Вечната борба с килограмите

  • 10 669
  • 131
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Казвам се Мария и съм на 17 години.
Чудих се дали да пусна нова тема (да ми се не скара някой  Grinning ), но се престраших...Чела съм всевъзможни теми и тук, и в други сайтове, относно диети, упражнения, отслабване и главата ми вече е на каша от всичката информация...... Доста пъти съм правила разни диети, но без резултат. Реших, че е крайно време да се чувствам добре.

Та, трябва да започна с колко килограма съм, но ме е срам, само ще кажа, че имам най-малко 30 кг за сваляне....Винаги съм била по-пълна. Водя, така да се каже, заседнал начин на живот, е досега. От 1 седмица всеки ден ходя 1 час бързо пеша, правя упражнения и кардио-общо 40 минути. Сравнение с преди се ограничавам с храненето, но като съм на училище сутрин е доста трудно, защото не си нося от вкъщи, а по лавки и магазини-само сладки, тестени, вредни неща.... Знам, че когато човек има желание-има и начин, но просто не си се представям от вкъщи с кутийката с манджите на училище....

Пиша ви за да ме посъветвате какво да спра/добавя към храненето. Ето ви например "менюто" ми от вчера:

06:30 Два сандвича с домат и сирене (хлябът е Вита Силует с шест зърна)
10:00 Солети и корни
13:00 Мюсли с прясно мляко
19:00 Парче пържола, сирене и домат

Знам, че корнито и солетите са доста вредни (особено когато имаш и много за сваляне), но както казах-няма как да нося от вкъщи.
Хляб ям само сутрин рано. За сладко - корни или белвита когато съм на училище.
През другото време ям зеленчуци, месо, плодове, сирене...
Много ще се радвам ако и някой, който вече е свалил доста килца (и не само), сподели как го е постигнал.

п.с. Извинявам се за дългия пост. Приемам всякаква критика и съвети.

# 1
  • Мнения: 6 346
Миличка, виждам, че си се ориентирала правилно, но все пак напиши колко килограма тежиш и колко си висока. А иначе - да, правилно е да ограничаваш хляба, сладкото, картофите, ориза. Наблягай на месо, млечни (пълномаслени си купувай), яйца, зеленчуци, хапвай и по някой плод, ядки също яж (сурови бадеми, лешници, орехи, дори и кашу, но недей фъстъци).

В училище можеш да си носиш храна от вкъщи, например сварени яйца, нещо сготвено, плод, пакетче с ядки. Може да си правиш рулца от кашкавал, шунка, масло и краставица. А ако не огладняваш в училище, не е и необходимо да ядеш - яж само ако си гладна.

Според мен на закуска не яж хляб, дори и да е пълнозърнест. Яж варени или пържени яйца, шунка, сирене, кашкавал, домати или краставици, чушки - такива неща. Или пък си забърквай кисело мляко (с по-висок процент) и натрошени бадеми, лешници или орехи, или пък кокосови стърготини, слагай и канела или ванилия, или пък какао на прах. Може и ленено семе да използваш. А може да слагаш например боровинки в киселото мляко или кайсии или друг плод на парченца. Но захар не слагай, нито мед.

# 2
  • Мнения: 0
Висока съм 1,72...100 кг Embarassed Доста съм пълна, но поне съм по-висока и не, че не ми личи  Grinning, но килограмите са някак равномерно разпределени....Ако мога да се изразя така.

Млечни пълномаслени? С по-голям процент ли това? Аз гледам например прясното мляко да ми е 0,1% (което като повечето "некалорични" продукти най-вероятно е блъскано с химия).

А в училище когато не съм гладна-не ям, което се случва супер рядко....Не знам защо като вкъщи ям
нещо и като ида на училище голямото междучасие корема ми къркори все едно не съм яла от 3 дни..
За ядки не се бях сетила, още утре ще търся сурови лешници.

Това с киселото мляко изглежда добра идея, но аз не обичам изобщо...Преди съм го яла, но като слагам захар. За това мисля да си купя подсладител, четох някъде, че стевията се използва като  заместител на захар от диабетици.

И благодаря много за отговора Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте! Казвам се Мария и съм на 17 години.
Чудих се дали да пусна нова тема (да ми се не скара някой  Grinning ), но се престраших...Чела съм всевъзможни теми и тук, и в други сайтове, относно диети, упражнения, отслабване и главата ми вече е на каша от всичката информация...... Доста пъти съм правила разни диети, но без резултат. Реших, че е крайно време да се чувствам добре.

Та, трябва да започна с колко килограма съм, но ме е срам, само ще кажа, че имам най-малко 30 кг за сваляне....Винаги съм била по-пълна. Водя, така да се каже, заседнал начин на живот, е досега. От 1 седмица всеки ден ходя 1 час бързо пеша, правя упражнения и кардио-общо 40 минути. Сравнение с преди се ограничавам с храненето, но като съм на училище сутрин е доста трудно, защото не си нося от вкъщи, а по лавки и магазини-само сладки, тестени, вредни неща.... Знам, че когато човек има желание-има и начин, но просто не си се представям от вкъщи с кутийката с манджите на училище....

Пиша ви за да ме посъветвате какво да спра/добавя към храненето. Ето ви например "менюто" ми от вчера:

06:30 Два сандвича с домат и сирене (хлябът е Вита Силует с шест зърна)
10:00 Солети и корни
13:00 Мюсли с прясно мляко
19:00 Парче пържола, сирене и домат

Знам, че корнито и солетите са доста вредни (особено когато имаш и много за сваляне), но както казах-няма как да нося от вкъщи.
Хляб ям само сутрин рано. За сладко - корни или белвита когато съм на училище.
През другото време ям зеленчуци, месо, плодове, сирене...
Много ще се радвам ако и някой, който вече е свалил доста килца (и не само), сподели как го е постигнал.

п.с. Извинявам се за дългия пост. Приемам всякаква критика и съвети.

Здравей, прочетох много внимателно твоите размисли. За съжаление ще чуеш и прочетеш най-различни мнения и съвети (повечето си противоречат ) Аз вече минах по този път. Преди година имах 22кг в излишък. Спрях се на един диетологичен център. Специалистите там са много приятни. За щастие станахме приятели и те ме накараха да повярвам че  възможно да сваля килограмите си без това да ми струва много време, усилия и пари. Измериха ми всички мерки, процентите вода и мазнина в организма и заедно съставихме режим на хранене. Пих и добавки от тяхната серия (слава богу не бяха скъпи! Най-скъпата добавка, която сам купила беше 34лв. за един месец) Сега съм вече с прекрасни мерки. Хапвам си каквото ми се иска без да се тревожа. И ходя веднъж в месеца на контролни прегледи за да проверяваме дали всичко е наред и да се науча да си задаржам килограмите без глад и мъки.
Споделих ти всичко това, скъпо момиче за да ти кажа, че при положение че човек достигне нездравословни килограми значи нещо в режима му е тотално сгрешено. За щастие има професионалисти които ще ти помогнат без да ти навредят на здравето. Успех и стискам палци!

# 4
  • Мнения: 6 346
Най-правилно е да купуваш млечните продукти с най-висока масленост, защото са най-истински. Пак няма гаранция, но такива с 0,1% са специално обезмаслени и за сметка на естествените мазнини са им добавени химии и боклуци, както сама си се досетила Peace Така че купувай прясно мляко 3 - 3,6%, кисело 3,6 - 4,5% или дори може биволско, овче или козе, купувай обикновено сирене и кашкавал, а не тези, на които пише "деликатес". Също можеш да ядеш извара - не е нужно да е обезмаслена, дори точно обратното.

В училище огладняваш, ако не си закусила добре. Ако на закуска наблягаш на въглехидратите, както са например сандвичите, мюслите, овесените ядки или плодовете, тогава ще се заситиш за известно време, но сравнително скоро ще огладнееш пак. Затова е добре на закуска да ядеш яйца (варени или пържени - с масло), сирене, кашкавал, шунка и зеленчуци, или пък кисело мляко с ядки или ленено семе, или кисело мляко с плод. Но не например само плод - така много скоро ще си гладна. Същото важи и за сандвичите.

Маргарин също недей да използваш, а си хапвай истинско масло. В салатата слагай зехтин.

Като ядеш месо, не е нужно да махаш тлъстата част. Ако ти е вкусна например пилешката кожа, си я хапни. Така ще се нахраниш по-добре Peace А когато ядеш зеленчуци, ги приготвяй с мазнина (масло или зехтин) - така ще станат по-засищащи, а и в по-пълна степен ще усвоиш мастноразтворимите витамини.

За стевията - да, може да слагаш, щом не можеш без подслаждане. Но опитай постепенно да намаляваш количеството на стевията - така ще свикваш с по-малко сладост. Това има особено значение, ако налиташ много на сладки храни.

А най-важно е колкото може по-голяма част от храната ти да бъде домашно приготвена - готвени ястия или салати. Яж повече непреработени храни - месо вместо кренвирши и колбаси, домашни супи вместо готови в пакетче, домашно приготвени ястия вместо купени полуфабрикати. Ограничи солетите, бисквитите, вафлите, кроасаните, баничките, чипсовете, а също и безалкохолните напитки. Вместо плодов сок (дори фреш) изяж един плод - например един портокал вместо чаша портокалов сок. Когато ти се пие нещо, пий вода или чай, може и прясно мляко или айрян.

И също е хубаво, че се движиш, браво! Намери си форма на физическа активност, която ти харесва, без значение какво - танци, ходене пеша, тичане, някакъв спорт.

Ще видиш, че постепенно ще успееш да се справиш с килограмите! Hug Имаш време, за никъде не бързаш, така че имай и търпение. Не се хвърляй на диети и не стой гладна. Хапвай си, но наблягай на месото, яйцата, зеленчуците, млечните храни, ядките. Това е. Peace

# 5
  • Мнения: 0
beni_36 радвам се, че си постигнала това, което си искала. Simple Smile Аз не искам да стигам до професионалисти и диетолози, бих искала сама да се справя, а и нямам възможност за такива малко  или много излишни неща, защото се готвя за кандидатстване догодина, ходя на уроци и нямам време. Пък и не живея в голям град. Благодаря все пак! Simple Smile

Cioccolata , страшно много ти благодаря за съветите! Ти да не професионално да се занимаваш с това или от личен опит? Simple Smile

Обаче направо ми разби фантазиите  Grinning Винаги съм си мислела, че трябва да си купувам нискомаслени млечни продукти и обезмаслена извара.
Относно тлъстото-не обичам и винаги го махам.Масло и маргарин също не слагам на сандвичите-така си ги ям  Grinning

А за плодовете-домашно изцеден плодов сок мога ли да пия? Защото майка ми най-редовно прави от ябълки, портокали, грейпфрути и т.н. Иначе аз купен плодов сок, дето е пълен с подсладители, захари, оцветители - не пия. Всъщност нищо друго освен вода никога не съм обичала да пия.

А да попитам - по време на хранене грешно ли е, че пия мнооого вода? Защото майка ми била слушала, че не трябвало да се пие, защото пречи на усвояването на храната от организма...

# 6
  • Мнения: 6 346
Не се занимавам професионално, но имам богат опит Peace И аз съм била с наднормено тегло от най-ранното си детство, та чак до 34-ата си година. Отслабнах с такъв начин на хранене, какъвто препоръчвам и на теб - ограничаване на въглехидратните храни. По-надолу ще ти обясня защо точно този начин работи.

Щом не обичаш масло или тлъсто, не ги яж. Но маслото помага да се заситиш, затова е хубаво поне храната да се приготвя с мазнини.

Млечните трябва да бъдат пълномаслени, а не обезмаслени, защото обезмаслените могат да имат добавено нишесте, понякога и добавена захар, а и химия. Всичко това не е здравословно. А истинските, пълномаслени млечни продукти са здравословни, в тях не се е намесвал човек - или поне не прекалено много, защото в днешно време вече няма гаранция за това...

Плодови сокове недей да пиеш, дори домашно изцедени. Вместо това изяж един плод. За една чаша сок трябва да изцедиш 2 или 3 портокала, нали? Но ако изядеш един портокал, ще се нахраниш повече, отколкото с чашата сок, а ще си приела 2 или 3 пъти по-малко захар. Затова винаги яж целия плод, а не пий сокове.

Трябва да знаеш, че най-честата причина за напълняване е прекалено високо повишаване на хормона инсулин в организма. Инсулинът се отделя от панкреаса, когато консумираме въглехидратни храни (това са тестено, сладко, картофи, ориз, плодове, зеленчуци, млечни). В организма въглехидратите се разграждат до захари - глюкоза, фруктоза, лактоза. Най-често става въпрос за глюкоза. Тя се съдържа например в нишестените храни (хляб и макарони, картофи, ориз, бобови, царевица, банани). Когато глюкозата постъпи в кръвта, е възможно да се усвои веднага от клетките, но е възможно и да не може да се усвои веднага или да се усвои напълно. Когато човек лесно напълнява или вече е пълен, това е признак, че мускулните му клетки не усвояват добре глюкозата. Това означава, че кръвната му захар се повишава, когато консумира по-въглехидратни храни. Тогава панкреасът отделя инсулин, за да понижи кръвната захар, като я вкара в мускулните клетки. Да, но те не приемат глюкозата, затова панкреасът отделя още повече инсулин - така нивото му в кръвта става опасно високо. Накрая глюкозата бива поета от мастните клетки, защото мускулните не могат да я усвоят. И така се увеличава мастната ни тъкан, т.е. напълняваме. Затова ключът към отслабването е да не даваме повод на организма си да отделя голямо количество инсулин. Това можем да направим, като ограничим храните с високо съдържание на въглехидрати - най-вече тестено, сладко, картофи, ориз.

И още нещо във връзка с инсулина: при здрав, нормален метаболизъм, т.е. при хората, които не напълняват, а поддържат без усилия здравословно тегло, въглехидратите се усвояват ефективно и инсулинът не остава дълго време повишен. Така когато минат 2-3 часа от предишното хранене и мускулните клетки "огладнеят", т.е. имат нужда от нова енергия, панкреасът отделя друг хормон - глюкагон. Той казва на мастните клетки да отдадат складираните в тях мазнини. Тези мазнини стават източник на енергия на мускулните клетки и човек не усеща глад още известно време, например още 2 часа или дори повече. Да, но при хората с метаболитно нарушение, които лесно напълняват или вече са пълни, това не може да се случи, защото нивата на инсулина остават повишени дълго време, а клетките им не усвояват цялата необходима им глюкоза. Затова скоро клетките огладняват, но тогава не могат да използват мазнините за енергия, защото инсулинът е още повишен. А докато е повишен инсулинът, не може да се отдели хормонът глюкагон и да се отворят мастните депа. Затова човек скоро огладнява. Това е причината ти да огладняваш в училище след въглехидратна закуска. Wink Затова моят съвет е в закуската ти да присъстват повече белтъчини и мазнини и по-малко въглехидрати.

А мазнините не са нито опасни за здравето, нито водят до напълняване, ако не се прекалява с въглехидратите. За сметка на това мазнините засищат за по-дълго време от въглехидратите Wink

Така че просто се постарай максимално да ограничиш хляба и макароните, картофите, ориза, сладките храни. За сметка на това си хапвай месо, яйца, риба, сирене, кисело и прясно мляко, може и сметана (животинска, защото така наречената растителна е изкуствено създадена - заменени са натуралните млечни мазнини с растителни), извара. Нека основният ти източник на въглехидрати да бъдат зеленчуците - яж колкото искаш зеленчуци. Също хапвай 1-2 пъти на ден плод (не пий плодови сокове), но гледай количеството зеленчуци за деня да е по-голямо от количеството плодове.

Така постепенно ще успееш да намалиш теглото си, без да гладуваш. Simple Smile

Последна редакция: вт, 11 юни 2013, 21:11 от Cioccolata

# 7
  • Мнения: 6 365
Има още един важен елемент от диетата, който не се споменава често,
просто защото е ново нещо. Чревната флора влияе върху телесното тегло.

Общо взето в организма ни има повече ентеробактерии, отколкото
лактобацили. Още повече се въдят от съвременна преработена храна,
тестени и сладко. В България сме облагодетелствани, че има кисело
мляко. Но трябва да се обръща внимание, защото понякога се въдят
от лошите бактерии. Още не се знае точно как се отразяват на теглото,
но е хубаво да се реши този въпрос.

И друго нещо. Обърни внимание как ходиш и седиш. Дали не
ходиш с походката на пълничките- по-лениво. Ходенето трябва
да е отблъскване от земята, не падане напред. Пръстите на краката
сочат напред, не настрани. Задникът трябва да е стегнат и да
идва от него движението при ходене, не да е отпуснат.

Това държи мускулите активни и те забързват метаболизма.

С упражнения не може да изгориш много мазнини, трябва да
внимаваш. Над 4000 ккал на седмица, изгорени с упражнения,
вече имат негативен ефект- стрес, окислителни процеси. Затова
трябва тарикатски. Правилна походка, много ходене, малко
вдигане на тежести, за да стане по-активна мускулатурата, да
забърза метаболизма. Наспиване на тъмно. През ваканцията- повече
сред природа. Дори пребиваването в гора хармонизира много тялото.

И си дай около 2 години за целия процес. Всъщност ще продължиш
да се подобряваш много години наред, не е до кратка диета. И след
време ще усетиш, че не се бориш, а градиш себе си.

# 8
  • Мнения: 2 127
Здравей.
Включвам се и аз с една препоръка. Тръгни на фитнес и нека ти се направи индивидуална програма с упражнения. Ако нямаш възможност, поразрови се, има доста сайтове по темата. Отделяй по час за упражнения, но нека кардиото да не ти е повече от 20, маааксимум 30 минути. При повече килограми за сваляне, ако прекалиш с кардиото, може да си навредиш.
Купи си тежести, в началото може някакви гирички - трябва да ти тежат, но не прекалено. Това, докато свикнеш. Имай предвид, че колкото повече тренираш мускулите, толкова по-лесно изгаряш мазнини.

Другото, което аз бих направила, бих изключила мюслито за обяд. Ако държиш на него, изтегли го в закуската, като заместител на единия или и на двата сандвича. За обяд по-добре нещо домашно приготвено - яйца, месо, салатка, задушени зеленчуци... нещо като вечерята ти. Аз попринцип съм против изключването на въглехидратите, но мюслито е богато на такива и в съчетание със сандвичи, корни и солети, вече стават прекалено много.

Успех!  bouquet

# 9
  • Мнения: 182
И аз да се включа- защо да не можеш да си носиш храна от вкъщи? Какъв е проблема да си завиеш сандвич , да си вземеш плод. Аз не съм много привърженик на съветите, които са ти дали, макар,че някои са разумни, но е много важно да не гладуваш и да си планираш храненията. Оставиш ли се да прегладнееш ще се натъпчеш с нещо, което не става за ядене. Движението е много важно, но храненето е още по-важно. Какъвто и режим да си избереш/забележи не казвам диета, а режим/ спазвай го, купи си кантар, ако нямаш и всяка сутрин на кантара.

Успех!

# 10
  • Мнения: 0
Благодаря много на всички за съветите! Simple Smile
Cioccolata много ти благодаря за полезната информация и всички съвети, които ми даваш. Ще намаля доста въглехидратите, спирам и плодовия сок.

Mamacita Bandida не те разбрах за упражненията какво имаш предвид?  Grinning

Water_Lilly нямам възможност да ходя на фитнес, харесала съм си от интернет една 20 минутна  тренировка, ето я: http://www.youtube.com/watch?v=52uvwCi03yE и отделно правя упражнения с гирички, без гирички.

anedi плодове си купувам от Билата до училище, но не  ме засищат кой знае за колко време... А избягвам да се меря всеки ден и да се отчайвам ако няма разлика. Меренето веднъж на седмица ми стига  Grinning

# 11
  • Мнения: 6 346
Плодовете наистина не засищат за дълго време Peace Затова не са добро решение. Само повишават количеството на приетата захар. А при човек със сериозни проблеми с теглото допълнително захар, дори и да е от плодове, само пречи. Така че наистина е по-добре вместо плод да се хапне зеленчук или салата, или пък направо нещо друго - яйца, сирене или кашкавал, шунка, ядки, кисело мляко, сметана. Засищат повече и за по-дълго време, а и се отразяват по-благоприятно на метаболизма.

# 12
  • Мнения: 6 365
За упражненията- това, което ти казаха за кардиото. Няма да стане с часове
бягане и велосипед.

А, не се мери на килограми. Гледай разпределението на мазнините. Те са ти
главната цел.

# 13
  • Мнения: 8

И си дай около 2 години за целия процес. Всъщност ще продължиш
да се подобряваш много години наред, не е до кратка диета. И след
време ще усетиш, че не се бориш, а градиш себе си.

+ 100

Мария, момичетата са ти дали прекрасни съвети и много точни.Цитата от Mamacita Bandida обаче е абсолютната истина по отношение на отслабването и поддържането на слаба фигура за цял живот. Всякакви простотии от типа на "отслабнете с 10 кила за 5 дни, хапчета, чайчета и напитки за отслабване" и други подобни са пълна глупост и са точно това, което провокира постоянното и необратимо наддаване на тегло. За мен лично не е нормално да се отслабва с повече от 2 килограма на месец, хайде за тези, които имат да свалят над 25 кила нека да са 3. Няма как тегло трупано с години наред да се свали за месеци. Дори и да отслабнеш, самият ти организъм ще се разбунтува и в момента, в който излезеш от диетата всичко което си свалила ще го качиш двойно.Пиша ти го от опит.
Безвъглехидратната диета-това, което са ти казали горе е най-хубавата и природна диета.По-точно това не е диета, а правилния режим на хранене на хората.Всичко друго, пипнато от човешка ръка е боклук, който ако се уважаваш няма да вкарваш в себе си.
Обаче има и друго, но това е мое мнение и по-нататък ти сама ще си решиш дали да го правиш-мисля, че е редно през около две седмици да си позволяваш по нещо вредно и въглехидратно, което обичаш-например торта или шоколад или каквото там си обичаш да си хапваш.Организмът ти трябва да се излъже, че нямаш намерение да му спираш този тип енергия завинаги и така няма да си трупа запаси от нея под формата на мастни депа.Докато го ядеш се наслаждавай, а не се осъждай, че си безволева личност.Все пак ако те поканят на рожден ден и има вкусна торта-защо да се лишаваш.Хапни си едно дебело парче, пък дори и две, но на следващия ден си продължи твоя здравословен режим на хранене.по същия начин и на празници, но просто не трябва да е всеки ден. Всички солетки, кикеритки, десертчета, банички, колички и натурални сокчета+разни рекламирани диетични мюслита и млека ги забрави просто или пък си ги позволявай веднъж два пъти в месеца. Спортувай поне 3 дни, а ако можеш и повече, в седмицата, ходи пеша всеки ден и след 2-3 месеца пак ще си говорим.Само не очаквай бързо отслабване-ако допуснеш тая грешка и се откажеш от това, което ти пишем цял живот ще се въртиш в тая въртележка на отслабване-надебеляване. Пожелавам ти успех и да пишеш какво става и няма да се плашиш- спорт и здравословен режим на хранене и ще станеш супер мацка Grinning

# 14
  • Мнения: 6 346
Такива въглехидратни зареждания с торти не са задължителни и необходими, все пак и зеленчуците, и млечните храни съдържат достатъчно въглехидрати, а ако се хапва и по малко плод, съвсем няма да липсват въглехидратите на организма Peace Затова става въпрос за нисковъглехидратно хранене, а не напълно безвъглехидратно. Така че моят съвет е да не се правят такива редовни зареждания с въглехидратни храни. На рожден ден, Великден, Коледа може да се хапне по-въглехидратно, но от редовни, планирани отклонения от хранителния режим няма нужда. Само ако нисковъглехидратното хранене дълго време не дава никакви резултати (но трябва да се спазва стриктно поне 2-3 месеца първо), едва тогава да се опита с въглехидратно зареждане за 1-2 хранения в 1 ден. После пак следва връщане към нисковъглехидратния режим.

Разбира се, всички тези препоръки са пожелателни. Авторката на темата ще реши сама колко стриктна да бъде. Този начин на хранене трябва да се превърне в начин на живот, защото при такова свръхтегло на тази възраст е сигурно, че е налице метаболитно нарушение, което ще бъде факт до края на живота. Затова и до края на живота ще трябва внимаване и съобразяване. Може отклонения от време на време, но нека да са по наистина сериозни поводи, а не редовно и без повод Peace

# 15
  • Мнения: 0
Да, знам, че това всъщност е здравословен хранителен режим, а не диета за 1 месец.
А да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на някаква диета (по-стриктна) за определено време и после след нея да си продължа на този режим? Simple Smile

# 16
  • Мнения: 8
Да, знам, че това всъщност е здравословен хранителен режим, а не диета за 1 месец.
А да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на някаква диета (по-стриктна) за определено време и после след нея да си продължа на този режим? Simple Smile

Не! Това тяло да не ти е за 1 ден.
Почвай от утре това режимче, заедно със спортуването и ходенето всеки ден пеша, и след няколко месеца даже и ти няма да се познаеш в огледалото.И помни, че само с диета не става и само със спорт също не става-трябва и двете Simple Smile

# 17
  • Мнения: 0
Да, знам, че това всъщност е здравословен хранителен режим, а не диета за 1 месец.
А да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на някаква диета (по-стриктна) за определено време и после след нея да си продължа на този режим? Simple Smile

Не! Това тяло да не ти е за 1 ден.
Почвай от утре това режимче, заедно със спортуването и ходенето всеки ден пеша, и след няколко месеца даже и ти няма да се познаеш в огледалото.И помни, че само с диета не става и само със спорт също не става-трябва и двете Simple Smile

Ама аз съм на режимчето, ходене пеша и упражнения от 1 седмица и мога да се похваля, че се премерих преди малко и съм с 2 кг надолу Simple Smile Знам, че не е хубаво да се сваля по толкова, но аз го отдавам на това, че имам много за сваляне...А пък и не съм стояла гладна...

# 18
  • Мнения: 6 365
Освен това не гледай много кантара, гледай огледалото и то точно определени
места. При жените свалянето на дупе и бедра става последно. Това, което
се търси е да нямаш натрупвания от мазнини отзад на врата, от задната страна на ръцете,
горната част на корема, най-долната част. Тези мазнини са знак, че си под стрес.

Дори да имаш голямо дупе и женствени мазнини, това е доста по-безопасно за здравето.
Даже целулитът е много препоръчителен за хормоналния баланс и за здрава бременност
и кърмене. Знам, че не ти е време, но го казвам, за да си уважаваш женското тяло.
Аз отдавна съм се отказала да сваля последните сланинки, защото знам, че имат
функция. 

Иначе темпът на сваляне най-общо е 5-10 килограма отначало, последвани
от бавно сваляне, не повече от 500 грама на седмица. Колкото повече имаш за
сваляне, толкова повече началното сваляне може да е по-голямо.

Относно колко трябва да тежиш- много е условно. Аз по манекенски мерки
трябва да тежа 45-50 килограма при ръст 165. Но тежа вече 60-62, и то без
да изглеждам дебела. Просто с годините трупам по-плътни мускули.

При теб, особено ако практикуваш спорт, теглото спокойно може да
е и 80 килограма и да е много естетично.

Иначе относно спорт и диета- може и да тръгнеш по-рязко, но
не надвишавай 21-40 дни интензивно горене. След това дай поне седмица
почивка. Целта е да се правят нещата циклично. Ще имаш доста
междинни цели, организмът трябва да свикне с новото тегло.

Общо взето- малко по малко. А фигурата е изменчиво нещо, аз знам, че
не мога да се боря за фигурата от гимназията, а за оптималната
за възрастта и хормоните. Но ако човек се храни и движи правилно,
всяка фигура е красива. Ще видиш след време- като се храниш според
природата, дори да си с повече килограми, пак се разкрасяваш.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 34
Мария ти си на 17г. моят съвет към тебе е да поговориш с майка си за желанието си да отслабнеш и заедно да вземете решение за спазване на режим, защото тя е до тебе и най-добре те познава. А и какъвто и режим да избереш подкрепата на майка ще е много важна.
Напълно те разбирам, че си объркана, сякаш всички диети и правила си противоречат.
Аз съм привърженик на 90 дневната диета. Има момичета постигнали невероятни резултати с нея, които продължават да помагат със съвети във форума. За мене 90 дневната диета е лесна за спазване, балансирана е, не стоиш гладен, можеш да се храниш здравословно. Не изклчва групи храни. Достатъчно дълга е за да придобиеш нови и полезни навици.
Успех!


# 20
  • Мнения: 1 280
Това е една от най-хубавите теми във форума ! Точно за младите ни  девойки !  /и не само де.../
Поздравления за изчерпателните и добронамерени  съвети към момичето !  Hug
Истинска загриженост и майчина любов  се чете в постовете ви !  Браво !  Hug Hug Hug
  waaiting    - Аз нямам какво да добавя, само да ти кажа, че ще се справиш !   Hug
АААААаааа, имам какво : Не съм съгласна с това да спазва 90 дневната диета , това си е диета , а е по -добре да не влиза в този омагьосан кръг ! Диетата може да е добра за някои, но не за 17 г. девойка !   /  Бианка- нищо лично !  Hug/

# 21
  • Мнения: 0
Aз ще ти дам два съвета - пий поне по 2 л вода на ден и вечеряй най-късно до 18.00-18.30.
Ако огладнееш много след това - плод. Успех  Peace

# 22
  • Мнения: 2 127
Дори и плод не е добре. В плодовете има захар и когато имат да се свалят много килограми, често забавят процеса. По-добре, ако е много, много гладна, да хапне малко краставичка и постепенно да свиква да не яде след 6.
Ако все пак се наложи по-късна вечеря от време на време, нека тя да е 3 часа преди лягане, с нещо леко.
Има много резон в една популярна поговорка - закуската изяж сам, обядът сподели с приятел, вечерята дай на врага Peace Не са само думи.

# 23
  • Мнения: 1 934
Хайде и аз да се включа с няколко предложения  Simple Smile

Има отлични съвети в темата, но и има и предложения на безвъглехидратен режим, както и лишаване от плодове - не забравяй, че ти си само на 17 години  Peace и въобще не е без значение точно как ще отслабнеш и от какво ще лишиш организма си

За последното изречение "Закуската изяж сам, обядът сподели с приятел, вечерята дай на врага" съм напълно съгласна и мисля, че един от най-щадящите и вдъхновяващи режими е този на Мириманова. Там не си ограничена и е подходящ за всички възрасти  Simple Smile Не противоречи на медицинските изисквания.

Успех, waaiting   bouquet

# 24
  • Мнения: 6 346
Поне малко представа трябва човек да има от биохимия и физиология, преди да дава съвети Rolling Eyes Първо, безвъглехидратна "диета" не е предлагал никой Rolling Eyes Абе, четете бе, хора, информирайте се. Зеленчуци, млечни - това са все източници на въглехидрати. Ако се хапва и по малко плод - ето още повече въглехидрати. Безвъглехидратно хранене на практика означава само месо, риба, яйца, макар че дори и тогава ще има минимални количества въглехидрати.

Второ, плодовете не съдържат "добра" захар за разлика от тортите, вафлите, бисквитите и т.н. Захарта в плодовете е точно същата като захарта в захарницата, просто съотношенията между глюкоза и фруктоза не са 50:50, както е в захарницата, а варират между различните плодове. Например ябълките, сливите, черешите, крушите, динята имат много висок дял фруктоза. А точно компонентът фруктоза уврежда най-много организма и в частност метаболизма - това също може да се прочете, ако човек търси научна информация, а не просто алабализми. Rolling Eyes Плодовете не съдържат чак толкова много фруктоза, колкото например ще дойде от кифла, торта, чаша кока кола или плодов сок (дори фреш), но пък съдържат едно добро количество глюкоза и така общото количество захар става доста. Затова с тях трябва да се внимава, особено ако говорим за 17-годишно момиче с толкова сериозно затлъстяване Rolling Eyes По-добре да изяде една ябълка вместо парче торта, но още по-добре е да изяде същото количество домат вместо ябълката. От витамини и минерали, антиоксиданти и т.н. полезности няма да се лиши - тях ги има дори в по-големи дози в зеленчуците отколкото в плодовете. Но все пак трябва да се прочете, за да се научат тези факти, нали? Rolling Eyes

А 60-дневната диета на Мириманова в никакъв случай не е базирана на физиологията и не е подходящ режим за човек с толкова сериозно затлъстяване в толкова ранна възраст. Спазвайте си я, щом ви харесва, но за коригиране на очевидно увредения метаболизъм на това момиче са необходими правилните мерки - правилни от биохимична и физиологична гледна точка. А това е точно ограничаване на въглехидратите като най-важна мярка.

# 25
  • Мнения: 1 934
Cioccolata, няма да си мерим знанията по биохимия и физиология  Peace

Безвъглехидратната диета е спомената от KLOTILD нагоре.

Зеленчуците и млечните не са достатъчен източник на въглехидрати за едно 17 годишно момиче.

Плодовете трябва да се консумират по време на диета-те съдържат прости захари, които са лесно разградими и в умерени количества са напълно допустими.

Не мисля, че 100 кг за пъст 1.72 са тооолкова сериозно затлъстяване, особено при 17 годишна. Виждала съм 100 да изглеждат многого по-прилично от 90 кг примерно, защото зависи от много неща  Peace

Cioccolata, недей толкова лично да приемаш нещата   bouquet

И честно казано, ако съм на мястото на майката на това момиче, бих я консултирала с лекари, а не
само да разчита на прочетеното тук в темата, което често си и противоречи.

# 26
  • Мнения: 6 346
Първо, 100 кг при ръст 1,72 означава индекс на телесната маса 33,8. Ако приемем, че момичето не е културистка с напомпани с анаболи мускули, а с повечко мазнинки, това си е знак за сериозен проблем. ИТМ 30 е границата, над която говорим за затлъстяване. ИТМ 25 е горната граница на нормалното тегло. За нейния ръст това са 74 кг. Тоест има да свали минимум 26 кг, за да следе на горната граница на нормалното, т.е. здравословно тегло. Разбира се, ако започне да вдига тежести и увеличи мускулната си маса, ще може да тежи и повече, без това да е вредно за здравето й. Но във всички случаи има доста за сваляне на тази наистина ранна възраст. Проблемът не трябва да се пренебрегва.

Второ, защо я слагаш на диета? Rolling Eyes На нея й трябва промяна на хранителните навици за цял живот.

Трето, никакви захари всъщност не са необходими - на никой организъм. Необходими са белтъчини и мазнини, но и грам глюкоза не е необходимо да се приема с храната. Дори при ядене само на месо, без нищо друго, организмът си произвежда необходимата му глюкоза точно от месото, без да се увреждат никакви органи или тъкани и дори без да възникне скорбут. А от фруктоза абсолютно никой организъм няма потребност, защото фруктозата е отрова за човешкото тяло. Пак казвам - има писано много по темата, но трябва да се прочете. Да, по някой плод на ден - ОК. Но плодовете може и да й попречат в свалянето на килограмите, защото все пак ще й покачват инсулина. А от зеленчуци и млечни може да си набави дори повече от необходимите на организма й въглехидрати.

Просто посочвам научните факти, които важат за човешкия организъм.

# 27
  • Мнения: 2 127
Ciocollata, и съм съгласна, и не съм. За плодовете сме на едно мнение,но за режимът на Мириманова - не. Първо, не е 60-дневен. Второ, аз самата имам 14 свалени и задържани килограма, именно с нея Peace Така че точно тя и ВМД са най-подходящи за сваляне.

# 28
  • Мнения: X
А да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на някаква диета (по-стриктна) за определено време и после след нея да си продължа на този режим? Simple Smile
Това би било решение, ако имаш много силна воля.Защото след всяка Диета, независимо каква, човек започва да си хапва повече, заради наложеното ограничение от диетата.
А ти си писала, че си изпробвала различни диети, без особен успех при теб.Значи, спазването на конкретни диети не е за теб.
Ако можеш, придържай се към съветите на Cioccolata.Този начин на хранене сваля кг.   Peace
Е, не става бързо като при Дюкан например, но е здравословен, полезен и ефективен.
Аз се храня така (с известна разлика-не ям месо, и отвреме-навреме ям зърнени/бобови, да речем веднъж на 10-на дена), но аз като цяло не целях отслабване на всяка цена.
Но съм съгласна, че прекаляването с тях и плодовете забавят отслабване, ако това е целта.

Аз всъщност искам да те питам, какво точно ядеше преди?Т.е., с кои храни напълня така?

# 29
  • Мнения: 8
Да аз казах за безвъглехидратна диета, защото това, което предлага Ciocollata за мен си е почти безвъглехидратна диета.Но според мен това не е диета, ами си е здравословен режим на хранене.Не мисля, че е редно младо момиче да се ограничава чак толкова, че да не яде и плодове. От друга страна-по интернет и на чуждо младо дете аз не бих се осмелила да напиша, това което е написала Ciocollata-прекалено ограничаващо ми се вижда.После ако стане някаква беля...незнам.
Аз бих казала на Мария ако иска да си похапва от плодовете кивита и евентуално ананас.Топят мазнините и все пак са сладки.Ябълки също е хубаво. Най-важното е да не се бърза с отслабването, за да не върне килограмите пак.Бавничко и спокойничко си отслабвай-целият живот е пред теб да бъдеш слаба и красива.Отначало сигурно ще сваляш повече кила, но после след около месец-два си дай една седмица почивка, в която си хапвай боб, леща, някоя филийка хляб, повече плодове, дори и мед.И пий много вода-2-3 литра на ден поне трябва да изпиваш.

# 30
  • Мнения: 6 346
Цитат
Аз всъщност искам да те питам, какво точно ядеше преди?Т.е., с кои храни напълня така?

Би било интересно да чуем отговора на този въпрос, т.е. как изглеждат нещата според момичето. Но едва ли тя ще има пълна и ясна представа... Аз се паля много по тази тема (наистина приемам малко лично нещата - това ми е голяма грешка по принцип, а и в частност по въпросите на теглото и на храненето). Но причината да се паля е, че, както писах, от най-ранните ми години, буквално на първите снимки след бебешката възраст, съм вече със сериозно затлъстяване. Възможни причини - много: и ген (диабет по линия и на двамата родители), и много малко кърмене (макар че и днес май много майки кърмят само по 1-2 месеца, както съм кърмена аз), и захранване с адаптирано мляко на Нестле, което кой знае с какво е било пълно Rolling Eyes, и после хранене с доста захар и тестено. А захарта идваше не само от домашните вишни, малини, череши и дюли (които нерядко се хапваха, поръсени със захар), но и от приготвяните от тях компоти, сладка, желета, сиропи Rolling Eyes Така че за мен причина № 1 за сериозно затлъстяване в ранна възраст, а и по-нататък през живота, е именно консумацията на големи количества захар на фона на предразположен към метаболитни нарушения организъм. Тук плодовете са само част от проблема, разбира се, и то не най-съществената част, но е факт, че служеха за начин за консумация на много захар под различни форми ooooh!

А иначе научно е доказано (има си публикации по темата), че първо идва метаболитното нарушение, а после идва нежеланието за физическа активност и намаляването й. Организмът се настройва в режим на складиране и на пестене на енергията, а това означава, че имаме по-малко желание да се движим, а повече желание да си седим или лежим. После колкото повече се трупат килограмите, толкова по-трудно и неприятно става и движението. И се влиза в омагьосан кръг. Но от него се излиза с промяна на първо място в храненето - тогава се коригира метаболизмът, организмът превключва на режим изразходване на енергия и се появява и желание за движение. Така че е много погрешно да се смята, че децата (или възрастните) ги мързи, затова напълняват. Напротив, обратното е - мързи ги, защото организмът се е настроил да напълнява.

Дано да може да си помогне момичето. Трябва да се вземат мерки и колкото по-рано - толкова по-добре. На мен са ми увредени и коленете заради многото килограми, а и хормонални проблеми имам (те са свързани с фамилната обремененост за диабет). Да не говорим какви проблеми съм имала, а донякъде и още имам, със самооценката и самочувствието. Embarassed

# 31
  • Мнения: 6
Cioccolata много деца са хранени като теб и не са били дори пълни. Още доста наука има да се прави, докато се изяснят нещата. Във всеки случай въглехидратите не са враг No 1, особено ако са контролирани и от естествени източници.
Според мен в тази млада и много хубава възраст, най-доброто нещо, което може да направи една девойка е да се научи да се контролира, това е много по-важно, отколкото да спира въглехидратите и в един прекрасен момент, когато се разочарова в любовта, забременяването, бременността, стане безработна или разни други семейни и несемейни случки да се освини неусетно почти.
Човек трябва да се научи когато му се яде торта, да си хапне едно парче, но не след обилно ядене на въглехидратна и/или мазна храна и не често. Когато яде картофи да не добавя и хляб, да пие кафето и чая без захар, да избягва сладки напитки, да не яде хляб на всяко ядене и т.н. разни дребни и малки неща, които обръщат колата. Многото ограничения 99% водят до преяждане в един момент.
И да се избегне мисленето на ''вечно диетуващия''. А сега ще се наплюскам, че от утре съм на диета и няма да мога. О, наруших диетата, сега ще се наям още, защото и без друго съм прасе.
Желая успех  bouquet

# 32
  • Мнения: 0
Благодаря ви на всички!  Hug
А да ви питам, мислите ли, че е хубаво да мина на някаква диета (по-стриктна) за определено време и после след нея да си продължа на този режим? Simple Smile
Това би било решение, ако имаш много силна воля.Защото след всяка Диета, независимо каква, човек започва да си хапва повече, заради наложеното ограничение от диетата.
А ти си писала, че си изпробвала различни диети, без особен успех при теб.Значи, спазването на конкретни диети не е за теб.
Ако можеш, придържай се към съветите на Cioccolata.Този начин на хранене сваля кг.   Peace
Е, не става бързо като при Дюкан например, но е здравословен, полезен и ефективен.
Аз се храня така (с известна разлика-не ям месо, и отвреме-навреме ям зърнени/бобови, да речем веднъж на 10-на дена), но аз като цяло не целях отслабване на всяка цена.
Но съм съгласна, че прекаляването с тях и плодовете забавят отслабване, ако това е целта.

Аз всъщност искам да те питам, какво точно ядеше преди?Т.е., с кои храни напълня така?


Аз мисля, че го бях написала, че от малка (както  Cioccolata ) винаги съм била пълна. В семейството ми няма нито един дето да е слаб  Grinning Е, не са чак прекалено дебели, но човек в родата (баща ми, баби, дядовци, леля, братовчеди, сестра ми) под 70 кг-няма, освен майка ми  Grinning Майка ми преди беше много слаба (44-45 кг), но се разболя и напълня и тя, та сега тя е около 64-5 кг.

Но наистина много ми помагате. Благодаря ви мноооооого! Simple Smile

# 33
  • Мнения: X
 waaiting , аз питах с какво си се хранила, преди да започнеш диети.И като количества също....

Защото аз например никога съм нямала проблеми с кг, освен последните 7-8 години.
Като дете дори бях по-скоро слаба, а се изхранвах основно с филии с лютеница, чат-пат салам, шоколадчета, милинки, банички.....не обичах плодове , зеленчуци, сирене, кашкавали пък хич, маслини, абе нищо полезно.   Laughing

# 34
  • SA
  • Мнения: 3 196
waaiting, за проблемите, които имаш с теглото си, точно вьглехидратите са враг №1 . Това, че от сьвсем малка си с наднормено тегло, говори за генетична предразположеност кьм метаболитни нарушения, които се отключват именно при консумация на по-голямо количество вьглехидрати, независимо от какви източници идват те. Това с контролирания прием и следене на колко торти и бонбони хапваш, няма ефект при 90% от хората с проблеми вьв вьглехидратната обмяна. Все едно на алкохолик да се казва - пий само по една чаша , от натурални източници.  Twisted Evil
Аз сьщо бих те посьветвала да се опиташ да спазваш принципите, които Cioccolata много добре е описала   bouquet. Няма нищо нездравословно и ограничаващо е този начин на хранене. Напротив, тялото получава всичко, необходимо му за перфектно здраве. Успех!

# 35
  • Мнения: 6 346
Русалуна, съветите за умереност, които даваш, са подходящи за друг тип метаболизъм и проблем - когато нямаме сериозни метаболитни увреждания, а сравнително нормално функциониращо тяло и само няколко качени наднормени килограми. Такъв тип организъм поддържа лесно теглото си (сигурно заради благоприятни гени на първо място) и няма значение какво ще бъде храненето - ако се поизпусне работата, лесно може да се коригира с умереност или каквато и да било диета. Но авторката на темата има сериозен проблем и друг тип организъм. За него е необходимо точно същото, което подейства и при мен, защото и проблемът е горе-долу същият като при мен. Затова и така съм я посъветвала. При толкова изпуснато положение (такова тегло на тази възраст) никаква умереност не върши работа. Няма да има полза, ако започне да яде само по едно парче торта или да не яде хляб с картофите. Разбира се, това са съвсем правилни съвети. Но не са достатъчни. Не, трябват сериозни мерки - драстично ограничение на неподходящите храни. Иначе няма да има полза и момичето само ще се изнерви и разочарова, а проблемът ще си остане.

Мария, искам също да ти кажа: вината не е твоя. Не вярвам съзнателно да се тъпчеш, както си мислят обикновено хората Rolling Eyes Просто имаш такъв организъм, че храните с високо съдържание на въглехидрати не ти се отразяват добре и се е стигнало до проблем с теглото. Но това е поправимо, само трябва да се стремиш да избягваш точно най-високовъглехидратните храни. Желая ти успех и всичко най-добро нататък в живота! Hug

# 36
  • Мнения: 6
kameloth ти самата си писала ''по-голямо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
Cioccolata не видях момичето да пише някъде как се е хранила, че е стигнала дотук.

Защо всички от ВМНВ тема пишете абсолютно във всяка тема с абсолютната увереност, че има само един режим, подходящ за наднормено тегло и винаги последната дума е ваша. Човек не смее да каже какво е ял, освен ако не е хапнал едно пакетче масло. Не съм ядосана и повече няма да пиша, каквото и да ми отговорите, но всяка тема извън отчетните завършва с едно и също, всеки път Sad
Замислете се дали понякога не минавате леко границата... И не ми отговаряйте Tired

# 37
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
kameloth ти самата си писала ''по-голямо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
Да, малки количества, каквито се сьдьржат вьв всички зеленчуци, млечни произведения, а не в торти и вафли.  Peace
Не виждам никаква причина точно привьржениците на ВМ-НВХ да не изразяват мнението си в теми като тази. Убедена сьм, че точно това е правилния подход при метаболитните нарушения, които споменах по-горе.  Peace

# 38
  • в колонките
  • Мнения: 510
kameloth ти самата си писала ''по-голямо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
Cioccolata не видях момичето да пише някъде как се е хранила, че е стигнала дотук.

Защо всички от ВМНВ тема пишете абсолютно във всяка тема с абсолютната увереност, че има само един режим, подходящ за наднормено тегло и винаги последната дума е ваша. Човек не смее да каже какво е ял, освен ако не е хапнал едно пакетче масло. Не съм ядосана и повече няма да пиша, каквото и да ми отговорите, но всяка тема извън отчетните завършва с едно и също, всеки път Sad
Замислете се дали понякога не минавате леко границата... И не ми отговаряйте Tired

                 

                     newsm10             
            Аз за това не вземам отношение.... бляк.... не ми се пише.
                          За теб   smile3525

# 39
  • Мнения: 2 127
Цитат
kameloth ти самата си писала ''по-голямо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
Да, малки количества, каквито се сьдьржат вьв всички зеленчуци, млечни произведения, а не в торти и вафли.  Peace
Не виждам никаква причина точно привьржениците на ВМ-НВХ да не изразяват мнението си в теми като тази. Убедена сьм, че точно това е правилния подход при метаболитните нарушения, които споменах по-горе.  Peace
Да взимат, колкото повече споделен опит, толкова по-добре. Но отричането на другите методи за отслабване, които са също ефективни, е това, което дразни.

# 40
  • Мнения: 6 346
Цитат
Защо всички от ВМНВ тема пишете абсолютно във всяка тема с абсолютната увереност, че има само един режим, подходящ за наднормено тегло и винаги последната дума е ваша. Човек не смее да каже какво е ял, освен ако не е хапнал едно пакетче масло. Не съм ядосана и повече няма да пиша, каквото и да ми отговорите, но всяка тема извън отчетните завършва с едно и също, всеки път Sad

Русалуна, момичето е кристално ясен и еднозначен пример за метаболитното нарушение, при което най-ефикасно е нисковъглехидратното хранене. Да, трябва да бъде и високомазнинно, има си причина да бъде така. Но това не означава по едно пакетче масло на хранене или на ден - откъде ти хрумна това? Rolling Eyes

Нисковъглехидратното и високомазнинно хранене е със сигурност най-подходящият начин на хранене за всички хора, независимо дали са с наднормено тегло. Това е природният начин на хранене - най-естественият за организма, защото отговаря най-много на биологичните ни особености. Вярно е, че има хора, които, поне до известна възраст, могат да си позволят да се хранят всякак и да не напълняват. Но за повечето хора, понеже нямат този късмет, това е най-доброто хранене и за превенция на проблеми, и за коригиране, когато вече е възникнал проблем. При момичето проблемът най-вероятно е точно този - инсулинова резистентност. Разбира се, изключваме да има тумор на мозъка, който да блокира лептиновата секреция Rolling Eyes Не е лошо да се изключи и проблем с щитовидната жлеза. Но при човек с наднормено тегло от толкова ранна възраст проблемът просто най-често е този - инсулинова резистентност. А това означава, че организмът не понася високовъглехидратните храни. Затова и те са му противопоказни.  Rolling Eyes Понеже не можем да променим гените, поне можем да отстраним "дразнителите", за да може този организъм да работи нормално. Това няма да стане нито с калорийна рестрикция, нито с умереност. Ще стане с ограничаване на въглехидратите. Прост и научно доказан факт.

Съжалявам, че си се подразнила. За момичето наистина е най-добре да се консултира с ендокринолог. И вероятно изследванията ще покажат инсулинова резистентност, може да има и повишени триглицериди, може и някоя друга стойност да е извън референтните граници. Тогава ендокринологът ще й каже да набляга на бавните въглехидрати и да ограничава мазнините. Тя ще го направи и ще има известен успех, но само малко. И ще се разочарова. А проблемът й ще си остане и с годините ще се задълбочи. И може да развие диабет, преди да е навършила 30. Но всичко това може да се избегне, ако се подходи интелигентно към проблема - точно това я съветваме да направи. Дано да ни послуша.

Water_Lilly, другите методи на отслабване не са базирани на науката и често не са подходящи за точно този специфичен проблем, който обаче е много масово разпространен. Не е едно и също дали ще ядеш въглехидрати или няма да ядеш, когато точно те са ти източникът на проблема.

# 41
  • Мнения: 2 127
Затова е добре да знаем и с какво и как се е хранила преди. Не е все тая дали ще ядеш въглехидрати сутрин, под формата на плодове и нещо пълнозърнесто (забележи, не говоря за сладкиши), или ще се надумкаш с тях вечер. Ако преди това храненето се е основавало на пица и бургери, ако ще да е генетично предразположена да има тяло на манекенка, няма как да стане. Затова е добре да знаем тези подробности, преди да гадаем на какво се дължат проблемите Peace

# 42
  • Мнения: 45
Към авторката на темата - вече са ти дали доста съвети, при това добри, според мен. Не мисля, че диета е подходяща за 17-годишно момиче, още тялото ти расте и се развива. Ограничавай хапването, основно забрави за сладкиши, газирани подсладени напитки, сокове и бял хляб. Ако харесваш месо - чудесно, хапвай месце, зеленчуци, по-малко ориз и картофи, малко пълнозърнест хляб. Посъветвали са те да забравиш за въглехидратите, но според мен е по-добре да хапваш по малко въглехидрати, основно сутрин и следобед, но не плодове или сладкиши, а да речем малко ориз, малко картофи или филийка пълнозърнест хляб. Гледай да не изпадаш в крайности, много си млада още, за да пазиш стриктни диети. Само ще си навредиш.

И да добавя: сигурна ли си, че си на тези кг заради обилно хапване? Не е лошо да си изследваш хормоните, ако не друго, за собствено успокоение! Пиши на лични, ако те интересува. Но във всички случаи теглото ти е наднормено и е добре да се консултираш с лекар, за да се изключи даден хормонален проблем. Всичко това го казвам от най-добри чувства   bouquet  Hug  Hug  Hug

# 43
  • Мнения: 20 144
И да добавя: сигурна ли си, че си на тези кг заради обилно хапване? Не е лошо да си изследваш хормоните, ако не друго, за собствено успокоение! Пиши на лични, ако те интересува. Но във всички случаи теглото ти е наднормено и е добре да се консултираш с лекар, за да се изключи даден хормонален проблем. Всичко това го казвам от най-добри чувства   bouquet  Hug  Hug  Hug
Посещение на ендокринолог и изследване за Инсулинова резистентност, задължително. Peace

# 44
  • Мнения: 0
Само да кажа, че не съм създала темата та да се карате кой режим е по-добър  Grinning
Мисля, че за всеки организъм различните режими имат различно действие.

Та, преди не съм се хранила в толкова големи количества, просто не съм се хранила здравословно...Яла съм си сладки и тестени работи, газирано и сокове не съм пила. Под тестени работи нямам предвид хамбургери, дюнери и пици. Такива неща съм ги яла 2 пъти в годината. Явно по-големият фактор са сладките работи Grinning Просто както сте написали явно и гените имат роля, защото споменах, че си върви в родата...
А аз си спазвам режимчето и се чувствам супер. Изобщо не ми липсва сладкото. Сега ставам и почвам упражненията, че днес имах много да уча и нямах време. Благодаря ви на всички мноооого  Hug

А за ендокринолога и майка ми ме беше карала да ме води, но аз не искам, някак си ми е притеснено... Винаги съм мразила да ходя на лекар, пък не дай Боже да ме качват на кантара на профилактичните прегледи....  Grinning

# 45
  • Мнения: 20 144
Не зная защо си решила,че ендокринолога ще те мери на кантара.  Rolling Eyes А ако имаш ИР например, или СПКЯ, само диета няма да ти помогне. Но в крайна сметка решението си е твое.

# 46
  • SA
  • Мнения: 3 196
waaiting , не се впечатлявай от разразилите се спорове тук!  Hug Има ги при всяка подобна тема. Всьщност липсва една тема, в която да се обсьждат точно разликите в различните режимите на хранене от добре запознати хора ( изключвам такива, на които основния аргумент е "защото автора на диетата е казал така"). Simple Smile
И пиши за прогреса си тук! Много ще се зарадваме на добри резулати!  Hug

# 47
  • Мнения: X
Само да кажа, че не съм създала темата та да се карате кой режим е по-добър  Grinning
Мисля, че за всеки организъм различните режими имат различно действие.
Именно.    Grinning
Макар, че момичетата от ВМ НВД твърдят, че зърнени/бобови не са полезни и пречат на отслабването, аз по себе си виждам, че това, поне за мен, съпруга ми и сина ми, не е валидно.И тримата отслабваме, бавно и славно    Laughing  , въпреки, че веднъж седмично, например, приготвям кафяв ориз/елда/просо/киноа.....
На мен пък месото например , не ми действа добре.Когато го ядях, имах киселини, ставаше ми тежко на стомаха, почти винаги направо ме приспиваше след ядене, нямах енергия......Откакто го спрях, всичко това изчезна.Мога да ходя с часове и не се уморявам.
Но има хора, на които месото им действа добре.Те да си го хапват, няма лошо.
Въпреки, че лично на мен това всекидневно ядене на месо ми се струва адски много.Организмът няма нужда от толкова протеин......
Ако изобщо проям месо някога, няма да е повече от веднъж седмично.Ако човек косумира и яйца, млечни-сирена, кашкавали, риба, а и в доста от зеленчуците се съдържа протеин, мисля, че няма нужда от повече месо.
Но, както и ти си писала, важно е всеки един да установи кои храни как му действат и да избере най-оптималните за него, в настоящия момент.    Peace

# 48
  • Мнения: 0
Lemy не съм казала, че ендокринолога ще ме мери, казах, че от малка това е една от причините да не обичам да ходя на лекар  Grinning

kameloth ще се отчитам с резултати. Сега няма да се меря пак, след няколко дни ще се премеря и ще пиша.  Hug

Katarin X. радвам се, че сте намерили оптималния за вас режим. Аз пък много обичам месо и ям всеки ден по нещо месно, не знам дали греша... Желая ви успех на цялото семейство! Simple Smile

И искам да ви попитам дали е грешно, че правя тренировките вечер, защото знам, че по принцип е хубаво сутрин на гладно за да се топят мазнините, но през седмицата съм първа смяна на училище и за да ги правя сутрин трябва да ставам в 5 часа...А пък през деня имам много за учене и просто няма как да отделя толкова време за упражнения. За това ги правя вечер към 7-8 часа.

# 49
  • Мнения: 2 127
След като нямаш време през деня, прави ги вечер. По-добре вечерно време, отколкото да не правиш нищо Wink Разбира се, поне събота и неделя гледай да са сутрин.
Също така, моята препоръка е поне един ден в седмицата да почиваш. През този ден гледай да се храниш предимно с мазнини - ядки, месо, риба, яйца...

# 50
  • Мнения: 287
kameloth ти самата си писала ''по-голямо количество въглехидрати'', което значи, че по-малко и контролирано не е проблем.
Cioccolata не видях момичето да пише някъде как се е хранила, че е стигнала дотук.

Защо всички от ВМНВ тема пишете абсолютно във всяка тема с абсолютната увереност, че има само един режим, подходящ за наднормено тегло и винаги последната дума е ваша. Човек не смее да каже какво е ял, освен ако не е хапнал едно пакетче масло. Не съм ядосана и повече няма да пиша, каквото и да ми отговорите, но всяка тема извън отчетните завършва с едно и също, всеки път Sad
Замислете се дали понякога не минавате леко границата... И не ми отговаряйте Tired


А аз така, направо се потрисам като започна да ги чета. И естествено започват винаги да те замерят с познания по биохимия.....

Мило момиче аз ти препоръчвам Зоната като хранене за цял живот. В нея всичко е уравновесено, няма Високо съдържание на нещо си( изобщо като прочетеш високо съдържание на нещо си лампичката е добре да ти светва).

Аз имам свалени 42 килограма. Първо с малко по-лека версия на Дюкан свалих 33-34 килограма, след което започнах да се храня много балансирано, само естествени храни, овладях напълно емоционалното си хранене. (Е мога да си позволя да хапна торта и сладолед, но естествено това е по-скоро изключение.) Така свалих и останалите.Сега съм 56 кг при твоя ръст .Обиколката на ханша ми сега е 16 см по-малка отколкото от обиколката на талията ми в дебелия период, влизам в дрехите ми от моминските години( от XXL минах  S) . И всичко това въпреки че съм над 40 и имам хипофункция на щитовидната жлеза(за която не взимам никакви медикаменти).  Вече  3 години съм нов човек.

Намери си режим който да ти харесва, да пасва на начина ти на живот и да не лишава тялото ти от нищо и да не го натоварва съответно с нищо в повече от нужното. Аз примерно като начин на хранене имам за пример двете ми баби - доживяха 95 години и никога нямаха наднормено тегло, въпреки че са имали по 5-6 бременности и раждания.



# 51
  • SA
  • Мнения: 3 196
Цитат
Аз пък много обичам месо и ям всеки ден по нещо месно, не знам дали греша...

Не грешиш, стига това месо да не е под формата на колбаси, кремвирши и подобни обработени меса ( доколкото изобщо в някои от изброените се сьдьржа месо).
За по-голяма част от хората, които имат проблем с теглото, консумирането на месо, яйца и зеленчуци дава най-бьрзи резултати по отношение на отслабването.

Цитат
А аз така, направо се потрисам като започна да ги чета. И естествено започват винаги да те замерят с познания по биохимия.....
Ми подминавай, няма нужда да те тресе, все пак! А познания по биохимия са нужни, колкото и безполезни да ти изглеждат.

# 52
  • Мнения: 287
Цитат
Аз пък много обичам месо и ям всеки ден по нещо месно, не знам дали греша...

Цитат
А аз така, направо се потрисам като започна да ги чета. И естествено започват винаги да те замерят с познания по биохимия.....
Ми подминавай, няма нужда да те тресе, все пак! А познания по биохимия са нужни, колкото и безполезни да ти изглеждат.


Не съм казала че не са нужни, а че начина на използването им от въпросната група е направо комично.  Laughing Laughing Laughing

# 53
  • Мнения: 6 346
Най-добре се смее този, който се смее последен Wink

# 54
  • SA
  • Мнения: 3 196
И ще продьлжава да ги използва по различни начини.  Sunglasses

# 55
  • Мнения: 0
Здравейте! Не съм писала от доста време, но си спазвам всичко-хранителното режимче, упражнения.... Simple Smile
Днес се премерих и за 2 седмици съм свалила общо 5 кг и мнооооого се радвам Simple Smile
И да попитам, понеже много обичам сурови пълнени зелени чушки със сирене, много ли е ако ям 2 за вечеря, заедно с няколко парчета шунка (или някакво месо)?
Желая ви хубав ден и благодаря на всички за подкрепата! Simple Smile

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Поздравления  Hug,това е много добър резултат...
Според мен месо и сирене не е много удачно на едно хранене...или едното или другото

Последна редакция: сб, 22 юни 2013, 11:40 от Doli

# 57
  • Мнения: 6 346
Doli, няма такова нещо, не обърквай момичето. Спокойно могат да се съчетават млечни продукти с месо.

# 58
  • Мнения: 81
Днес се премерих и за 2 седмици съм свалила общо 5 кг и мнооооого се радвам Simple Smile
Искам да те предупредя ,че на тази възраст килограмите се свалят много бързо,да не кажа лавинообразно.
Аз бях на 16г когато започнах с разни диети.Много бързо станах 40 кг,което е едва 10-15кг  под нужната норма за ръста ми.В резултат на което ми спря месечния цикъл. Последва ходене по доктори...Майка ми изпадна в паника..Бяха я посъветвали да ми слага тайно подсилващи илачи в кафето.(каза ми го след години)
Моят съвет,не се лишавай от определени храни щом организма ти ги иска.Просто внимавай в количествата.По малко стой пред компа ,а повече разходки на чист въздух.Сега не може да се каже ,че водиш заседнал живот,защото все още ходиш на училище.Виж когато завършиш и ако почнеш някоя работа по цял ден на бюрото,тогава трябва много да внимаваш  !

# 59
  • Мнения: 1 934
Прекрасна комбинация е сирене с месо, ако може и масло отгоре и ... въобще смело напред в света на белтъчините и мазнините и анатема на въглехидратите- така повечето от вас със самочувствие на лекари съветват младо момиче  ooooh!

Блазе ви на самочувствието  Confused

# 60
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
И аз повече от един вид белтък на едно хранене не мога да приемам...не че не ми се е случвало,но веднага усещам тежест,явно си е до организъм и нагласа  Thinking

# 61
  • Мнения: 1 934
Доли, въпросът не е в тежестта, нито в комбинацията на продуктите, а в това, че на гърба на едно дете все още се правят експерименти  Peace

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Да,но грешката да пише в този форум си е нейна,ще получи не само правилни съвети,но и ще бъде доста подведена за някои уж полезни храни...

# 63
  • Мнения: 81
Аз не се учудвам,че може да има противоречия в съветите.Всеки диетолог си има собствена теория,различна от преди това написаните.Иначе как ще я продаде  Laughing
Затова според мен не трябва да се изпада в крайности .

Както и съвета да не се яде след 18ч.Да ама ако си лягаш в 22ч.Ако обаче денят ти продължава до 24-0ч спокойно можеш да вечеряш в 20ч.

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Самото семейство,най-вече майка и трябва да се „образова„ за правилното меню и хранене на дъщеря си,з-то с този съвет,който и е давала да пие вода по време на хранене е направила огромна грешка...

# 65
  • Мнения: X
Вода се пие задължително по време на хранене
Мен от малка ме измъчваха с това непиене и си влачих тежък запек едно 35 год, докато не промених този вреден навик

Прекрасна комбинация е сирене с месо, ако може и масло отгоре и ... въобще смело напред в света на белтъчините и мазнините и анатема на въглехидратите- така повечето от вас със самочувствие на лекари съветват младо момиче  ooooh!

Блазе ви на самочувствието  Confused


Не видях ти какво предлагаш
Критиките са лесно нещо
Само да вметна, че някои от писалите тук и критикувани от теб и сие, са наистина лекари, за радост има и такива хора, които могат да мислят сами, извън догмите на съвр. "хуманна" медицина

А това момиче е стигнало до тук именно благодарение на съветите по хранене на съвр.медицина, чиято основна цел е един ден всички да са пациенти, зависими до живот от фарм.бизнес

Тя е тръгнала вече по този път
Ти какво и предлагаш като алтернатива?

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Вода не се пие по време на хранене  Naughtyмислих с главни букви да го напиша,но всеки да си решава все пак,живота си е негов
Не се пие защото се разреждат стомашните сокове и храната не може да се разгради правилно,по-дълго време се задържа...
Вода се пие 1/2 ч.преди или 1/2 ч. след хранене

# 67
  • Мнения: 1 934
W'A'S'P', аз съм писала нагоре мнения, ако искаш се върни и прочети  Peace

Имам дъщеря на 17 години, ужасявам се, че тя би могла да е на мястото на това момиче  Sad

Да приема безпрекословно съвети, без да се замисля, без дългосрочна стратегия, без да се запознава с алтернативи и прочие.

# 68
  • Мнения: 6 346
Проблемът на момичето е доста ясен за тези от нас, които са минали по почти същия път - затлъстяване от най-ранна възраст Rolling Eyes Най-добрата дългосрочна стратегия е тази - месо, яйца, риба, млечни, зеленчуци, по малко плодове, но колкото може по-рядко тестено, картофи, ориз, сладкиши. КАЛОРИИ НЕ СЕ БРОЯТ - това е важно да се знае. Яде се при наличие на глад, а не просто защото е станало време за ядене или защото ни е скучно. Това е биологично обособеният начин за хранене, който точно по тази причина е и най-подходящият за хора с метаболитните проблеми на това момиче. Не всички са като нея и затова не всички могат да разберат за какво става въпрос, още по-малко ако дори не са наясно с процесите в организма Rolling Eyes За съжаление повечето лекари в днешно време, включително диетолозите, не са достатъчно наясно с тези процеси и препоръките им са неправилни. Да яде по малко от всичко, да си ограничава порциите, да яде бавни въглехидрати, да не прекалява с мазнините, да се движи повече, да пие или да не пие вода по време на хранене - това са все козметични препоръки за хора без сериозни метаболитни нарушения. А това момиче има доста сериозно метаболитно нарушение, така че за нея тези препоръки не важат, както биха важали за жена, която от дете е била с нормално тегло и просто се е "изпуснала" да качи 3-4 кг през зимата от лакомия Rolling Eyes Трябва да се прави разлика между двата случая и подходите трябва да бъдат различни.

Момичето явно се справя добре, защото е направила промяна в храненето си. Дано да продължи по същия начин, защото това е единственият здравословен вариант за нейния организъм - и то не за година-две, докато свали излишните килограми, а за цял живот.

# 69
  • Мнения: 81
Ако храната е много суха или солена /пикантна защо да не се пие вода ?
Като знам моя син какво яде и кои младежи се хранят със супи ???

Да изпитваш жажда ,а да не пиеш вода  newsm78

Виж,газираните напитки съм съгласна ,че са вредни.Особенно тези с подсладител!
И натурални сокове сигурно не е удачно да се пият по време и след хранене.
Те мисля ,че трябва да се пият на гладно.

# 70
  • Мнения: X
Вода не се пие по време на хранене  Naughtyмислих с главни букви да го напиша,но всеки да си решава все пак,живота си е негов
Не се пие защото се разреждат стомашните сокове и храната не може да се разгради правилно,по-дълго време се задържа...
Вода се пие 1/2 ч.преди или 1/2 ч. след хранене

Това не е вярно, а измислица на самовлюбени бълг.лекари от преди век
Интересно защо скандинавските им колеги препоръчват обратното, а?


Кливия, ако детето ми тежи 100кг на17 год когато би трябвало да е макс 65, ще съм сериозно притеснена
Особено ако и забележа да прави глупости с храненето си, каквито са повечето теми в този подфорум

Разбирам, че не знаеш какво е проблем с обмяната още в детска възраст
Ако те интересува, точно това обсъждаме в момента в темата за Вм Нвх, както и причините, довели до там

# 71
  • Мнения: 100
Cioccolata!   bouquet Искам и аз да се включа в темата. Възмутена съм от агресията и завистта, която се изсипва тук.

Уейтинг, все едно виждам себе си! Искам да знаеш, че аз съм минавала по същия път, но с много повече усилия, защото тогава не знаех какъв ми е проблема. Като бях на твоята възраст бях 87кг при ръст 1,65. Не можеш да си представиш колко ми е било тежко не само телесно, но и психически, отношенията ми с другите хора, липсата на приятели и т.н. Да не разводнявам.

Като бях 8 кл. направих първата си диета - разделно хранене (тогава още не бях толкова затлъстяла) - спазвах 1 месец, но не издържах и спрях. Последва месеци наред тъпкане с храна, защото този месец бях ужасно гладна и едвам издържах. После в 10кл направих още една диета, зелева супа - беше ужас, повръщаше ми се от тази гадост, но свалих 8кг за 10 дни и много се радвах. Разбира се, върнах килограмите както става винаги. И се отчаях. За трети път се хванах да отслабвам като бях втори курс в университета - безвъглехидратна, нискомазнинна, нискокалорична диета с много фитнес. Тогава вече наистина отслабнах уж по-трайно, с различни флуктуации в теглото бях стигнала до 61кг за моя ръст и бях доста слаба. Обаче не изглеждах добре - тялото ми беше безформено и отпуснато, нищо, че влизах в 38-ми размер дрехи.

След това, 2-3 години като успявах да удържам положението с постоянен глад и отклонения с нещо "забранено" (чипс, шоколад, сладолед и т.н.), отново започнах да пълнея без причина (или поне така си мислех). Бях пристрастена към сладките неща и хляба и не можех да ям без хляб на всяко хранене и без десерт след ядене + между храненията. Ако човек ми видеше пазарската кошница, щеше да види 10% естествени храни и 90% боклуци (сред които и диабетични и диетични продукти, нали уж не били вредни  Laughing).

Върнах доста килограми, мислех си, че съм виновна, лоша, глупава и заслужавам само укор, че не се справям с нещата, а всъщност постоянно купувах диетични шунки, сирена, пълнозърнест хляб, диетично не знам си какво, единственото истинско нещо беше зехтина. И през 2011г открих този режим. Стори ми се логичен и смислен, и научнообоснован (за жалост на някои "диетолози"). Има страшно много литература на английски за него, както и блогове, сайтове на лекари и други специалисти. Ето например един, който можеш да разгледаш. Супер полезен е, има безплатни книжки за изтегляне, хиляди полезни статии и огромен брой лични истории за успех с режима. Ако се запишеш във форума, хората са много мили и ще ти отговорят на всички въпроси.

Ето: http://www.marksdailyapple.com/category/success-story-summaries/#axzz2X3jYhBz0 - личните успехи на хората.

Списък с домашни тренировки: http://www.marksdailyapple.com/primal-blueprint-fitness/workout- … ve/#axzz2X3jYhBz0

Безплатната книга за фитнес: http://www.marksdailyapple.com/subscribe-to-blog/#axzz2X3jYhBz0

Да кажа още малко за себе си: от дете съм се хранила с много въглехидрати, още на 5г се виждаше, че ще имам проблеми с теглото, но те ескалираха едва след разделното ми хранене в 8кл. (Тогава и получих други здравословни проблеми, свързани с инсулиновата ми резистенстност и излишен естроген в организма) Дотогава съм била с няколко килограма отгоре, но нищо толкова сериозно. Вкъщи се ядяха главно хляб, картофи, ориз, малко месо, сладки неща, много плодове и компоти, защото нали плодовете са здравословни. Просто с каквото има. Но ако родителите ми знаеха за този режим отдавна, сигурно цялото семейство щяхме да се храним така!  Peace

И съвет и от мене за храненето: яж само естествени храни, както ти е обяснила Чоколата. Както ги има на село, сред природата и т.н. Просто не яж хляб, картофи, ориз и захар. Всичко необходимо го има в другата храна! Има и други причини, поради които не е оптимално да се яде хляб и боб, но ще ги обясня в друг пост.

Радвай се на живота, движи се, общувай, усмихвай се! Така ще се разхубавиш още повече.  Sunglasses Слушай тялото си и не забравяй да се движиш всеки ден колкото време имаш. Някой път по-интензивно (преходи сред природата), друг път по-лежерно (разходки). Даже като поотслабнеш още малко, може да си намериш и някое активно хоби - примерно баскетбол, плуване, колело и т.н. и да го споделяш с приятелите си.

Поздравления за успеха и пожелавам цялото семейство да намерите пътя към здравето и дълголетието!   bouquet  bouquet Hug

# 72
  • Мнения: 6 365
Смело мога да кажа, че ако човек реши дословно да следва съветите
 на Марк Сисън (Mark Sisson), ще направи най-безопасното нещо за себе си,
освен ако вече няма истински физиологични увреждания.

Доста от диетичните съвети имат за цел да компенсират проблемите
на съвременната, "нормална" диета. Тези проблеми при палео режима
до голяма степен липсват.

По отношение на водата: забелязах, че след години на хранене с
по-близки до естествените храни загубих вкуса си към сухи неща.
Така че може би ако пиеш много вода при хранене, вероятно ядеш
и сухи преработени храни, от които се напълнява, но всички обвиняват
водата. Естествените храни имат доста вода.

А иначе този режим е по-добър не заради свалени килограми, а
защото с него ставаш ЖИВОТНО. Бих казала машина, но си е животно.
Това е режим, който увеличава неимоверно жизнените сили. След две години
на режима тялото ми придобива интересни свойства като например лесно
да се терморегулира и да понася по-леко жега и студ. Да изтънее инстинктивно
през лятото и да качи няколко килограма наесен. Да отхвърля джънк фууд
(понякога просто не ти се яде, но ако си инат и я изядеш...е, ще си платиш...)
И най-вече, мерак да се движа, издръжливост. Мога да кача планина, без да ми
се дояде и хапка, без да треперя, да имам мъгла в мозъка и да съм неадекватна.
Зимата- без да изпадна в хипотермия. А природата много разхубавява.

# 73
  • Мнения: 81
Вие ме заинтригувахте,но линка към статията която даде AGLIKKA  е на английски и аз нищо не разбрах.
Може ли кратко резюме  Praynig

# 74
  • Мнения: 6 365
Между 2011 и 2013 някъде се синтезира един много добър начин
за заседналия модерен човек да си върне естествено здравето, главно
с хранене, като използва естествените механизми на същото това тяло.

Започва се с 21 дни чисто хранене с много мазнини, почти нула
въглехидрати. След това се добавят млечни. Някои плодове и
скробяла, според състоянието на организма. Подобрява се чревната
флора с пробиотици- на хапчета, кефир, комбуча. Стремиш се да
излизаш повече сред природата и да играеш. Малко вдигане на тежести,
според способностите и целите. Но това е много накратко, виж за
повече в блога на Лазар Радков и в BB Sport.

Като поживееш така 2 години, нагаждайки режима по себе си, за да
не се преуморяваш, се забелязва колко е услужлива физиологията
и колко сме силни и издръжливи всъщност. Аз например не съм отслабнала,
напротив- тежа 60 килограма при ръст 165, но изглеждам както когато бях
55 килограма. С времето мускулите се приучват да трупат аминокиселини
и малко по малко ставаш по-плътен. Доста е интересно.

Най-хубавото е, че това не е диета за сваляне на тегло, а е режим, на
който тялото постига оптималните си способности.

# 75
  • Мнения: 81
Mamacita Bandida ,благодаря   bouquet

# 76
  • Мнения: 6 365
Моля!

Важно е да се подчертае, че този режим води до нещо много полезно.

При другите диети някак си го има моментът "човекът срещу собственото си тяло".
Ограничения, следене, гледане.

Тук килограмите след един момент се оставят да се борят сами със себе си,
а човек уважава тялото си като динамична система, която се самонастройва.

Макар тялото ми да не се вписва в стандартите на списанията,
за мен е удоволствие да гледам как само се стреми към
собственото си оптимално състояние, специфична симетрия,
форми, каквито трябват за сезона.

# 77
  • Мнения: 0
Самото семейство,най-вече майка и трябва да се „образова„ за правилното меню и хранене на дъщеря си,з-то с този съвет,който и е давала да пие вода по време на хранене е направила огромна грешка...

Doli не си обърнала явно внимание, точно обратното бях написала, че майка ми ми е казвала да не пия вода докато се храня.
А аз не пия вода защото съм жадна, а защото просто обожавам да пия вода (знам, че звучи странно  Grinning )

Кливия точно заради такива изрази като "ужасявам се, че дъщеря ми може да бъде на нейно място" се чудех дали да направя тема. Звучи ми някак си доста упрекващо, знам, че имам вина, стигнала съм до тук, но правя усилия да поправя нещата.

Cioccolata всичко, което си написала, е абсолютно вярно. Точно защото си минала по този път ме разбираш явно. Simple Smile

AGLIKKA  Благодаря ти за съветите!  Радвам се, че си открила оптималния за теб режим bouquet
Честно казано разгледах сайта, но не намерих нещо конкретно, не можах да се оправя с него  Thinking

Благодаря и на другите за съветите! Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 934
waaiting, много съжалявам, че толкова погрешно си разтълкувала думите ми  Peace

Ужасявам се, че дъщеря ми може да стигне до тук означаваше, че може да тръгне да търси съвети от непознати хора и всеки да й рекламира и прокламира нещо си  Peace

Кг никога сами по себе си могат да бъдат ужасяващи, защото далеч не са най-важното нещо в живота  Simple Smile

Но наистина е добре от здравословна и естестична гледна точка човек да изглежда добре.

Не знам защо са те набедили, че имаш метаболитни проблеми, след като при доста хора напълняването се дължи и на преяждане или неправилно хранене, но явно на теб ти е поставена тази диагноза в темата.

Успех в борбата с кг   bouquet Дано успееш да постигнеш здравословно и трайно отслабване!

# 79
  • Мнения: 6 365
Съжалявам, но в 21 век група "непознати хора" по интернет могат
да имат много по-ценна и проверена информация, отколкото дори
най-близките. Близките са загрижени, наистина, но дали знаят
каквото трябва?

А тук не сме говеда и психопати все пак, и ние сме загрижени.
Да не говорим, че повечето сме изпитали всичко на собствения
си...задник. Плюс опита на още доста хора в нета, всеки
от които излязъл с име и история, с постижения и снимки
за резултати, и то за години наред.

Колкото до "метаболитни проблеми"- ако си стигнал до едно
ниво на напълняване, ако трепериш без сладко, ако трупаш
лесно мазнини и трудно ги гориш, то метаболизмът ти не е това,
което би трябвало да бъде. А с над 30% телесни мазнини почват
да се появяват проблеми. Това не е оптимално за човек, не
и постоянно.

Така че не е чак толкова "ужасяващо" да попаднеш сред група
информирани, пробвали хора. Аз дори съм си сложила личната
снимка на профила.

И между другото, и аз отидох при непознатите в интернет, за да
почерпя знания за теглото, защото ако бях слушала близки,
щях още да съм си на предишното ниво. И за много неща е така.

# 80
  • Мнения: X


...
Кливия точно заради такива изрази като "ужасявам се, че дъщеря ми може да бъде на нейно място" се чудех дали да направя тема. Звучи ми някак си доста упрекващо, знам, че имам вина, стигнала съм до тук, но правя усилия да поправя нещата.
...


Ти вина нямаш
Ужасяващото в случая са твоите собствени родители, позволили да се стигне до тук
Ти си все още дете, докато те носят отговорността за твоето здраве, а явно именно тук са те неглижирали и то сериозно

Кливия, продължаваш с обобщенията и епитетите
Представи си, има и хора, хранещи се с нормална храна и в норм.количества и въпреки това сериозно затлъстели
Ако ти поддържаш форма само като намалиш леко храната, това значи, че нямаш грам идея как това става при хора наистина с проблеми, както е това момиче

# 81
  • Мнения: 6 346
Когато човек е достигнал 100 кг на 17 години, е сто процента сигурно, че има някакъв метаболитен проблем. Дали ще е инсулинова резистентност (това е изключително вероятно), дали ще е поликистоза (това е и ИР, и хормонални нарушения), дали ще е проблем с щитовидната жлеза, дали ще е друго, но проблем има. Ако девойката отиде на ендокринолог, този проблем ще лъсне най-вероятно. За съжаление ендокринологът може доста да я обърка със съветите за храненето, просто такива са им знанията, защото така учат и това знаят, а и стандартите за лечение са такива - неадекватни спрямо много от случаите, които се опитват да лекуват.

Кливия, ти говориш за обичайния случай - човек с нормален метаболизъм, който обаче се е отпуснал, усладило му се е, качил е няколко килограма и иска да ги свали повече от суета. Аз говоря за патология, каквато най-вероятно е налице в случая. В повечето такива случаи не става въпрос за преяждане и мързел.

# 82
  • Мнения: 100
Самото семейство,най-вече майка и трябва да се „образова„ за правилното меню и хранене на дъщеря си,з-то с този съвет,който и е давала да пие вода по време на хранене е направила огромна грешка...

Doli не си обърнала явно внимание, точно обратното бях написала, че майка ми ми е казвала да не пия вода докато се храня.
А аз не пия вода защото съм жадна, а защото просто обожавам да пия вода (знам, че звучи странно  Grinning )

Кливия точно заради такива изрази като "ужасявам се, че дъщеря ми може да бъде на нейно място" се чудех дали да направя тема. Звучи ми някак си доста упрекващо, знам, че имам вина, стигнала съм до тук, но правя усилия да поправя нещата.

Cioccolata всичко, което си написала, е абсолютно вярно. Точно защото си минала по този път ме разбираш явно. Simple Smile

AGLIKKA  Благодаря ти за съветите!  Радвам се, че си открила оптималния за теб режим bouquet
Честно казано разгледах сайта, но не намерих нещо конкретно, не можах да се оправя с него  Thinking

Благодаря и на другите за съветите! Simple Smile


Уейтинг, не се притеснявай за сайта. Сетих се за 2 български такива, където има същата информация: spidersport и livetolift (Лазар Радков). Потърси ги така в гугъл и ще ти излязат. Там можеш да си четеш на воля на български.  Hug Ако си в София, Спайдърспорт имат и фитнес салони - 2 бр. Там можеш да направиш специализирана консултация и професионално измерване на процент мазнини. Могат да ти направят и фитнес програма, всичко. Много са мили и имат огромен опит. Лазар Радков също прави хранителни консултации и изготвя фитнес програми точно за тази цел.

Другият сайт е блогът на Инес Субашка "Inspired Fit Strong" - тя е треньорка и бивша баскетболистка. Била е с наднормено тегло въпреки спорта и минава по подобен на твоя път, докато открие оптималната форма и здраве.

И да споделя едно мое впечатление. Не всички наши ендокринолози са толкова необразовани. Една моя приятелка беше напълняла рязко първата година в университета (+20кг) и веднага отиде на специалист в Русе. Човекът й направи изследвания и й предписа диета месо + зеленчуци за 3 месеца. Без медикаменти. Момичето си върна нормалните килограми и повече няма проблеми, но тя никога не е била дебела и затова при нея лечението беше такова. Но на други пациенти е изписвал цялостен хр. режим с намлени въглехидрати. Лошото е, че не го знам кой е...

# 83
  • SA
  • Мнения: 3 196
waaiting, пьрво - поздравления за пьрвите ти успехи и то само за 2 седмици!
Искам и аз да ти кажа да не обрьщаш внимание на упреци и да не се чувстваш виновна за това, че си напьлняла! Хората, които имат наднормено тегло от сьвсем малка вьзраст не са лакоми и не е задьлжително да преяждат, за да пьлнеят. Това е изключително погрешно схващане и обикновено се поддьржа от хора, които и идея си нямат за какво става вьпрос.
Вода е добре да се пие и е чудесно, че ти харесваш да пиеш! Нищо лошо няма и по време на хранене да си пийваш, стига да не е с литри  Simple Smile . Сьщо така не е вредно да се ядат месо/ сирене/ яйца в рамките на едно хранене. Виждам, че Аги ти е дала полезни линкове, не е лошо да прочетеш информация из тези сайтове. Сигурна сьм, че при теб режима ще вьрви чудесно, защото си много млада, не си измьчвала тялото си досега с безумни диети. Успех и споделяй как вьрвят нещата!  Hug

# 84
  • Мнения: 1 793
Аз няма да те съветвам какво да хапваш и какви упражнения да правиш, защото не знам да има правилно - днес се прокламира едно, утре - друго, хората са различни и реагират на различни неща.

От личен опит искам да те помоля обаче да избереш такава диета и такова физическо натоварване, каквото считаш, че ще си способна да спазваш цял живот. Отслабването е песен - общо взето който и режим да избереш, ще отслабнеш, стига да си постоянна в него и не се отказваш при съвсем нормалните застои и задържане на теглото.

Проблемът не е в отслабването, а в задържането - при хората, които имат да свалят над 15 килограма и не са ги качили внезапно (например с бременност). Тези, които са били пълни цял живот, още от деца, се изправят пред най-голямата трудност и война със себе си за цял живот. Отслабват 20, 30, някои и 50 кг и след година теглото започва да се трупа и това далеч не се дължи всеки път на "освинване" след диета, прекаляване с бухти и мързел, както често се счита. Механизмите в тялото на пълния човек са по-различни от тези на човек, който винаги си е бил слабичък.

Статистически 90-95% от успешно отслабналите не могат да задържат постигнатото дългосрочно и се мятат от диета на диета. Това е огромен процент, който кара редица учени да определят диетите като неработещи.

Мастните клетки в тялото не изчезват с отслабването, а се свиват; само очакват своето време. И това време винаги идва. След като отслабнеш ще се налага да се ограничаваш повече и да тренираш повече в сравнение с човек, който не е имал проблем с килорамите. Доживот.

Не ти пиша това, за да те отчайвам, а с надежда да те размисля отсега по тези въпроси и когато постигнеш мечтаното тегло, да не забравяш горното. Диетите за месец, година и дори 5 години не работят. Диетата трябва да стане начин на живот.

Успех ти пожелавам най-искрено.

# 85
  • Мнения: 6 346
негативна, съвсем правилно съветваш момичето да си избере такъв начин на хранене, който да може да спазва дългосрочно Peace Затова аз съм на мнение, че трябва да избере именно нисковъглехидратното хранене - от една страна то е насочено точно към решаването на нейния проблем, от друга страна е възможно да се спазва цял живот. Разбира се, понякога ще трябва малко воля, особено отначало. Но понеже говорим за начин на хранене, при който човек се храни вкусно, не ходи гладен, а в същото време се чувства добре, това улеснява Wink

За сметка на това в никакъв случай не трябва да се прибягва до диетата на Дюкан, 90-дневната или която и да е диета - диетите се започват с идеята да траят определено време и после да продължим да си ядем каквото и колкото ни се иска. Но това не решава проблема, а само предизвиква йо-йо ефект. Няма смисъл, а да не говорим, че така организмът с времето развива съпротивителни сили към всяка нова диета и става все по-трудно да се свалят килограмите.

# 86
  • Мнения: 1 793
Cioccolata  Peace

Аз също се спрях на нисковъглехидратен режим, основният плюс в него за мен лично е в намаления апетит и прекъсване на цикъла на емоционалното хранене (от тъга, самота, скука). Само малко да позачестя с въглехидратите и хипер-апетитът се връща отмъстително да бие барабани в главата ми. Rolling Eyes Не глад, а ГЛАД, неутолим. Laughing Сегашното си хранене мисля, че ще бъда способна да поддържам. А момичето ще си прецени, не смея да препоръчвам режими.

Аз съм неуспешен дюканец, свалих 25 кила с него - качих 30. Още по време на дюканстването четох предупреждения за т.нар. 4 фаза, но не обърнах нужното внимание.  Peace

 Hug

Последна редакция: пн, 24 юни 2013, 21:33 от негативна

# 87
  • SA
  • Мнения: 3 196
негативна,   bouquet Сьгласна сьм с абсолютно всичко, което си написала! Така е, килограми и то много могат да се свалят дори с пьлен глад в продьлжение на седмица-две. Вьпросьт обаче е как да се накара тялото да функционира нормално и да не трупа килограми.  Peace Ето защо е необходимо човек да е наясно как влияе храната вьрху метаболизма. ( Пьк макар и някои хора да ги втриса от това Twisted Evil). Истината е, че нисковьглехидратните режими на хранене са единствените успешни режими за нормализиране на теглото, които не включват и глад, при хора с проблемен метаболизьм. Дюкан в пьрвите му фази е уцелил целта, но с неговите нискомазнинни принципи и по-нататьшното включване на нишесте, картофи , ориз в храненето , направо се е издьнил!

# 88
  • София
  • Мнения: 2 356
за мен разделното хранене + ограничаването на вечеря дават добри резултати

# 89
  • Мнения: 6 346
Хранила съм се разделно за известен период, а и след като спрях, си оставих плодовете за закуска и карах така над 10 години. Имаше минимално намаляване на теглото, няколко килограма може би, но нямаше никакъв ефект върху хормоните. А и ефектът, който видях, може би се дължеше на обострения ми колит през онези години Rolling Eyes За сметка на това нисковъглехидратното хранене даде ефект и върху хормоните, освен че доведе до значително намаляване на теглото Peace Освен това разделното хранене можеш да си го интерпретираш да означава много въглехидрати, а това също не е добре. Така че според мен разделното хранене е за хора без значителен метаболитен проблем и без много килограми за сваляне. А специално ако има наличие на инсулинова резистентност, разделното хранене е безсмислено.

# 90
  • Мнения: 6 365
Негативна, ако си останеш само с диетата, след това винаги ще трябва
да контролираш тялото си с някакъв вид диета. Но може да започнеш
от диетата и да овладееш много повече механизми, с които тялото да е
в оптимални граници. Например може радикално да промениш процента
мускулна маса и мазнини. Не просто да отслабнеш на килограми, а да смениш
състава на тялото си. Ако направиш това, току-виж си се сдобил с
физиология на "природно слаб" човек.

Аз например съм с генетика от три поколения на "природно пълни"
жени. И бях тръгнала да ставам мека и с голям процент телесни мазнини.
Но с времето натрупах мускулна маса и сега картината е различна- няма
нужда от зверски ограничения. Дори понасям доста въглехидрати,
при подходящи условия.

Да не говорим, че палео диетата не е нещо ново, а е метод и стил
на живот, който е бил модерен на няколко пъти, вкл. и през 20-те.
При нея целта не е просто "отслабване", а загуба на мазнини при запазване
на мускулна маса, нещо невероятно важно. Мускулите са метаболитно активни,
неврологично активни- изобщо, човек с мускулна маса е нещо съвсем
различно, вкл. що се отнася до дълголетие, възможности за адаптация и
понасяне на всякакъв вид стрес.

# 91
  • Мнения: 1 793
Мамасита, не искам да трупам повече мускулна маса. И така приличам на биче, а раменете ми са по-широки от задника ми. В гръб са ме бъркали с мъж.  Cry

Гледах снимки преди/след на хора на палео - мъжете са супер, обаче жените всичките ми приличат на фитнес инструкторки и са изпъчили коремни плочки, а това ми е далеч от женственост (не искам да обиждам никого). В този раздел и така съм ощетена от природата и не ми се иска да поощрявам влошаване. Сигурно глупости пиша в момента, но пак казвам - такива са ми впечатленията от преди/след снимките. Rolling Eyes Не провокират "олеле, и аз искам такова тяло", а "оу май год".

# 92
  • Мнения: 6 365
Това не е палео, това са маниачките от Кросфит. Те са малко
по-друга бира. На моменти прекаляват немалко.

А колкото до мускулната маса- не е само до обем, а и до плътност.
Обем се постига и за седмица, той почти нищо не прави. Но ако
с времето си изградиш активни и плътни мускули, те си остават
и променят цялостно човека.

# 93
  • Мнения: 1 793
Гледам ги тук: http://www.marksdailyapple.com/category/success-story-summaries/page/3/, това нали е палео? Embarassed Primal и Палео май не са едно и също... За кросфит не съм чувала.

Може ли да те помоля в такъв случай за някакъв линк с упражения или име на книга, които са ти били полезни като начинаеща? Може и на лични, че превзехме на момичето темата. Много ще съм ти благодарна.

# 94
  • Мнения: 6 214
  bouquet За пръв път чета разумни неща в тема за отслабване. Браво на Мамасита и Cioccolata.   bouquet

# 95
  • Мнения: 6 346
негативна, палеото и праймъл са почти едно и също, тоест границите са много размити. По начало палеото изключва млечните, наред със зърнените, бобовите и съвременните растителни мазнини (тези, които са добити най-вече от семена и са богати на омега-6). Също така в палеото се набляга много на екологично чистите и максимално естествени храни. Докато праймъл включва и млечните, ако на човека му понасят. Изключените храни в праймъл също са зърнени, бобови, растителните мазнини (без зехтина). Но напоследък и в палеото започнаха да включват млечни, като обаче наблягат на това млякото да е сурово и от пасли трева крави.

Отделно палеото/праймъл могат да бъдат нисковъглехидратни, но могат и да не бъдат особено НВ.

# 96
  • Мнения: 6 365
Така като гледам снимките на тези жени, не са точно от Кросфит.
Всъщност разликата е, че за тези плочки и мускули не са се трудили
с часове във фитнеса, просто така се получава от разумно движение.
По принцип всеки има "плочки", но са скрити от мазнини. Може да махнеш
доста от мазнините, ако организмът е склонен. При Кросфит (виж Инес Субашка)
малко са прекалили и са изгорили типично женствените последни мазнинки
от естроген. Но е напълно здравословно жената да няма натрупани мазнини
в долната част на корема, те показват излишък от кортизол.

В палео дискусиите, понеже от години се водят, доста хора са стигнали
до много ниско и изчистено тегло, а после са добавили няколко килца, защото
не им е било комфортно. Изобщо не се цели да изглеждаш "нацепен" непрекъснато,
доста от хората след време свикват със сезонни промени, допускат по-естествен
вид.

Така че палео в момента е доста променливо нещо, не е твърд сценарий
като Дюкан, нито разделното хранене. След началния период на сваляне има
много начини за подобряване на тялото, без да се следва външна схема- а
само като се следват усещанията на отделния човек.

Аз например си позволявам да преям, ако ми се дояде, защото знам, че
след това ще ми се догладува например. Отне ми известно време, докато
преодолея социалните изисквания към храненето и премина на вътрешно усещане.

Хубавото на палео режима е, че прехвърля отговорността на човека и
те кара да се замислиш не вършиш ли нещо глупаво спрямо себе си.
Защото за някой човек и най-добрите съвети на стандартните диетолози
може да имат негативен ефект. Затова се започва с начална фаза- да се
приучи тялото да гори мазнини и да съхранява мускул, а след това всичко
е в ръцете на практикуващия, години наред, ако не и цял живот. И няма
външни схеми и ограничения- само вътрешно усещане кога си прекалил.
А то не е толкова ограничаващо и неприятно, както следенето дали се
вписваш в стандарта на еди-коя си диета примерно. Да, наистина, следиш се
цял живот, но това е добър навик и за здравето като цяло.

# 97
  • Мнения: 1 793
 Cioccolata, Mamacita Bandida   bouquet

# 98
  • Мнения: 0
От доста време не съм писала в темата.
Да се похваля-вече съм 87 кг, общо 13 кг съм свалила досега. Започнах да свалям по-бавничко вече, но това не ме притеснява, аз за никъде не бързам. Благодаря отново на всички за ценните съвети!   bouquet

# 99
  • Мнения: 6 346
waaiting, постигнала си наистина страхотен резултат! Браво! Да, нормално е отначало да се свалят по-бързо килограмите, а после да има забавяне. Но ако упорстваш, резултатите няма да закъснеят. А най-важното е, че така работиш и за здравето си Simple Smile

# 100
  • SA
  • Мнения: 3 196
waaiting, браво момиче!   bouquet

# 101
  • Мнения: 6 365
 Grinning Grinning Grinning smile3501

И бих добавила- проучи как стои въпросът с пудовките и
поръчката в нета. Много полезна тренировка.

Последна редакция: пн, 22 юли 2013, 12:12 от Mamacita Bandida

# 102
  • Мнения: 8
waaiting супер много се радвам.Ама напиши повече какво става.Нали не ти е увиснала кожа, даже много ще се радвам ако можеш да качиш и снимки преди/след без да ти се вижда лицето естествено.Бравоооо така се зарадвах все едно някой роднина се е похвалил  Heart Eyes
Само си представям до два три месеца каква мацка ще сиии

# 103
  • Мнения: 45
Мамасита, не искам да трупам повече мускулна маса. И така приличам на биче, а раменете ми са по-широки от задника ми. В гръб са ме бъркали с мъж.  Cry


Развесели ме с това мнение  Hug И моите рамене са широки, по-широки от таза ми, но според мен така е по-естетично, по-хармонично е тялото, отколкото малка горна част и по-широк таз. Някакси хората с тесни рамене изглеждат свити едни, а хората с широки са по-отворени, по-впечатляващи на вид (говоря за външен вид, не характер, да не ме разберете грешно). Та с две думи - радвай се, че изглеждаш така и не си втълпявай глупости от сорта че си като биче.   bouquet

Към авторката на темата - адмирации за свалените кг  Peace За колко време ги свали?

# 104
  • Мнения: 1 793
wackamotto   bouquet  Hug

Браво waaiting!

# 105
  • Мнения: 1
Най - вече трябва да имаш воля . Твърдо да решиш , малко ентусиазъм ,балансиран хранителен режим в комбинация с тренировка без лишения от храна. И в плюс можеш да добавиш и нещо което да засили нещата например : ThermoCore +Max CLA

# 106
  • Мнения: 6 346
Лили, пиши си във веганските и вегетарианските теми и не се бутай в неща, от които не разбираш.

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 26 340
Само месоядни ли могат да пишат тук  Thinking

# 108
  • Мнения: 6 346
Очевидно не пишат само месоядни Rolling Eyes Но на това момиче не му трябват такива добавки, каквито Лилито рекламира - това от една страна. От друга страна правилният подход в нейния случай, както вече се видя, не е вегетарианство или веганство, а ограничаване на въглехидратите и увеличаване на мазнините. Rolling Eyes Хора, научете малко повече за човешкото тяло и как функционира то.

# 109
  • Мнения: 1
Мили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в София.Пиша неща ,с които се занимавам ,зная и прилагам и то с успех. Не съм от хората в този форум обърнете ВНИМАНИЕ  едни и същи лица , които пишат във ВСЯКА тема без изключения и най- важното компетентни са по ВСИЧКИ въпроси , дори и за вегетарианците при положение , че не са. Пишете си не пречите хората разбраха за професорите по всичко ! Crazy

# 110
  • Мнения: 6 214
Мили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в София.
Чухте ли!!!! ooooh!

# 111
  • Мнения: 6 346
О, да, изобщо не си от хората в този форум Rolling Eyes

# 112
  • SA
  • Мнения: 3 196
 Joy
Преди време пьк беше датски модел... Не ти се отразяват сьвсем добре граховите протеЙни.

Последна редакция: чт, 25 юли 2013, 10:58 от kameloth

# 113
  • Мнения: 6 365
Мили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в София.

Приятно ми е да се запознаем- аз съм човешко същество, общо взето с човешки
метаболизъм и функции. Освен това съм кафяв колан по айкидо и от години, да
кажем 10, следя изкъсо въпросните функции на този ми човешки организъм. През
този период се запознах не само с техниките на т. нар. "бодибилдинг" метод, но и
с много други методи, с които обикновена жена като мен да остане функционално силна,
да се запази прихически и физически след бременност и раждане и други изпитания.

Също така към това човешко тяло е закачен и човешки мозък, а и съзнание, които,
смея да кажа, също работят на високо ниво. Та освен с мускулите се занимавам и с
една интелигентна идея, ще ти я кажа безплатно- нервно-мускулна интеграция. Направо
се хващам за главата, като видя как се тренира "на парче" и така буквално се пречи
на способностите на тялото да контролира неврологично мускулите по оптимален начин.

Затова ще си кажа направо- смятам бодибилдинга за загуба на време и за един от
бездънно тъпите методи за здраво тяло. Това както на физическо, така и на идейно ниво.
Не ми допада идеята маниакално да градиш формата на тялото си "на парче", като
в същото време пренебрегваш цяла серия лесно достъпни механизми, които без
"редовни тренировки" могат да се включат и да приведат това тяло в прекрасна,
естетична и функционална форма. Да не говорим, че тези механизми водят и до подобрено
здраве. И понеже са щадящи и мързеливи, не водят до демотивация, нито от нужда от
"твърда" и праведна мотивация да тренираш.

А най-хубавото е, че водят не само до телесно, а и до умствено, психическо и дори
духовно развитие, до интегриране на тялото и съзнанието, което е приятно и здравословно.
Мразя подхода на бодибилдинга, който поставя човека срещу тялото си, тялото се третира
като обект, като сбор от части, мускулни групи. А имайки предвид, че мозъкът ни е главно
система, отразяваща положението на тялото в света и занимаваща се с мускулна координация,
ако тренираш на парче, буквално променяш мозъка си и бих казала, леко затъпяваш в
сравнение с хора, които тренират интегрирано.

Така че взимай си парите от намазаните софийски кифли и кроасани, но в този
форум си говорим за реални и приложими неща, с мъдрост и съчувствие, а не
с арогантност. Да, не си от хората от форума. Не ти е тук мястото.

# 114
  • Мнения: 6 214
Joy
Преди време пьк беше датски модел... Не ти се отразяват сьвсем добре граховите протеЙни.


Ама искам като нотка да го вмъкнеш..  Joy Joy

# 115
  • Мнения: 1 793
Мили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в София.

Нещо не те намирам в Гугъл... освен това:

Цитат
казано от Liliya Petrova на 4 юни 2013 15:45:

Здрвейте , мога да ви препоръчам много добра комбинация за покачване на теглото ,която работи при мойте приятелки. Протейново-въглехидратен гейнър...

от друг форум, където е изтрито като спам, но е останало в цитат на друг участник. ПротеЙните са налице.

Моля ви, хора, не се доверявайте на човек, който лъже така брутално и дори представя чужди снимки за свои. Само обикаля по форуми да си рекламира стоката.

# 116
  • Мнения: 1
Така ли се успокояваш миличката и търсиш съчувствие в форума. Оххх миличката ми просълзи ме  Rolling Eyes . Сигурна съм ,че само тук от клавиатурката можеш да покажеш самочувствие , а на вън страдалница,мишленце. Ако беше така както казваш да си седят в къщи на дивана с чипс в ръка и да чакат да им заработи нервно мускулната стимулация и метаболизма.  Hug  едно цветенце за теб   bouquet  от съчувствие не за друго да си имаш поне едно въпреки ,че е картинка МИЛАТА  Cry

# 117
  • Мнения: 6 365
Така ли се успокояваш миличката и търсиш съчувствие в форума. Оххх миличката ми просълзи ме  Rolling Eyes . Сигурна съм ,че само тук от клавиатурката можеш да покажеш самочувствие , а на вън страдалница,мишленце. Ако беше така както казваш да си седят в къщи на дивана с чипс в ръка и да чакат да им заработи нервно мускулната стимулация и метаболизма.  Hug  едно цветенце за теб   bouquet  от съчувствие не за друго да си имаш поне едно въпреки ,че е картинка МИЛАТА  Cry

В този форум имам един безпогрешен индикатор кога съм написала нещо истинско.

Когато започнат да нападат личнстта ми, вместо идеите ми, значи съм ритнала някого
по кокалчетата.

Лилия, спри се и мисли малко с главата си, ако имаш останали две мозъчни клетки
след толкова бодибилдинг. Няма нужда от обиждане. Тук сме, за да кажем нещо конструктивно,
нали? Ако не можеш, ходи си при бодибилдинг славата и спри да ни продаваш протеЙн.

То с такова отношение от теб- кой ли ще си купи...

Няма да е лошо и да пуснеш истинска снимка, сайт, блог- така де, нали си
известна. Милко Георгиев е известен, Инес Субашка, Лазар Радков- всички
имат онлайн присъствие. Ти къде си?

# 118
  • София
  • Мнения: 786
Мили дами искам само да вмъкна нотка , че аз съм известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в София.
Чухте ли!!!! ooooh!

На вторите снимки които прати като твои аз не виждам "известна фитнес инструкторка в бодибилдинг средите в София".

# 119
  • Мнения: 6 365
За да се върнем на темата, след 13 свалени килограми има много
приятни неща, които да се пробват. Всички са малки и наглед несвързани, но
ефектът се натрупва.

Сутрин е хубаво да видиш слънцето, да излезеш на открито. Събужда много
добре метаболизма.

Вечер, а и когато може през деня, бойкотирай мебелите. Доста екзотично
е вместо да се пльоснеш на дивана, да седиш на възглавничка на пода.
Това кара мускулите да работят и подобрява съзнанието към стойката.

Намери си терен, където да ходиш боса. Много полезно е за жените,
засилва тазовите мускули. То за всички е полезно де...

Има и още едно упражнение, което много обичам. Бутане на стени, опит
за повдигане на гардероби- всякакви непомръдваеми предмети. Много
приятна тренировка, с която не може да се травмираш. Дава много отскок,
а при работа на бюро събужда.

Също така лека-полека може да започнеш да наблюдаваш как ти се
отразяват различните храни и да се замислиш за някакъв пробиотик.

И най-вече, максимално време сред природата. Има проучвания, според
които жените подобряват себеусещането си, ако са сред природата, в гора
особено. Полезно е хем психически, хем физически. Във фитнес залата
с огледала виждаш грозното. В гората виждаш как дори някое дърво
да не е перфектно, пак е красиво.

# 120
  • Мнения: 204
Mamacita, интересно ми е да чуя мнението ти за диетата на Дюкан. Може и да си коментирала преди, но не съм прочела. А на авторката, голямо браво, не се предавай и не изпадай в крайности.

# 121
  • Мнения: 6 365
Не съм запозната с подробностите и дните, схемите на Дюкан, но ето какво
мисля за механизмите, които използва.

Първо, цикличност. Диетите са най-ефикасни в първите дни, след това настъпва
адаптация. Тук са уцелили правилно.

Диетата Дюкан използва идеята за "заешкия глад". Това е индиански термин,
който значи, че ако ядеш сухо заешко месо, след време буквално може да умреш
от глад, въпреки че стомахът ти ще е пълен. Причината за това е неспособността
 на тялото да разгражда над (грубо казано) 200 грама протеин за енергия. Протеинът
трудно и бавно може да се разгради до глюкоза, процесът наистина е много ограничен.
Така Дюкан оставя тялото с малко калории, докато пълни стомаха, за да избегне дискомфорта.
Идеалната диета за несвикналия на дискомфорт съвременен човек. А и повечето
диетуващи се подмокрят, като чуят "протеин", все едно е Светия Граал на отслабването.

Истината е, че ако си ял диета от хляб и макарони, да минеш на протеин може да
излекува доста проблеми. Но след време Дюкан ще създаде още повече проблеми.

За трайно отслабване, за непрекъсната готовност да влезеш във форма, дори да
попрекалиш, е нужно едно нещо: тялото да е способно да гори стероли. Това е
много различен метаболитен процес, който при някои хора буквално е блокиран.
Между другото тялото не се хаби да произвежда ензими за всякакви видове храни,
ако махнеш някоя хранителна група, ще намалее и производството на ензим. Чувала
съм за жена на Дюкан, която е имала много малко амилаза в слюнката. Но ако
промениш храната, ензимите ще се върнат скоро.

Та ако човек е свикнал да използва само глюкоза за енергия, не може да използва
бета окисление и други механизми. За да се стигне до тези механизми, са нужни
няколко неща. Трябва да има активно работещи мускули- не говоря за огромни
фитнес усилия, но да не си ленив и да се натоварваш. Трябва да има по-нисък
прием на въглехидрати, поне в началото. След това организмът може смесено да
гори стероли и глюкоза, но за стартиране на процеса е важно да има чисти дни.

Дюкан просто няма начин да тренира организма трайно да гори стероли.

Яденето на протеин трябва да има за цел възстановяване на аминокиселини в мускилите.
Ако не ползваш мускулите си, няма как 400 грама сухо пиле да отидат където трябва.
Аз например след глад мога да изям 400 грама сухо пиле и ще натрупам мускули, но
това е защото тялото ми така е свикнало. И не го правя често.

Та Дюкан може да е много гот за някой, който досега е ял ужасна диета, но
има и по-добри начини.

# 122
  • Мнения: 61
Много полезна тема.

# 123
  • Мнения: X
Mamacita, интересно ми е да чуя мнението ти за диетата на Дюкан. Може и да си коментирала преди, но не съм прочела. А на авторката, голямо браво, не се предавай и не изпадай в крайности.

Аз не съм Мамасита, но ето моето мнение за Дюкан отпреди три години, непроменено и до днес, пост 143:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=518281.135

# 124
  • Мнения: 6 365
Мда, също така храненето с много протеини те превръща в човешко
подобие на храносмилаща боа. На мен ми е полезно и приятно да се
наплюскам с мръвка и да спя 14 часа, много добре поддържа формата,
правя го от време на време след тежко натоварване. Но не може човек
така да товари тялото всеки ден.

Дюкан би направил човека мързелив, което значи по-малко активни
мускули, по-малко митохондрии и още по-голяма неспособност да се
активизират и горят мастните депа.

Между другото митохондриите са прототип на мидихлорианите от
Междузвездни войни. С правилната диета, Силата ще владееш ти!
Като си повишиш бройката митохондрии, направо ставаш джедай,
ефектът е поразителен.

# 125
  • Мнения: X
 Joy  Joy  Joy
УтрепА ме с тази боа
Но в интерес на истината точно така се чувствах тогава и си мислех, че е нормално

За еленското важи същото както за заешкото
Не малко полярни експедиции са изпадали в сериозна криза
Тези, които са имали късмет да ги намерят ескимоси и поделят с тях китова мас, са оцелели
Ескимосите от опит знаят колко е вредно филето и го дават на кучето
 А най-мазните части заделят за деца, бременни и фертилни жени

# 126
  • Мнения: 204
Железни сте, благодаря ви!!!

# 127
  • Мнения: 0
Благодаря ви за подкрепата  и за чудесните съвети bouquet
Започнах с този режим г/д когато отворих темата, значи килограмите за около 2 месеца май съм ги свалила.
Да ви кажа-хляб не ям, картофи, ориз, боб, леща-рядко, сладко-на няколко пъти ядох, сега ям предимно сирене, месо и зеленчуци. Simple Smile
Упражненията ги пропускам от време на време, в което трябва да се поправя.
Някой беше попитал дали ми е увиснала кожата-да чукна на дърво-не  Grinning Може би защото не съм отслабнала с гладуване, а съм си хапвала и съм се движила.

# 128
  • Мнения: 6 346
Много се радваме, че звучиш така добре и постигаш такъв успех! Браво! Hug

# 129
  • Мнения: 1 793
waaiting  bouquet Страхотни новини! Все така!

# 130
  • SA
  • Мнения: 3 196
waaiting, браво! Пиши от време на време в темата как вьрвят нещата, само дето след време ще трябва да й сменяш името, защото нито борба ще има, нито пьк ще е вечна  Simple Smile!

# 131

Общи условия

Активация на акаунт