Мислех че са колики, а май е кърмаческа стачка

  • 459
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 198
Здравейте,
от два три дни трудно се справям с кърменето.
Маги е само на кърма и я кърмя на поискване. Давам едната гърда на кърмене, на другото - другата, защото яде честичко - на час и половина - два, и тоя начин ми пасна най-добре. Опитах се да и разредя храненията но без успех, даже през нощта някой път е на всеки час но помалко.
От два три дни почва да плаче в момента в който я сложа в позата за кърмене, извива се в дъга и само друсане помага. Захапе, цокне два пъти, после се дръпне рязко и пак рев, после пак захапе и така.
Мислех че са колики но като прочетох за кърмаческата стачка (една приятелка ме каза за нея), реших че е това.Гърдите ми се препълват, да цедя ли? Дали не е време за захранване?

# 1
  • Мнения: 7 106
Да, на стачка ми прилича и на мен и затова не е много уместно да захранваш точно в този момент. В такива случаи даже се спират всички "дразнители" като вода, чай, всичко що е от биберон, както и биберон-залъгалка и се дава само гърда. Евентуално можеш да додадеш изцедена кърма с лъжичка, чашка, спринцовка.
Начина на укротяване Laughing е точно този който ти си избрала - люлеене, друсане, разходки из стаите, кърмене на тъмно и спокойно място, кърмене в полусънно състояние. Ако бебето се разплаче го успокой, разсей и след малко опитай пак да дадеш гърдата. В най-добрия случай стачката продължава седмица, а в най-лошия няма да ти кажа Mr. Green, за да не се обезкуражиш Wink.
Бъди спокойна и знай че това е временно явление, в този форум почти всички бебета са стачкували, така че всички ти стискаме палци да се справите по-бързо и те разбираме чудесто как се чувстваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 198
Благодаря Зори за информацията, много ми помогна и окуражи Grinning
Целувки за малката сладка Ева.

Общи условия

Активация на акаунт