никнат ни зъби, как да облекча

  • 535
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте мами, вече се чудя какво да правя с моята Вики. Вече й е време за зъбките, та ни мъчат много яко. Слъноотделянето и чесането си е едно на ръка, обаче мажа с дентинокс и с калгел, никакъв ефект. Плаче милото, спи му се, а не може да заспи. Настане ли привечер става неукротима, става кисела и е един ужас, а за през нощта не ми се говори. Хем тя не спи, а се буди през час-два с рев, хем и ние с татко й не спим. Сутрин едва отлепвам с главоболие. Ужас някакъв. Който е минал по този път, моля ви посъветвайте ме какво да й давам като болкоуспокояващо. Имаме явно нужда от нещо по-сериозно отколкото от тези гелчета за изтръпване на венците. Те са с краткотраен ефект и са доста несериозни в нашия случай. Ще съм ви благодарна мнооооого newsm17

# 1
  • Мнения: 4 392
Аз,когато стане много нетьрпимо,давам Панадол.Но не трябва да се прекалява!

# 2
  • Мнения: 8 505
Панадол-през 4 часа.Давай по половин доза,ако не помогне-на следващоят път-цяла.
Мажи само с единия гел,не може с двата-все едно да даваш Панадол и Калпол заедно.
Геловете наистина успокояват за кратко време.Аз мажа с Дентинокс преди сън,за да я отпусне и заспи,иначе избягвам-само в много крайни случаи.

# 3
  • Мнения: 5 577
Аз,когато стане много нетьрпимо,давам Панадол.Но не трябва да се прекалява!

И аз така.  Blush

Трябва нетрябва, то като откача от крясъци и давам.

# 4
  • Мнения: 3 861
Тази зъбна драма ми е до болка позната...Виж ми лентичката долу, има само 8 зъба, всеки от които е никнал по 1 месец с много писъци и рев, а кътниците тепърва предстоят. Мажа с Дентинокс, в краен случай давам и Панадол но най-важното, зареди се с много търпение и дано бързо избият, не като при нас Tired

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
И аз съм давала панадол по някога. Пробвах и с хомеопатичното Хамомила, но тук ги продават под формата на свещички и не ни помогна. Последно ходих при хомеопат да ни даде точно определено лекарство подходящо за детето. Струва ми се, че действа, но ще видя при следващите зъби как ще е.
Многи майки са доволни от хомеопатията. Можеш да пробваш.

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Пробвай и с Хамомила, тя е хомеопатична. Трябва половин час преди приема и 15 минути след него да не се яде или пие нищо, дори вода.
Аз давах Хамомила 15 по 5-6-7 топчета в лъжичка в малко вода.

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Когато положението е ставало нетърпимо- Панадол една лъжичка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт