едно въпросче за зърната на гърдите

  • 690
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 293
От една седмица и повече ареолата на гърдите ми (в часта и около зърното) е  някак си като прежулена, леко зачервена(не толкова кафява колкото останалата) и не знам какво е това?Какви мерки трябва да взема за да се оправя?Когато кърмя и след това няма болка в зърното, но просто кожата ми е като полирана.Гърдите си ги мия само с вода, подплънки слагам само когато излизм на вън и ще се позабавя малко за кърмене.Досега не съм получавала рагади и мисля че ми има нещо друго.Дано някоя майка ми помогне (описанието което съм дала е много неясно ) и разбере какво съм искала да кажа Praynig
Не искам от немарливост да се наложи да не кърмя децата си Cry

# 1
  • Мнения: 4 242
При мен се получава така от прежулване. Thinking Примерно нощем насън когато Ива не суче правилно а по скоро се залъгва, сутрин зърната и ареолите ми огън.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 254
На мен ми се е случвало да имам по ареолата в частта под зърното нещо като малки ранички... Не ме боли... Все едно е като смучка... Ако това имаш предвид... при мен май беше от неправилно поставяне на гърдата и само си се оправи...
И самата ми кожа изсъхва по ареолите
Дано всичко да е наред и да се оправиш Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А мажеш ли ги с нещо?След като не те боли,едва ли е нещо сериозно.Може да опиташ да ги мажеш с Лансинох или Гармастан,ако имаш някое от тези,да видиш дали не е просто суха кожата.
А да сте употребявали антибиотик (ти или бебетата) наскоро или някое от децата да е имало млечница?При теб вагинални гъбички?

# 4
  • Мнения: 2 531
И при мен и така но преди няколко седмици Маги пи антибиотик и имаше млечница. Аз се мажа с дактарин гел и ланолин и определено помага.При мен кожата стои и като подета леко и като не се мажа е една суха и набръчкана.

# 5
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
И при мен се получаваше така в периодите на усилено кърмене.Мажех с Гармастан(Лансинох е по-добрият вариант), защото в пртивен случай се превръщаха в рагади.Ако си сигурна,че не е гъбички,това ще помогне, ако ли не, можеш и да мажеш с Дактарин.

# 6
  • Мнения: 293
Да направя едно уточнение -2 месеца от раждането все се мажех с Гармастан но сега не си мажа гърдите с нищо.От млечница се лекувахме 2 пъти, като вторият път беше в началото на месеца.От аптеката ни направиха мазилото понеже изписаното лекарство го няма в аптечната мрежа и точно след това второ мазане мисля че ми станаха зърната такива (заедно с децата аз си мажех зърната).При сучене децата покриват с устни това място.Дали пък млечницата ни е излекувана?
А дали аз имам някаква вагинална инфекция- незнам със сигурност- но мисля че нямам.

Общи условия

Активация на акаунт