Пак настинка и антибиотик за трети път!

  • 2 029
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте,момичета!Моля за спешен съвет! Бебето ми е на 10 месеца и има междукамерен дефект на сърчицето - малка дупчица,която се очаква да се затвори. В момента е насинал има малко сополи и доста кашля и днес лекарката му предписа антибиотик,защото е опасно заради сърцето от настинката да не се пренесе инфекция. Проблемът е, че през последните 3 месеца е настинал и кашля за трети път и за трети път ни предписват антибиотик, а миналия месец направи бронхит.Много съм притеснена и не знам какво да правя.Дойде ми до гуша от тези настинки,щом някой е леко хремав и той веднага го хваща.Страх ме е от тези антибиотици.

# 1
  • Мнения: 5 577
О милата, съжалявам много.

Единствения начин е пълна изолация на детенцето поне докато мине студа - гледаш го сами и единствено ти, не каниш гости и не пускаш никои при него!!!

И при най-малката кашлица - слагате си маски. Никакви посетители, никакви баби и т.н.

Това е, друг вариант няма.

Успех, и дано скоро малчо се стабилизира.

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Съжалявам мила,но антибиотиците са необходими във вашия случай,за да се предпази сърцето,така че слушай доктора и по-малко контакти с външни хора.Стискаме палци бебче бързо да се оправя.Попитайте педито за някакъв имуностимулант за бебе,давай му витаминчета повече.

# 3
  • Мнения: 3 506
... щом някой е леко хремав и той веднага го хваща...

Съжалявам за това, през което минавате Sad
Ще повторя горните мнения, но ще го кажа и аз - не виждам какво търсят леко хремави хора при бебчето ти. Нормално е веднага да го хваща. Нормално е това, което за някой възрастен е лека хрема, за него да е нещо по-сериозно. Всички бебета са така - затова по принцип не е хубаво да са в контакт с много хора, особено с болни хора, а пък във вашия случай съвсем...
Не се страхувай толкова от антибиотиците - има къде-къде по-малки бебета, пили много повече от три антибиотика, но за да не се налага, поне докато е грипавия сезон, го изолирай максимално - който иска от близките да се сърди, важното е да сте здрави.
Скорошно оздравяване и дано по-бързо се затвори тази дупчица  Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Ако беше нещо друго щях да ти кажа да спреш антибиотика, но щом е този проблем със сърцето, не знам, може би се налага да го пие. При толкова малко бебе обаче след приема на антибиотик със сигурност се скапва флората на стомаха и води до дисбактериоза. Понеже ние сме с такъв проблем от раждането и знам какви мъки са, препоръчвам на всички да вземат мерки, защото става верижна реакция. Направи на детенцето едно микробиологично изследване на акото да видиш какво е положението. Успех.

# 5
  • Мнения: X
Тъжно е че минавате през такъв период, но щом са казали че ще мине, значи е така, и щом се налага антибиотик....ще го даваш. За твое успокоение можеш да потърсиш мнение и от друг специалист за да видиш дали се препоръчват същите неща. И още нещо.....знам колко гадни и нахални са близките понякога.....моя свекър е идвал болен при детенце и му казам да го остави и тои му текат сополите и думата си неможе да каже и виа :" абе нищо ми няма, затъжил съм се" Ужасно и отвратително е но НЕ ПРАВИ КОМПРОМИС с детенцето си заради другите ! Никакви хремави и кихащи ии всякакви там при него. Здрави, с измити ръце и издухан нос и без много много целуввки! Наистина не е шега работа и по-добре да си по-стресната за  да си предпазлива , отколкото да араш през просото.....не че го правиш, но....пазете се! Успех и бързо оздравяване !

# 6
  • Мнения: 878
миличка ,това с антибиотиците не трйбва да те притеснява толкова ,защото си има начини като поотрасне малко и се закрепи да му се прочисти организма с начина на хранене.Опасно е да не се допусне микоза ,затова попитай педиатъра какви лекарства може да му даваш против губични инфекции ( има и много хомеопатични ).Ако ти каже че няма такава опасност ,иди при друг ,защото няма антибиотик които да не предизвиква такива губични истории,просто б БГ не е прието да се изписват лекарства и за това ...Желая ти успех ,и на бебчо също.
И наистина не пускай никого при него ,ще му се радват после  :хуг:  bouquet

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 10:26 от Аурелия

# 7
  • Мнения: 1 645
О милата, съжалявам много.

Единствения начин е пълна изолация на детенцето поне докато мине студа - гледаш го сами и единствено ти, не каниш гости и не пускаш никои при него!!!

И при най-малката кашлица - слагате си маски. Никакви посетители, никакви баби и т.н.

Това е, друг вариант няма.

Успех, и дано скоро малчо се стабилизира.

Напълно съм съгласна Peace,а що се отнася до антибиотиците - понякога е необходимо да се дават,и не винаги могат да се избегнат.
Бързо оздравяване, и никакви антибиотици вече.

# 8
  • Мнения: 666

 Ние сме на 8 месеца и имаме същия проблем като вас междукамерен дефект в епикризата от детска кардиология д-р Дашева написа - профилактика за инфекциозен ендокардит, това означава , че при дадено заболяване трябва да се пие АБ , освен това при евентуална операция на сливици,/ дефектът се израства между 3 и 5 - та година/  също се пие АБ в нашия случай ни казаха , че може да се израсте и на 1 година тъй като имаме 2мм дупчица, иначе ние също пием АБ , Декември изкарахме варицела и пихме АБ , ноември също пихме Аб заради настинка , така , че е нормално в нашия случай АБ просто са задължителни

# 9
Много благодаря за отговорите. Искам само да вметна,че нашия татко се прибра от работа с хрема и независимо,че взехме всички предпазни мерки бебчо го хвана - и маска и спане в друга стая и витимин и хомеопатия на бебчо, но нищо не стана, дори педиатъркат му предписа за превенция капки Есберитокс. Всъщност ние вчера решихме да изчакаме с приема на антибиотика до днес вечерта, като спрях Есберитокса, защото нещо ме съмнява,че може кашлицата да е от него. Той няма хрема, а само една много особена лаеща кашлица и гърдичките до вчера поне му бяха чисти. Даваме сироп за кашлица и ще изчакаме до вечерта. Но незнам дали е правилно.

# 10
  • Мнения: 574
Не се притеснявай толкова за сърчицето. Аз съм с такъв порок, но моят не можеше да се затвори сам и на 9г ме оперираха, а на 12 имах пластика пак на сърцето. Не искам да те плаша ,а да ти кажа моят опит. Вярно,че до първата операция се скъсвах да боледувам и едвам ходех на уч-ще ама после всичко се отряза. Бях много щуро дете.Пила съм наистина много антибиотици(на 9 м съм била с вирусен менингит), но преобладаващо са ме лекували по бабешки. Ефект има и то много добър. Бях кльощава и злояда ама много енергична. Профилактиката е физическа активност,по възможност ежегодна смяна на климата поне в един от сезоните, море,слънце и въздух. Калявай винаги когато можеш.Прави си подсилващи илачи и не разчитай само на синтетиката. Колкото по близо до природата-толкова по-здрав и чист. Не ограничавай детето в бъдеще от животни и движение и всичко ще се израсте повярвай ми. Нека стане поне и на 2г за тях има страхотни профилактики с пчелни продукти и невероятен ефект.
Сега може да ви се наложи да пиете антибиотика ,но не се притеснявай,а го съчетай обезателно и с бабешки методи така ще се въстанови по-бързо.
Успех.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Тук е важно да се вземе предвид отношението риск-полза.Във вашия случай е по-съществено да предотвратите ендокардита отколкото да предпазите детето от развитие на резистентност.Дано антибиотикът да е съобразен правилно,не всички антибиотици са с ужасни странични реакции,не се безпокой, имай доверие на лекаря и бързо оздравяване. Пази детето от болни!

# 12
  • Мнения: 542
Овлажняването на въздуха с вода или чай, или вода със сода също може да го облекчи, но трябва да се сменя редовно и да се прави по-често. Може и да не диша парите, но при нас помогна, поне да спят по-леко. дано ви се развият благополучно нещата. Hug

Общи условия

Активация на акаунт