Отслабвате ли?

  • 1 539
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Момичета, отслабвате ли докато кърмите? Аз съм качила вече 4 килограма след раждането Cry Уж не ям много, а какво става?
Моля ви, споделете всички възможни варианти за диети, здравословно хранене или който каквото му действа и е приемливо при кърмене! Здравословното хранене как точно става, ако останалите членове на семейството не го спазват? Аз нямам толкова силна воля да гледам как другите си похапват, а аз да гриза морков, например  Embarassed

# 1
  • Мнения: 2 220
Ох, не отслабвам... Ама и си хапвам, де, просто няма как. Но вече трябва сериозно да се стягам, че лятото сме на море... Иначе знаеш как - без сладко и тестени изделия, няма друг начин, за съжаление!

# 2
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Не само не отслабвам ами съм качила 5 кила Embarassed след раждането.Вярно кърмя  и  доста си похапвам.Сега имам намерение уж да поотслабна и да се въведа във форма, да видим дали ще стане Thinking

# 3
  • Мнения: 1 999
Кърмя и ям всичко, но отслабвам. Когато забременях бях 48кг., а преди да родя - 57кг. Скоро се мерих и съм около 46-47кг. Незнам дали от кърменето слабея. newsm78 По-скоро София не ме оставя на спокойствие да кача някое друго кило. Sunglasses

# 4
  • Мнения: 694
Аз пък имам изключително спокойно бебе-не мога да сваля и грам от тревоги-слава на бого.Но не свалям и с кърмене.Стоя си в едно статично положение.ВСе си мисля,че когато цикълът ми се възстанови и хормоните си дойдат на мястото ,тогава ще взема да слабея,ама-само така за успокоение.
Да споделят други кога започнаха да свалят след раждане и как?

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Свалях, да. Но започнах да свалям след 7-8 месец, като ограничих сладкото и тестяното, иначе си набивах като за световно... Аз на първо място подходих грешно след раждането, когато се тъпчех насила, божем да имам кърма (кой да ми каже, че не е това начина...!), та за нула време качих 5-6 кила. Вярвам, че ако не беше така, нямаше нито да кача килограми, нито да ми е по-трудно свалянето. Ограничаването на сладко и тестяно веднага даде резултат.
До годинката на детето бях почти на предишните килограми.


Също съм чела една руска теория, че организмът на майката си трупа известни запаси и до към 7-8 месец не й позволява да отслабва драстично (в повечето случаи), защото му трябват резерви "за всеки случай", ако настъпи внезапен глад, да има откъде да осигурява мляко за бебето.

# 6
  • Мнения: 2 959
Аз си върнах предишните килограми едва след 10мес. Винаги ям почти едни и същи кол- ва, но явно на организма му трябва време за да си дойде на старото положение. 9мес. бременност и след това горе долу толкова и след това за да се възстанови равновесието.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
В началото качих, много ми се ядеше и си хапвах дори през нощта hahahaКогато бебето беше на 7-8 месеца и аз като Бу започнах да се вкарвам в релси и нещата се оправиха доста бързичко Peace

# 8
  • България
  • Мнения: 224
Ох,на мен сега това ми е проблема... Cry+Качила съм 2 кг.от както съм родила и затова от 20 дни съм започнала фитнес 3-4 пъти седмично и НВ-ВМД.Определено диетата не я спазвам много строго ,но се старая... WinkТо това е и здравословно хранене все пак...Край на некачестваните храни и разни консерванти #Cussing outСвиква се,а и не можеш да си представиш като не си яла нищо сладко 20 дни една печена тиква без захар колко е сладка... Simple SmileА имам да свалям 10кг... CryКога ли ще стане....?

# 9
  • Мнения: 1 383
В началото бързо смъквах, въпреки че хапвах добре, но  като останаха 4-5 кг зациклих. То и зима ни затисна, мързел и силна храна... Знам си аз че докато не почна процедури няма да сваля "поясчето", но не мисля да ги почвам докато кърмя, което значи че и това лято ще си ходя дебела.

# 10
  • Мнения: 435
Първият път започнах да свалям килограми малко преди годинката , но после забременях и отново сложих 22кг , но сега е чудо кърмата ми е много повече и слабея с дни  Laughing вече съм си на килограмите преди да забременея изобщо а ям като за трима  Mr. Green голям кеф
Не се трвожете като станат малките на година , година и нещо ще сте по-хубави и от преди  Hug
  bouquet

# 11
  • Мнения: 663
Не мисля, че от кърмене се слабее, дори съм сигурна особено , ако човек е предразположен към дебелеене.По-горе вече е казано спираш сладкото и тестяното,  и повече спорт.

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 21:43 от zdravi4

# 12
  • Мнения: 280
И аз,като Бу,в началото хапвах,ами какво ти хапвах,направо си се тъпчех,с какво ли не,и то в какви количества,само и само мляко да има за детето.Едва по-късно разбрах,че никак не е необходимо.В края на първия месец след раждането бях с 5 кг.повече отколкото в деня на изписването.Задържах си тези килограми(80 Embarassed)около 5-6 мес.Едва след това се взех в ръце,спрях сладкото и тестото,пърженото,наблягах на сурови и готвени храни и за 5 мес свалих 18 кг и въстанових теглото си отпреди забременяването.Много ми помогна и спортът-ходя на гимнастика за отслабване,така се казва и е нещо средно м-у каланетика и аеробика.Няма много подскачания и не дразни гърдите.
За себе си се убедих,че лактацията няма нищо общо с количествата изяждана храна и препоръчвам на майетата,които отскоро кърмят да не прекаляват с храната.Просто не е необходимо Grinning

# 13
  • Мнения: 192
Отслабвам,даже май си върнах предишната форма. Simple Smile Преди да забременея бях 55 кг,в края на 9-ти мес. - 69 кг.
Мисля,че се дължи точно на кърменето,защото не си ограничавам храненето.Е,но и не ям за двама,само толкова,колкото ми се иска...Може би слабеенето също е въпрос и на апетит,а при мен не е много голям.
Аз пък се притеснявам,че ако продължавам все така да слабея скоро,ще се свърша Laughing

# 14
  • Мнения: 9 895
за трите месеца от раждането досега свалих 6 килограма, не знам как. Имам още 8, влизам в старите панталони, но още не мога да ги закопчавам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт