Обърната матка

  • 685
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Преди да родя, матката ми беше с нормално разположение, но след като родих с Цезарово сечение, на първия преглед докторът каза, че матката ми е обърната. Какво означава това и ще има ли последствия за следващо забременяване? В смисъл дали ще мога да забременея отново и дали ще има някаква опасност за бебето, ако е рекъл Господ да имаме второ? 

# 1
  • Мнения: 9 063
Разбира се, че ще можеш да забременееш и няма да има никаква опасност за бебето.
Ето ти малко инфо по въпроса:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6125.0
http://www.zachatie.org/modules.php?name=Forums&file=viewtop … r=asc&start=0

# 2
  • Мнения: 8 505
Моя много добра приятелка е с обърната матка.Лекарят и е казал,че самото зачеване може да е по-трудно,но стане ли,няма страшно.Е,тя вече има син на годинка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 888
Не се притеснявай,мила,аз имам същият проблем..
Лекарката ми каза,че може да е по рождение,или при самото раждане да се е получил..
И аз естествено бях притеснена за бъдещото ми възпроизводство,ама тя ми каза,че това не оказва голямо влияние   Grinning
Каза ми също така,че ще бъде по-чувствително мястото по време на полов акт,т.е. възможно е да има болка и да предупредя все пак партньора  Crazy

# 4
  • Мнения: 809
Благодаря ви, милички. За пореден път намирам успокоение  bouquet.

# 5
  • Мнения: 184
не се притеснявай-аз съм с обърната матка по рождение и не ми е създавала никакви проблеми, имам син на 2 години, бременоста ми мина абсолютно без проблеми, самото раждане също.

# 6
  • Мнения: 88
Юлка,споко и аз съм като Vassi.Бях още момиче,когато при един преглед ми казаха ,че имам  обърната матка и сигурно ще забременея трудно.Да,обаче си имам двама дивака,и също не съм имала проблеми със забременяване,бременност и раждане.

# 7
  • Мнения: 229
Привет и от мен! Аз също съм с обърната матка. Лекарката ми която също е с обърната матка и има 2 деца ми каза, че около 30 процента от жените са с обърната матка и било въпрос на физиология - при едни жени е обърната напред при други назад. Майка ми също е с обърната матка, а сме 3 деца. Не се притеснявай! smile3503

# 8
  • Мнения: 2 309
Аз също съм с обърната матка, а забременях от първия месец.Споко!
Само дето не ми е ясно как е била нормална,  а после се е обърнала?

# 9
  • Мнения: 1 288
няма страшно! аз също съм с обърната матка. забременях от раз, бременността ми мина съвсем нормално, както и раждането. а и гинеколожката ми нищо не е споменавала, че е проблем това, че съм с обърната матка. така че споко!  Peace

# 10
  • Мнения: 544
и аз да се добавя в списъка-матката ми е обърната по рождение.Забременях 2пъти от раз,без много опити ,така че не се притеснявай!

Общи условия

Активация на акаунт