Мини пица от многолистно тесто

  • 3 398
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 019
Не помня дали пък не съм я пускала вече тази рецепта, но сега имам и снимка.
Продукти
1 пакет многлистно тесто
200гр. шунка
200гр. гъби от консерва
200гр. кашкавал
1 глава лук
2 домата
200гр. квасена сметана

Кашкавала се настъргва, останалите продукти се нарязват на дребно и всичко се смисва заедно със сметаната.
Тестото разделям на две части за удобство, защото ми е малка работната повърхност. Разточвам го за да го изтъня още малко. От горе разстилам половината от плънката и навивам на руло. Режа на филйики и ги подреждам в тава върху хартия за печене. Пече се в силна фурна до зачервяване, на средното ниво. С втората половина от тестото се процедира по същия начин.
Сигурна съм, че ще се хареса на любителите на многолистното тесто.

# 1
  • София
  • Мнения: 587
shoshi,супер са!Твоита рецептичка ми дойде точно на време-тъкмо се чудех какво да спретна за вечеря WinkА и ми изглежда лесничко newsm10 newsm10 newsm10

# 2
  • Мнения: 3 743
Изглежда много вкусно eat, а без сметана може ли?

# 3
  • Мнения: 140
Много хитро! smile3501 smile3501 newsm10
Смятам и аз да я опитам само че без сметана и домати NaughtyМъжо ми не ги понася.Но с дом.пюре може.А каква е разликата? ThinkingМъже!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 019
Не съм го правила без сметана. Тя обединява отделните компоненти. Пробвай, тъкмо ще кажеш как е.

# 5
  • Мнения: 215
Дойде ред и аз да направя тази рецепта-тази ве4ер това ще е. Обезателно ще споделя какъв е резултата.  bouquet

# 6
  • Мнения: 163
Почивните дни експериментирах с остатъците в хладилника. Е смесих само ситно нарязан кренвирш, настърган кашкавал, 1 лъжица и половина топено сирене (от това на Хелиос в кутийките) и съвсем малко прясно мляко колкото цялата смес да стане като кашичка, черен пипер, сол. Стана страхотно и доста по икономично.

# 7
  • Мнения: 2 825
Много вкусно изглежда, ще го пробвам сигурно още утре  Wink таман имам един пакет такожа тесто в нас и се чудех какво да го правя Wink

# 8
  • Мнения: 4
а да имате някакви интересни рецепти за свинско Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 153
А какво е това многолистно тесто newsm78май нищо не ми говори Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 215
Направих мини пиците! Grinning
Благодаря ти, станаха ужасно вкусни.
Със сигурност ще повторя скоро  chef

# 11
  • Мнения: 1 809
Аз също снощи ги измайсторих и обрах овациите  chefНаистина страхотна рецепта и със сигурност ще я ползвам често Peace

Общи условия

Активация на акаунт