тесто за пица

  • 14 646
  • 35
  •   1
Отговори
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Момичета, пуснах търсачка, но не открих - трябва ми рецепта за универсално тесто за пица, каквото може да се съхранява и във фризер. Мисълта ми е да приготвя повече и да си имам запаси, като ми се наложи спешно.

# 1
  • Мнения: 3 777
На Звездев рецептата е чудна, става за фризер и пиците стават тънки и вкусни.
Половин кубче мая са разтваря във вода, горе долу 400 мл.
Слага се малко сол, олио 1 ч.л и оцет 1 ч.л.
Слага се брашно да се получи меко тесто.
Остава се да отлежи и това е.
Ако ще замразяваш не отлежава.

Мерките са на око.

# 2
  • Мнения: 901
Основно тесто за пици, фокачи

250 г брашно
125 мл вода
3. 5 г мая суха ( 1/2 пакет от 7 г)
1 ч л сол
1 ч л захар
1 с л мас (олио, зехтин)

. Маята се разтваря в топла вода .. добавя се захарта и солта...
. Брашното се пресява и се замесва тесто
. Накрая се добавя олиото.. и още един път се омесва тестото.
. Оставя се на топло място да се надигне....

# 3
  • Мнения: 472
Testo za pica
250 гр брашно
125 мл вода
3. 5 г суха мая (половин пакетче)
1 ч л сол
1 ч л захар
1 с л пълна св. мас или зехтин


 еееееееейййййй доката я нашиша са ме изпреварили ама жий само мойта е същата hahaha

# 4
  • Мнения: 901
ами  това може би най-известна рецепета.. най простата и затова е най-вкусна   chef

# 5
  • In transit
  • Мнения: 11 703
Аз за пици ползвам следното тесто:
500г брашно, 1/2 кубче мая, 1ч.ч топло прясно мляко, 1 яйце, 1ч.л. сол, ч ч.л. захар, 3-4 с.л. олио. Омесва се меко тесто и се оставя да престои покрито на топло поне 1-2 часа. Ако го съхраняваш във фризер, не трябва да го оставиш много да бухне.

# 6
  • Мнения: 2 142
И аз ползвам тестото от рецептата на mikkey и много ми харесва.

# 7
  • Мнения: 4 176
Пакетче суха мая
1ч. ( 250 мл) бира
1 ч. вова
щипка сол
5-6л. олио
Брашно колкото поеме

Страхотно тесто! Изпробвано.
Не с енадува много- точно като в пицариите.

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Благодаря ви, момичета, ще го приготвя още довечера, че ми писна в мчагазина да е свършило като се сетя да правя пица. #Crazy

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 523
И аз да си кажа моята универсална рецепта - тестото става за пици, мекици, милинки и всякакви тестени произведения! Да си кажа честно, не съм го замразявала, но в хладилник си изкарва без проблем 5-6 дни.

Сега продуктите:
1 кубче мая (може и със суха, но аз предпочитам кубчетата)
2 яйца
1/2 кофичка кисело мляко
1 ч. л. сол
2-3 с. л. олио
около 1 кг брашно

Маята се разтваря в чаша топла вода с 1 лъжичка захар. В дълбок съд се слага брашното, прави се кладенче и вътре се добавят маята, яйцата, киселото мляко, олиото. Започва се да се бърка с дървена лъжица (може и с ръце, но е много лепкаво) и полека се добавя вода, да се получи меко и леко лепкаво тесто. В дълбока тенджера се слага малко олио и тестото се изсипва вътре. Може веднага да се готви, но е по-добре да отлежи малко и да втаса.
Рецептата е изпробвана - всяка седмица я правя и няма грешка!  chef

# 10
  • Мнения: 3 089
а ние си имаме домашна хлебопекарна и там правя, ама отнема около 1.5 часа докато изпиука машибата, че е готово. и докато направя мисе отщява да ям Sad

# 11
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Снощи правих пица с рецептата на Mamica и това е най хубавото тесто което съм месила някога специално за пица.Браво на Mamica!

# 12
  • Мнения: 4 176
Еми...аз кат пея не мълча:) Мисля,че още преди 2 години го бях писала тук във форума, но нямаше интерес.
Аз съм изнудвала италианец готвач в пицерия 5 години за това тесто и така не го даде. Накрая си взе помощник готвач ( черен) и той пропя ( след 3 часа мъчение с ток) хехеххе

Та значи аз като правя пица я правя така: ( и това не пиша за пръв път)

Намазвам тавата с олио и разтилам тестото
Над тестото намазвам с доматено пюре
Над пюрето настърган кашкавал
И отгоре вече каквото има в хладолника ( шунка, чушка, замразен грах, варено яйце, синьо сирене, салам, маслини, саламурено сирене....Варианти бол).

Радвам се, че си оценила рецептата ми, докопана с много труд:)
Ако остане пица от днес за утре пак е мека, което ме устройва супер.
Една приятелка замразява тесто и после го вади предната вечер в горната част на хладилника, когато ще прави пица. Този вариант не съм пробвала, но си струва.

# 13
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Абе и аз я правя така,само,че най отгоре настъргвам кашкавала.Утре ще опитам както ти казваш да видим....може да е по добре.
Днес сутринта като ходих на кафе всички с които го пием ,така ги зарибих с твоето тесто,че сигурно тази вечер поне 5 семейства ядат пица. Mr. Green
От снощи ми остана тесто колкото за 1 тава още и утре пак пица.А и аз всеки ден да ям няма да ми омръзне.Но както казваш,от снощи останаха 2 парченца/от 2 тави пица/и днес сутринта закусих с тях ,дори както са студени, и наистина тестото е мекичко и хубаво.Отдавна искам такава рецепта и много се радвам,че я намерих.А за негрото :заслужава си тормоза.......... Joy

# 14
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Над пюрето настърган кашкавал
Това е нещо различно, но явно ефектът е да не изгори кашкавара, а да стане като ластик - като на истинските пици. Благодаря, Мамица, веднага ще го пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт