Да пращам ли Бебка в БГ?

  • 1 509
  • 39
  •   1
Отговори
 Rolling EyesЗДР. НА ВСИ4КИ МАМИ,ОБРЪщАМ СЕ КЪМ ВАС ЗАщОТО ПРЕДПОЛАГАМ НЯКОИ ВЕ4Е ИМАТ ОПИТ  Simple SmileзНА4И АЗ СЪМ ПРЕД ГОЛЯМА ДИЛЕМА,СВЕКИ ПРИСТИГНА ПРЕДИ 3 ДНИ ДА ПОМАГА ЗА БЕБКА ОКОЛО 2МЕС С НАМЕРЕНИЕ ПОСЛЕ ДА Я ЗАВЕДЕ В БГ ДА Я ВИДЯТ ОСТАНАЛИТЕ РОДНИНИ.ЗАщОТО ДОРИ МАЙКА МИ НЕ Я Е ВИЖДАЛА И МН СТРАДАТ ВСИ4КИ.ТЯ ИМ Е ПЪРВО ВНУ4Е, А НИКОЙ ОСВЕН СВЕКЪРВАТА  НЯМА ВИЗА ДА ДОИДЕ.ПО4ТИ ВСИ4КИ ИМАТ ВЕ4Е ОТКАЗИ ЗА ВИЗИ.ТА ЗА ПРОБЛЕМА #CrazyНЕ ИСКАМ ДА Я ПРАщАМ ТЯ Е МАЛКА ВСЕ ОщЕ ЗА МЕН,МН МЕ Е СТРАХ,  А АЗ НЕ МОГА ДА ЗАМИНА С НЕЯ.АКО ЗАМИНЕ ТЯ щЕ СТОИ САМО 1МЕС,НЕ БИХ Я ПУСНАЛА ЗА ПО ДЪЛГО TiredНЯКАК НЕ МОГА ДА СИ ПРЕДСТАВЯ КАК БИХ ИЗДЪРЖАЛА ТОВА ВРЕМЕ БЕЗ НЕЯ,щЕ СЕ ПОБЪРКАМ.И СИ МИСЛЯ 4Е НЕ Е ДОБРЕ ЗА ДЕТЕТО ДА СЕ ОТДЕЛЯ ОТ РОДИТЕЛИТЕ СИ.4Е МОЖЕ ДА СЕ ТРАВМИРА(щЕ БЪДЕ СРЕД ТОЛКОВА НЕПОЗНАТИ ЗА НЕЯ ХОРА И ЗА ТОЛКОВА КРАТЪК ПЕРИОД)А В СЪщОТО ВРЕМЕ СИ МИСЛЯ ЗА КАК щЕ И СЕ РАДВАТ,КОЛКО щАСТЛИВИ щЕ БЪДАТ МОИТЕ РОДИТЕЛИ ДА Я ГУшНАТ(ТОЛКОВА ВИНОВНО СЕ 4УВСТВАМ 4Е ИМ ОТНЕМАМ ТОВА щАСТИЕ)И СЕГА АКО НЕ Я ПРАТЯ ВЪЗМОЖНОСТТА ДА ЗАМИНЕ ЗА БГ щЕ БЪДЕ СЛЕД 1Г.НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ-ХЕМ ИСКАМ,ХЕМ СЪРЦЕ НЕ МИ ДАВА TiredСПОДЕЛЕТЕ КАК РЕАГИРАТ БЕБЕТА ПРИ СМЯНА НА ОБСТАНОВКАТА,ДАЛЕ4 ОТ МАМА Hug Grinning

# 1
  • Мнения: 7 091
Чие беше това намерение " да я заведе в БГ" свекърва ти? Очевидно не твое, щом се чудиш.
Аз на твое място не бих я пратила. Много причини за което. Ти сама казваш, че има възможност да заминете за БГ след една година, не мисля, че някой ще страда чак толкова много през това време за да не може да преглътне да ви види всички на куп.
Моето мнение е, че детето не е кукла  или музеен експонат, че да му правите туристически обиколки и да подмята по роднини без родителите си? Колкото и да му се радват, лично аз не бих си пуснала детето с никой друг освен с мъжа ми, дори като говорим за 7 месечно бебе май и с него не бих ако не се налага по някаква сериозна причина, а не заради кефа на някого. Rolling Eyes Вие не се ли кърмите? Как ще се справят с това роднините ти?
Прави ми впечатление, как " родата" в БГ ( не го приемай лично, не става въпрос само за твоите, и моите слагам в кюпа) много обичат да драматизират! Сватбата била на единствената им сестра, дъщеря, син, братовчедка и те не можели да не направят това или онова. Това било първото им внуче, племенниче и т.н и как може ние да сме такива родители да не им даваме да ....еди какво си.  Rolling Eyes Ей алоооо, ами хората които се женят? Хората които имат дете? Те какво? Не е тяхната единствена сватба и не е тяхното първо дете ли?! Хич не ги обичам такива работи  Confused
Това си е вашето дете! Най-малкото не искаш ли и ти да видиш родители те си? Ще си отидете заедно когато можете. И въобще как може да се чувстваш виновна, че искаш да си с малкото си бебе?! И да не го пуснеш да пътува с някой пък било то и роднина?! Цялата тая ситуация ми се струва доста безумна, още по-безумен ми се струва човека, който я е предложил, но това си е мое мнение  Thinking

# 2
  • Мнения: 822
Мисля,че те разбирам,ани4ка...
Когато за първи път си отидохме в България,Алекс беше на 6 месеца.Наложи ми се да отида до София,за да легализирам едни документи и не бях с него само едно денонощие.Баща му остана с него,но при условие ,че главно аз се грижех за него и дотогава не се беше отделял от мен,и това беше много.Беше плакал цялата нощ,без да могат да го успокоят...Следващите два дни беше като парцал и не ме изпускаше от очи.Когато направи година и половина -две,беше малко по-лесно.
Направи това,което ти подсказва сърцето!
И не се чувствай виновна...И моята майка не беше виждала внучето си до 6-ия месец,при това в доста труден за нея момент (малко след като почина баща ми),но никога не ме е упрекнала или накарала да се чувствам виновна,за което съм и много благодарна... Родителите ти би трябвало да те разберат точно,защото и за тях раздялата им с теб навярно е била тежко преживяване...Иначе имам познати,които изпращат децата си и за година и повече при баби и дядовци...Всеки прави своя избор ... Sunglasses

# 3
ИДЕЯТА НАИСТИНА БЕшЕ НА МЕН И НА МЪЖА МИ ЗА ГОСТУВАНЕТО В БГ(НО НЯКАК СИ НЕСЕРИОЗНА ДОКАТО НЕ ДОИДЕ БАБАТА,СЕГА КОГАТО ТЯ Е ВЕ4Е ТУК-ЗНАМ 4Е НЕ МОГА ДА Я ПРАТЯ)нЕ Я КЪРМЯ,ЗАПО4ВАМ РАБОТА И  МН ТРУДНО щЕ СЪ4ЕТАВАМЕ ГЛЕДАНЕТО С РАБОТАТА.АЗ СЪМ СТУДЕНТКА,А МЪЖА МИ Е ВЪН ОТ СТАТУТ И Е НЕВЪЗМОЖНО ДА СЕ ПРИБЕРЕМ ЗА БГ АКО НЕ Е ЗАВИНАГИ:)))ГЛЕДАМ ДА ОПРАВЯ НЕщАТА щЕ СЕ ОПИТАМ ДА СЪ4ЕТАЯ ВСИ4КО ЗАЕДНО,АКО НЕ КАЗВА ТАТКОТО ЙОАННКА 6МЕС  В БГ ПОСЛЕ,СВЕКИ ТУКА 6МЕС.НЕ МОГА ДА СИ ПОМИСЛЯ ЗА ТАКЪВ ВАРИАНТ(ПЪРВО НЕ МОГА БЕЗ ДЕТЕТО,И ВТОРО НЕ ИСКАМ СВЕКИ ДА СЕ МОТА В НАС 6МЕС-ТЯ НЕ Е ЛОш 4ОВЕК АМА САМИ СИ Е НАЙ-ДОБРЕ)

# 4
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Никога не бих се отделила от децата си (да не се налага) - да са ми живи и здрави, бабите ще ги виждат когато имаме възможност да си отидем заедно до България.

# 5
аЗ ВЕ4Е СЪМ КАЗАЛА 4Е НЯМА ДА ХОДИ,НО ПРОСТО СЕ 4УДЕХ ДАЛИ НЯКОИ Е ПРАщАЛ БЕБЕ НА 9МЕС (ТЯ щЕ БЪДЕ НА ТОЛКОВА В КРАЯ НА МАРТ КОГАТО щЕ СИ ХОДИ БАБАТА)И КАК СЕ ОТРАЗЯВА НА ДЕЦАТА РАЗДЯЛАТА И СМЯНАТА НА КЛИМАТА.НЕЗНАМ НА ТЯХ КАК БИ СЕ ОТРАЗИЛО,НО ЗНАМ ЗА МЕН(щЕ УМРА БЕЗ НЕЯ)

# 6
  • Мнения: 1 017
привет Ани4ка  Hug
крати4ко: не бих си изпратила детето дале4 от мен. Казвам го от опит, за6тото когато моето дете бе6е на 1г3мес трябва6е да го оставя за година (естествено той бе6е 4есто тук за по месец, а аз си ходех по4ти всеки месец в бг, по за седмица, но в крайна сметка не бях аз тази, която си гледа6е истински детето...). Не бяхме се отделяли за пове4е от два 4аса преди...Не ме питай какво ми бе6е, по голяма болка и липса не съм изпитвала. От друга страна знам, 4е това бяха едни от най 6тастливите моменти на родителите ми, и когато мисля за татко, който ве4е не е със нас, знам 4е моята жертва си е заслужавала...За Гого, мисля 4е е било травмира6то в на4алото, въпреки 4е мама ми е спестила вси4ко...Но сега е изклЮЧително адаптивен, не е замай4ен, и връзката ни е по силна от всякога  Hug
Имам приятелки, които си оставиха децата години в бг, за да се установят някъде по света...на никого не бе6е лесно, но вси4ки се адаптираха...
исках кратко, ама като ми е болна тема...все си казвам, 4е ако имам късмет и имам о6те беб4овци, до 18 години, плътно ддо мен  Crazy (6егувам се, разбира се...ама има и малко истина...)
каквото и да ре6ите в къ6ти, кураж ти пожелавам   bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 3 423
Абе ти луда ли си?!
Къде сте пращаш беззащитната душица в тоя Абсурдистан? Детето трябва да си знае родителите, а не да е подмятано насам-натам. Има ли ЕГН, има ли здравно осигуряване в БГ, има ли други осигуровки? Е, добре, ако ти се рискува, давай. В крайна сметка никoй не бива да ти влияе на решението.

# 8
  • Мнения: 1 366
Не, по никакъв повод. Няма да "разширявам", защото ти прекрасно разбираш защо. Не травмирай семейството си. По-добре да ви е трудно, но да сте си заедно, отколкото "уж" да ти е леко и душата да ти изгаря от мъка. А и времето на отсъствието на бебка е без никакво значение.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не бих я пратила, ще се поболея от мъка и притеснение, както и ти SadЖивот и здраве като можете ще я заведете в БГ.Заради тези визи, с таткото бяхме разделени 1,5г.Бременност, раждане и първите 8месеца с отглеждането а детето бях сама, само по тел. се чувахме всеки ден SadСтойте си там всички заедно, детенце е прекалено малко да го пращаш в БГ!

# 10
  • Мнения: 6 390
 ани4ка
много е малко бебето, и мисля че само ще му докараш безкрайно дълги нощи и дни в реване и кой знае какви други проблеми  Confused

С беба си бяхме в бг на 6. и на 10. месеца, първия път и майка ми си правше устата да съм я оставила цяло лято там, и след 2/3 месеца да сме си я вземели  Shocked но само след няколко дена при тях, сама призна че това е абсолютно невъзможно, и само ще тормозиме беба  Crazy

Ситуацията е такава, че са прекалено малки, и в нова среда, нови хора, всичко ново и непознато за тях, се чустват крайно изплашени, стресирани и притеснени и тн., беба беше впита като пиявица в мен и двата пъти, първите 3./4. дни, /ревеше като прасе пред кладница както се казва  Confused/ щом някой тръгнеше да я взима, гали или аз да изчезна от полезрението й и тн., просто страшен ужас се виждаше в очите й  Confused и оглушителен писък  Crazy Confused докато свикне с всичко и опознае околните трябваше да си ходиме, някой сега може да каже че е до детето, дори и така да е, според мен за един месец само психически ще я побъркате и ще се скъса от реване  Sad от толкова много промени и чужди хора който ще се държат с нея като с много близки / представи си  и за теб колко неприятно ще е чужди хора, било и супер близки роднини, който виждаш за пръв път, да те прегращтат и целуват   Confused/ какво сравнение изнамерих само  ooooh! Simple Smile

Бъди сигурна че като се върне пък вие ще сте й чуждите  Confused и пак същото ще се получи но с мама и тати  ooooh! Confused

Да ти кажа честно за пръв път чувам за такава идея   Confused моето мнение е че ще го скапете психически бебето само  Confused за твойте притеснения и неспане докато е там, няма какво да кажа, ти се познаваш най добре  Wink

# 11
  • Мнения: 1 581
На мен такова гостуване в Бг ми се струва излишно и не бих си пуснала детето с никой освен с баща му за толкова време на другия край на света.
Иначе децата се адаптират лесно, особено по-малките - може да поплаче ден-два (при моето дете час-два  Grinning), но после ще свикне.
Само че аз трябва да съм там, когато падне, когато заспива - когато има нужда от мен.

# 12
  • Мнения: 5 183
На мен такова гостуване в Бг ми се струва излишно и не бих си пуснала детето с никой освен с баща му за толкова време на другия край на света.
A aз дори и с баща му не бих го пуснала толкова малко детенце, освен ако не е супер належащо  newsm78 Моя е на 3 години и кусур и въпреки това не бих го пратила по свеки в БГ, въпреки 4е знам 4е вси4ки ще са много щастливи ... ама кои вси4ки?  newsm78  А той?! Cry  А аз?!  Sad

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Не! Причините вече са описани от другите момичета.
Детето има нужда от родителите си, не се лъжи по това, че като е малко и ще свикне. Много добре усещат всяка промяна. Твоята рода не е нито първата нито последната, която вижда внучето със закъснение.

# 14
  • Мнения: 3 880
И аз ще се присъединя към останалите мами, не бих си пратила детето, а и не виждам смисъл от цялото упражнение. Ако беше 10 годишно дете може би бих се замислила дали не е добре да отиде да се запознае с роднините си, но какво ще прави това 9-месечно бебе без мама и тати на хиляди километри от дома си, далече от спокойствието в къщи и т.н. за дългите полети, часови разлики, различни климати изобщо няма да споменавам, и за какво всичко това- за да не страдат бабите да страда бебето #Crazy супер алтернатива. Чак ми се струва безумие един БАЩА да предложи подобно нещо, но изглежда е говорил без да се замисля много много какво би означавало това за детенцето му.
Може и аз да издребнявам, но съм от хората, които смятат, че бебето през първатата година има нужда само от спокойствие, храна и родителите си, за околосветски пътешествия и родови срещи ще има достатъчно време по-късно. Когато моята дъщеря беше на 8 месеца беше лято и всички от там ме навиваха да я закарам, защото никой освен майка ми не я беше виждал. Естествено и аз щях да съм с нея, а и полета е само 2 часа и въпреки това реших да спестя това на детето. Отидохме на следващата година, когато беше на година и половина, не мисля, че пропусна кой знае какво....

Общи условия

Активация на акаунт