Каква количка да си купя?

  • 1 009
  • 3
  •   1
Отговори
Моля ви, бъдещи и настоящи майки, дайте ми някакъв съвет - каква количка да си купя?
На пазара в момента има изобилие от марки и модели, а не ми остава много време, бебенцето ми трябва да се роди началото на март. Интересува ме всичко - колелата, механизма на окачване на количката, материи, дръжки, марки, модели....и тези комбинирани колички - нужно ли е всички елементи да се вземат? Например столчето за кола не припокрива ли функциите на зимния кош донякъде?

# 1
  • Мнения: 382
Според мен,това каква количка ще избереш да купиш,зависи от много неща.
Аз родих октомври и все пак имаше цяла зима пред нас,количката ,която си купих беше със зимно чувалче,не  с кош и ставаше на лятна.Аз заложих на Quinny и за миг не съм съжалявала за парите,които дадох.Отделно си купих и кошницата-столче за кола,което беше едно от най-използваните неща на бебето.
Функциите на столчето за кола не се припокриват с това на зимния кош!Все пак в едното детето само лежи-коша,а в столчето седи,може да го люлееш,храниш и т.н.
Все пак като знаеш с каква сума за количка разполагаш,може и по-лесно да избереш марка,модел,екстри и всичко останало.
Важното е да прецениш дали ще ти бъде удобна и практична,дали е по-лека или по-тежка,дали се сгъва лесно,дали се пере също.
Дано съм ти била полезна  с нещо Laughing
Успех в избора Laughing

# 2
  • Мнения: 5 228
Зависи какъв ти е бюджета. Има колички по 200 и по 1200 лв. Зависи и от начина ти на живот, къде ще се разхождаш, ще пътуваш ли и т.н. Голямо удобство е кошницата за кола да ти е съвместима с количката, особено ако пътувате често. За мен лично няма особен смисъл от зимния кош. Нашата количка е по-скоро лятна, но има хубав гюрук и чувалче за крачетата и я ползваме още от раждането на дъщеря ми (ноември). Гледай да е лека и маневрена. Важно е количката да ти е хубава и удобна, защото ще я ползваш всеки ден.
Нашата количка е Peg Perego Atlantico, много съм доволна от нея, сега ако трябваше, пак същата бих си купила. Струва около 600 лв.

# 3
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 661
http://www.maxi-cosi.nn-bg.com/citicx/citicx.html 405лв+130 за кош4е -535лв много лека стол4ето ще го полваш доста.Зимния кош според мен не ти трябва,вие ще бъдете пролетно бебе.Направо в кошницата и след това в кол4ката.Има 4 степени на облегалката  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт