кога да дам първото пюре

  • 1 649
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте, изчетох много статити и книги и навсякъде пише различно! След няколко дена ставаме на 3 месеца. Рано ли е да давам пюренце от ябърка? Някъде пише, че до 6-я месец не бива да се дава нищо друго освен кърма.

# 1
  • Мнения: 1 771
Аз  дадох след 6-ти месец. До тогава само кърма.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз изчетох сума ти информация и реших, че до 6ти месец мойто бебе ще е само и единствено на кърма...
Много полезна и добре поднесена информация намерих в този сайт
http://karmene.greatnow.com/Index.htm

а тук в библиотеката на кърмаческия има също страшно много статии за захранването

# 3
  • София
  • Мнения: 790
Здравей и от мен,

в този форум има много полезна информация за сокчета, пюрета и т.н. Аз започнах да давам пюренце едва от 2 седмици и то по малко. Досега бяхме само на кърма, дори и водичка не иска. Така че прочети и прецени дали да почнеш или да изчакаш още малко. Аз за радост успях да устискам напъна на близките, според които вече трябваше да ядем пюрета.

# 4
  • София
  • Мнения: 561
Това важи ли и за соковете? newsm78

# 5
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
въпреки че вече не кърмя ще се включа в темата,когато беше на 3 месеца по препоръка на педиатърката започнах с плодово пюре(тогава беше само на кърма)което беше страшна грешка-последствията бяха отбиване с това ранно захранване, бебето не се нуждае от нищо друго освен кърма на тази възраст,така че си кърми.

# 6
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Това важи ли и за соковете? newsm78
Да, соковете също са един вид захранване, нали е различно от кърма(или адаптирано мляко). Wink

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Понеже не знаех за късното захранване дадох първото пюре на 4м. След около седмица обаче той хвана един вирус от баща ми, получи разстройство и спряхме пюретата за да щадим стомахчето. И си останахме само на кърма почти до 6м.
Да сокчетата са вид храна, но при силен и постоянен запек можеш да даваш.

# 8
  • Мнения: 287
Аз лично давам от средата на третия месец сокчета, а вчера дадох първото плодово пюре.
Всеки си ва виждане.

# 9
  • Мнения: 2 220
Аз започнах с пюрета като навърши 6 месеца. Хемоглобинът му е нисък, но все пак вярвам, че съм постъпила правилно. Сокчета на 4 навършени месеца.

# 10
# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз дадох оризова каша на 6 навършени,заленчуково-малко по-късно. Плодово-на 7 навършени,месо-на 8/ на Коледа Laughing/, а от няколко дни-глутеновите продукти на Плазмон. В кус-кус-а сложих и малко сиренце и масло преди 2 дни...Ами това е засега. Доста бързо въведохме всичко, но нямаше никакви проблеми. Сок не съм давала още и мисля да поизчакам.
Иначе кърмя по 3 пъти на ден/ако не ходя на работа щеше сигурно да е по повече, но няма как Sad/.
 Много съм доволна, че не се изкуших да захраня по-рано.Беба си наддава много добре-последно 500 гр. Естествено благодарности на майките от форума, които помагат Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт