питанка?

  • 843
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Моята дъщеричка е на 7 месеца и от около месец  започна да върти главичката , все едно казва "да " с главичка! В началото го приех като ново забавление на детето. Правеше го рядко, но сега започна по-често! Прави го бързо!
Когато говорих с педиатър ми каза, че едва ли е неврологична реакция по-скоро е от доста натрупана ушна кал в ушните каналчета!
Искам да ви попитам може ли да е неврологично и за какви други смптоми евентуално да следя!
Много ритмично маха и с рачичките есе едно бие шамари, но ми се струва в рамките на нормалното!
Налага ли се според вас консултация с невролог и за какво може да става въпрос, ако е нещо неврологично?

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
За шамаите не се безпокой, малкия ми го прави още понякога (почти 10мес.), аз заради каката го водя периодично на консултация с невролог - няма никакъв проблем. За въртенето на главичката обаче не мога нищо да кажа.

# 2
  • Мнения: 462
Аз си имам моя теория за нещата. Винаги, когато се притеснявам за нещо, се консултирам с лекар. Така съм си спокойна за мен. А и ако отговорът на лекаря нещо не ми се струва логичен или приемлив, продължавам да търся мнения, така че...да преценя кое мнение да приема. Ако пък мненията съвпаднат поемам въздух спокойна и продължавам напред Simple Smile

# 3
  • Враца
  • Мнения: 871
НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАЙ!И ние имахме подобен проблем.Това е от ушичките.Заведи го УНГ а не на невролог.При нас беше неизлекуван отит.Ние даже си  ги дърпахме -предполагам е това.Късмет!

# 4
  • Мнения: 1 271
Моето мнение въз основа на опита ми е че може и да е неврологично, особено ако движенията се извършват едновременно. Нашият Теди продължава да си върти главата и да маха (пляска) с ръце едновременно. И според докторите това са примитивни движения и дистонии, които му нарушават и равновесието. Когато е превъзбуден ги прави по-често или когато му е скучно.
Моят съвет е да се консултираш с невролог, знам че прегледите не са любимото нещо нито за нас нито за децата, но за да растете здрави и спокойни по-добре питайте специалист. Ако пък ви е по-лесно да отидете първо на УНГ специалист (например в ИСУЛ - царица Йоанна са добри) отидете първо там.
Успех и дано попаднете на добри доктори.  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 710
Мисля, че kuneto е права. Не се стряскай предварително - но направи прегледите. Не веднъж съм го писала тук - по-добре рано и да се презастраховаш, отколкото късно и да съжаляваш.

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз пък този път считам, че не е нищо страшно
сина ми го прави с голям кеф - то баба му, малко е виновна щото го видяла и "върти върти главичка" - смях голям, а сега като реши да се прави на интересин - е като перка на ... хм незнам какво ма е наистина смешен Wink

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
не е само той
май повечето деца имат скронност да го правят - сякаш изпробват усещането ....

# 8
  • Мнения: 1 710
Да, определено децата искат да изпробват такива движения. Въпросът е, че майката звучи притеснено за това е най-добре преглед. А има ли нещо друго, което те притеснява - седи ли, как е с вниманието?

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако не си имала някакви сериозни проблеми с бремеността и раждането на детето
ако няма отклонения в седежа, и др нервни развития - най-вероятно няма проблем
но и момичетат са прави - ако се притесняваш по-добре си иди на доктор

# 10
  • София
  • Мнения: 2 100
ами никакви проблеми с бремениостта и раждането! Мисля че за месеците си се развива съвсем нормално! Седи почти детето. задържа се , но като се поумори се лашка на една страна. Не е още супер стабилно седнала, но пак мисля че за възрастта си е ок!двигателно се развива добрв, дърдори разни срички, концентрира се, познава ни, радва се.

# 11
  • Мнения: 1 710
Ybag, това трябва да се следи. Ако всичко е ок, значи нямаш причина да се тревожиш. Нещата са комплексни, така че не можеш да вземеш само едно изолирано нещо и да се тревожиш заради него. Според мен, ако детето има някакъв проблем - той няма да се изразява само в това. Майко как го написах - дано си ме разбрала. Просто следи цялостното развитие и ако има и друго нещо - тогава се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт