Имаме проблем с повръщането

  • 1 161
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Споделете при вас как е, защото моите девойки от както са се родили почти след всяко хранене при оригането връщат по малко храна. Това не е проблем, но след това между храненията редовно повръщат по мъничко. Чувала съм че това се израства около шестия месец, но ние сме почти на шест месеца, а изгледи за това никакви!!! Понякога се притеснявам.
А да кажа че сме на кърма и не се храним с АМ, така че не мога да сменя марката на млякото или да го направя по-гъсто Laughing

# 1
  • България-София
  • Мнения: 573
Не мисля, че трябва да се притесняваш. И ние имахме такъв проблем, но при нас се случваше рядко и изчезна от самосебе си. Още в началото забелязах, че когато не се уригнат добре се случва и между храненията да "връщат" /нарочно не ползвам думата "повръщам"/. Затова съм седяла и по 10 мин. с дете на ръце, но докато не чуя едно хубаво уригване не го оставям. Опитай и ти - дано е това. Иначе ако децата наддават и изглеждат добре - няма какво да те притеснява. Нищо не пречи и да се консултираш с педиатър. Wink

# 2
  • Мнения: 7 640
според старите педиатри е нормално да връщат количество, което прави петно до главата колкото едно мъжка длан newsm78

# 3
  • Мнения: 2 051
Само ще добавя две думи към написаното - можеш да повдигнеш с около 10-15 см. плоскостта под матрака при главичките им нагоре като подложиш нещо под него. Но не под матрака, а под твърдата част, за да си остане равно мястото за лягане, а не да се огъне като възглавница. Така ще лежат леко повдигнати и избегнеш някои (не всички) от повръщанията.  Не знам дали ти обясних добре Rolling Eyes
Не се притеснямай, това може да премине и по-късно. 6-тия месец е един ориентировъчен срок, но храносмилателната система при всяко бебе си има индивидуални особености. Освено това близнаците, нали знаеш, са малко по-бавнички във физическото си развитие в началото.
Браво на вас, че се кърмите, може пък да се попрехранвате, а Laughing Laughing Laughing


# 4
  • София
  • Мнения: 291
Само ще добавя две думи към написаното - можеш да повдигнеш с около 10-15 см. плоскостта под матрака при главичките им нагоре като подложиш нещо под него. Но не под матрака, а под твърдата част, за да си остане равно мястото за лягане, а не да се огъне като възглавница. Така ще лежат леко повдигнати и избегнеш някои (не всички) от повръщанията. Не знам дали ти обясних добре Rolling Eyes
Точно така. Забелязах това още в родилния дом - на количките, под матрака имаше празно шише. Когато се прибрахме и аз приложих този трик. Нагънах пелена и я сложих най-отдолу под главите, така че съвсем леко да дава наклон. Не съм сигурна дали точно това е помогнало, но беболини повръщаха малко. Успех. Wink

# 5
  • Мнения: 481
При нас това не помага!
Дори когато са в шезлонгите и там главите са на по-високо продължават да си връщат храна по същия начин.
Само за успокоение при вашите бебки колко често се случва това да връщат храна между храненията?

# 6
  • Мнения: 7 640
връщат след всяко хранана почти по малко, колкото да се лекьосат като махнем лигавниците Confused

# 7
  • Мнения: 156
Моята по малката, връща веднъж на ден като гейзер обикновено на вечерното хранене в 9.И после се смее и ядем наново, все едно нищо не се е случило.Взех от същото мляко на Фризолак но за повръщане и като че ли има някакъв ефект.А иначе почти след всяко хранене малко връщат въпреки че ги изчаквам да се оригнат.

# 8
  • Мнения: 1 895
 Моите бяха на смесено хранене - кърма и Фризовом(това мляко е точно за такива случаи на връщане на храна, защото е по-гъсто). Спряха към 6-7 месец, преди това се случваше непрекъснато. Спомням си, че педиатърката ми обясняваше, че клапата между стомахчето и хранопровода при недоносените деца не винаги се затваря плътно и като са легнали връщат храна.Тя казваше, че с възрастта се израства, при нас така и стана .

# 9
  • Мнения: 481
Благодаря на всички за отговорите. При нас нещата малко се пооправиха! Има дни в които почти не повръщат, но има и такива в които връщат по десеттина пъти. Явно ще го израстат, но е нужно повече време.

# 10
nie minahme na AR adaptirano mljako - moeto e edno bebe i ve4e e na 11 meseca no imahme sastija problem do 7 mesec i za tova do togava pihme AR adaptirano - vsi4ki marki imat nie bjahme na Aptamil i se opravihme - toest ne povrasta kogato pie takova mljako ina4e povrasta - sled 7 mesec iz4ezna - neznam moje da sme individualen slu4ai no doktorkata kaza 4e e 4esto sre6tano

# 11
  • Мнения: 3 336
nie minahme na AR adaptirano mljako - moeto e edno bebe i ve4e e na 11 meseca no imahme sastija problem do 7 mesec i za tova do togava pihme AR adaptirano - vsi4ki marki imat nie bjahme na Aptamil i se opravihme - toest ne povrasta kogato pie takova mljako ina4e povrasta - sled 7 mesec iz4ezna - neznam moje da sme individualen slu4ai no doktorkata kaza 4e e 4esto sre6tano

И ние имахме подобен проблем. Също сме на добавка Аптамил Антирефлукс. Фризовома не им харесваше на моите мишки Wink
Но ни ги предписа и 2-те храни педито и на кутията пише, че е задължителна консултацията с доктор преди даването на такава храна, защото на здрави деца не се дава. Което сигурно трябва да значи, че това повръщане си е един вид болест newsm78

# 12
  • Мнения: 228
ние също имахме този проблем и пиехме в началото приматюр+фризовом ,после фризолак1+фризовом до към 4 месец и после минахме на милумил него много го харесаха,но според мен не е болест Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт