Пъп4ици с те4ност по дупето на беба, които стават на рани4ки - какво е това?

  • 777
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте мами!
Миналата седмица се появиха малки пъп4ици по дупето на беба,  с мъни4ко те4ност в тях. Запо4наха да се пукат и да стават на рани4ки, а около тях излизат нови все още. Ве4е по4нах да си мисля за разни шарки, но са само по дупето. В петък бяхме на консултация, но тогава нямаше още рани4ки и докторката каза 4е е от спарването в памперса. Оба4е аз сериозно се притеснявам ве4е.Какво е това знаете ли?

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
По описанието ми прилича на импетиго. Това е кожна болест точно с такива пъпчици. Когато се пукнат пъпчиците, течността се разнася и инфектира нови места. Обикновено се маже с Пиоктанин, едно много неприятно синьо лекарство, и със спирт.
Но това е само предположение! Нека го види лекар за твое успокоение Peace

# 2
  • Мнения: 1 000
Здравей,
Ние имахме подобен проблем...........
алергия към гела в някои от памперсите.........да сте сменяли марката напоследък...........или модела на пакета........избягвайте да взимате на бройка...........
Оправихме се с КЛОТРИМАЗОЛ  за ден два
Не ги мажи с Бочко или Здраве....ще станат повече

# 3
  • Мнения: 2 556
И моята бебка имаше подобни наскоро. Пиоктанина (синьото лекарство) изобщо не им повлия, даже се размножиха. Оправих ги с Бактробан, обаче след седмица се появиха пак и тогава вече ги мазах с Фусидин и изчезнаха трайно. Но според нашата педиатърка при нас е ставало дума за бактериална инфекция, при вас може и да е друго. Важното е да се действа бързо, за да не стане сериозна инфекция. Или локален антибиотик, или кортикостероид (ако е алергично).

Най-добре да я види специалист  Wink

# 4
  • Мнения: 1 942
И при нас беше така - алергия към памперса  Confused Голямо пране падна с тензухените парчета ... Но нямаше пъпчици, нямаше и рани  Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 439
Досега не са се появявали за 1 път на 5 месеца може би съм слу4ила кофти памперси. Винаги сме били на Памперс. Бяха поиз4езнали с крем здраве. Но днес има една голяма на кра4ето и кой знае още колко ще излязат като се пукне. Педито каза 4е са от памперса да я мажа с каквото я мажа обикновено и 4е нашето дупе не било нищо в сравнение с другите алерги4ни към памперси. 4удя се и аз ако е алергия защо 4ак на 5 месеца досега по4ти не се е и подси4ала даже?

# 6
  • Мнения: 1 000
Здрасти,
Може да са същата марка памперси, но друга партида с друг гел
При нас първия път така се получи......после получаваше обрива веднага след като сменя марката,защото я е нямало в момента или ми се е случвало просто да се появят обривчетата от току що отворен пакет...на същата марка....
Много чувствителни дупета.....като се получеше така с нов пакет ги разменяхме с една приятелка.....или ми го купуваше целия и аз хуквах по магазините за нов....
Опитай да ги купуваш от друго място......

# 7
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря за отговора!
От метро ги купувам 4е имам още доста пакети и няма с кой да ги разменя. Дано се оправим уж ве4е сме на нов пакет.

Общи условия

Активация на акаунт