Опасност за бебето при хепатит А

  • 1 803
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, мамчета! Желая ви лек и усмихнат ден!
Аз имам един въпрос, който ме притеснява, тъй като съм бременна в девета седмица. За неприятна за мен изненада се оказа, че  колега  на майка ми  е болен от Хепатит А. ще кажете , е то гаранция -Франция. Все пак не си имала пряк контакт.. Да, но първата ми мисъл беше ако се заразя, каква е опасността за бебчето ми? направо ми настръхнаха косите! Търсих в интернет повече информация, ама нещо или аз не търся като хората или просто няма!  Някой знае ли повече по въпроса? все още не са ми правени изсладвания, защото гинеколога, който избрах е в отпуска и го чакам да се върне.. Знам, че се изследва и за хепатит, но бих искала да съм наясно с риска за бебето.. Благодаря предварително на всички, които ще отговорят!

# 1
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Като начало нека майка ти си направи кръвни изследвания за Хепатит А,тъй като е била в контакт с болен.Инкубацонния период на болестта е дълъг и човек може да изпоназарази сума народ преди да се проявят симптомите и да разбере че е болен.Колега на мъжа ми беше болен.Мъжа ми си направи изследвания веднага щом разбра;резултатите бяха готови за 1-2 часа/в частна лаборатория/.Слава богу всичко беше наред.Така че не се шашкай предварително.В сп.9 месеца,четох че едно момиче се е разболяло в 4 месец от бременността,лекувала се е и е родила нормално,здраво бебе.Въпреки,че лекарите не са били сигурни дали  лекарствата няма да навредят на бебето.
Пак ти казвам не се тревожи предварително NaughtyАко искаш и ти се изследвай,за да се успокоиш!!!!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Не съм лекара и не зная дали ще мога да ти помогна, но ще ти разкажа мойте преживяванея със хепатита.
1 месец след като родих, мъжа ми се разболя от хепатит А. След около 3 седмици установих че и аз съм заразена, а кърмех бебето все още. Веднага го отбих и го пратих при майка ми, но преживях истински кошмар от притеснения дали не сме го заразили - все пак детето от раждането си е било сред вирусоносители. За щастие бебето не се разболя и аз си го обяснавам с това, че съм предала муантитела срез кърмата. Не зная дали
Моя съвет е да се обърнеш към лекар и да попиташ, въпреки че на мен лекарите не ми дадоха никаква конкретна информация.
И освен това ти наистина не си имала пряк контакт със заразения. По скоро майка ти трябва да се притеснява. Ако искаш изпрати я да си направи едно изследване за наличие на вируса и ако тя е заразена вече би имала основания за притеснение.
Успех!

# 3
Момичета, преди малко говорих с майка ми и тя каза, че предстои на нея и на колегите й да се направят изследвания.. Аз звънях на лекаря си и той ми препоръча да си направя изследвания за всеки случай, въпреки че според него рискът да се разболея е минимален.. мисля още утре сутринта да свърша тази работа, за да съм спокойна, защото  от както съм разбрала само за това мисля..
 

Общи условия

Активация на акаунт