Полиджинакс или Клион-Д ?

  • 1 727
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 374
Здравейте бъдещи и настоящи мами,
Чудя се кое от двете да ползвам - при микробиологично изследване ми откриха гъбички Кандида. Единият доктор, които посещавам в поликлиника ми предписа Клион -Д, а другият, който посещавам на частно - Полиджинакс. И сега се чудя и мая кое да избера. Изчетох всичко по форумите за 2-те. Имаше мнение, че Клион бил слаб и пак щяли да се появят, а пък на упътването на Полиджинакса пише да не се ползва от бременни.
Има ли някои, който да е ползвал и двете и от кое е по-доволен?
Много ще съм ви благодарна ако споделите някакъв опит.

# 1
  • София
  • Мнения: 8 932
Аз ползвах и от двете. Първо около 12г.с. д-ката ми изписа Клион, а преди три седмици понеже пак имах малко Кандида ми даде Полижинакс. Мисля, че Клиона е по-слаб и първо опитват с него, а после, ако се налага Полижинакс, защото той е антибиотик. Да ти кажа обаче на мен той ми помогна повече. И аз четох че не е препоръчителен за бременни, но съм чувала че доста често го изписват, но в по-големите месеци от бременноста, защото в началото има повече рискове. Дано съм ти помогнала, че стана много объркано.

# 2
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Аз също съм по-доволна от Полижинакс-а! А за бременността ти щом ти ги е изписал лекар не би трябвало да се притесняваш, той е преценил!

Общи условия

Активация на акаунт