Сърбеж при детенце?

  • 896
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 360
Голямата ми дъщеря от вчера започна да се чеше по крачетата/около коленете/Аз погледнах-пъпки няма!Тази сутрин -пак така.Казва,че много я сърби и не спира да чеше.Какво може да е това чудо?

# 1
  • Мнения: 3 861
Много неща могат да са...заведи я на лекар

# 2
  • София
  • Мнения: 212
Може да се дължи просто на по-суха кожа!Ако мислиш,че е така я намажи с лосионче или някакво кремче,за да овлажниш кожата!

# 3
  • София
  • Мнения: 39 744
При мен този сърбеж се получава при истудяване на кожата. Понякога като се прибера от вън и са ми позамръзнали краката умирам от сърбеж по бедрата и колената.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми беше така. Няма обрив, а постоянно я сърби.
 Първо може да е от изсушаване на кожата от студа(личи си ако е от това)-намажи я с някакъв балсам или лосион.
 Може да е от нов сапун или нова гъба(при нас беше от това).
 Понеже нашата си е алергична към други неща като ходихме на алерголог и ни каза да спрем какаото и натуралните сокове(готовите) .
 Също така ни е правила такава реакция(сърбеж на кожата без обрив) от антибиотик.
 

# 5
  • Мнения: 3 360
Благодаря на всички ви  bouquetОказа се алергия,но от какво???Не се знае!Сега е на диета и лекарства и... минава!

# 6
  • Мнения: 574
Много често от фъстъците се получават такива сърбежи,които може да са и по лактите и по някой стари белези. Засили и калция  и всякъкви имуностимулатори. Не всички мазила и лосиони са подходящи, защото от някои може и да се получи обрив. Има един дезинфектант  много ефикасен ама ще питам за името му. Да яде повече искиснато сирене и по -малко тежки мазнини. Опитай дали от намазване с първата урина няколкодни ще се повлияе. Нещата могат да се оправят и без антихистаминови л-ва. Малини също не трябва да яде.

Общи условия

Активация на акаунт