просто от зъбчето. В момента детето е с по-слаб имунитет и много по-лесно е да се разболее.

# 10
  • Мнения: 1 425
Възможно е да е от зъбите. На моята дъщеря първото зъбче изби на 11 месеца, до момента има 12 зъба и слава Богу не сме имали проблеми. Но на една приятелка детенцето е на 1 г. и половина в момента му излизат 4 ри зъбчета едновременно. Детенцето е с алено червено гърло, висока температура, надути венци - така е вече седмица. Каквото твърдо хапне, руква кръв от венците му. Водили са го на детски стоматолог и той е казал, че докато не избият няма да се подобри. Дано твоето зайче се оправи бързо.

# 11
  • Мнения: 4 392
Да, и при нас повечето зъбки никнат с много зачервено дупе и разстройство.Температура имаше само при никненето на кучешките зъбки.Но е възможно детето да е хванало някакъв вирус следствие намалена имунна защита, заради никненето на зъбките. Simple Smile
И аз се опасявах от това,но за сьжаление вече пием антибиотика,врьщане назад няма.Яд ме е само,че докторите с такава лека рька предписват антибиотици,и за това,че се поддадох на неговите внушения,но ме беше и страх,да не би все пак да е прав. Cry
Благодаря ви,маичета,за бьрзите отговори!вече ще сверявам информацията с поне още един лекар!

# 12
  • Мнения: 5 790
При никненето на зъби имунитета пада. Възможно е да вдигне температура и да има всички неща, които мамите по-горе са описали.
На Вики първите 4 зъбчета порастнаха без да разберем. Следващите два обаче, порастнаха на куп, съпътствани с хрема, кашлица и подсичане на дупето до кръв.

# 13
  • Мнения: 2 000
Възможно е. На Митко всички зъби му избиваха след висока температура - до 39 градуса, зачервено гърло, сополи и червено дупе.

# 14
  • Мнения: 1 006
Ами по принцип е възможно Т да е от зъби, както и подсеченото (червено) дупе. Обикновено други признаци са раздразнителност, разстройство, червени бузи, обилно слюноотделяне, прозрачни секрети в нослето, дърпане на ушите ... Но е строго индивидуално. Вие може да имате само 1 признак и пак да е зъб. Но ако гърлото е червено (педиатъра погледнал ли го е) тогава надали са зъби. Т може да е кактоо от едното, така и от другото. Ако не си съгласна с мнението на периатъра се консултирай с друг, само това мога да ет посъветвам Simple Smile Бързо оправяне ви пожелавам

При нас признаците бяха точно същите......никога ппреди не е имала зачервяване по дупето,  Sick в чудо се бях видяла....но, като поникнаха, сякаш само се оправи. По-настоятелни сякаш трябва да сме при прегледите и при консултациите с педиатъра - повече питай, възможно ли е да отложиш антибиотика, кога, защо, такива работи, аз вече (ама от опит, де) така правя!
Желая Ви здраве и бели зъбки!

Общи условия

Активация на акаунт