Безмлечна каша???

  • 502
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
Здравейте мами, колкото и да ви се струва странен въпросът ми , моля д ами отговорите , защото четейки из форума и обикаляийки из нашите магазини нещо съвсем се обърках със захранването.
Първо искам да отбележа, че не планирам да започна по-рано от след 3 седмици. т.е. време още да се ориентирам имам.

Смятам да започна с оризова каша. До тук добре. Само, че навсякъде се препоръчва да е безмлечна??!! Какво точно означава това. Ако е с кърма нали е млечна?? Все пак кърмата е млеко, нали?? Намерих на Нестле за след 4 месеца оризова каша, но на нея пише да се прави с кърма.
Моля ви подскажете ми коя марка произвежда безмлечна оризова каша за след 4 -5месеца

Май накрая ще си  я забъркам сама с водичка и точка....  chef
Благодаря ви предварително.  bouquet

# 1
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Безмлечна каша означава,че вътре не съдържа сухо мляко и трябва да се разбърка с кърма или АМ,а не 4е трябва да се дава по принцип без мляко на бебето.Млечните съдържат сухо мляко.На всяка фирма има и мле4ни и безмле4ни.
Аз започнах на Хип,само че с млечна,разбърква се с вода,има и същата безмлечна оризова,Блевит също имат,Фризокрем-ориз+царевица.Общо взето изборът е голям,остава да се спреш на марка.

# 2
  • София
  • Мнения: 293
както вече са ти писали, безмлечната каша няма като съставка сухо мляко. иначе може да се приготвя с кърма или адаптирано мляко.
аз знам за Sinlac  на Nestle и  Baby-Rice на Hipp. аз лично търсих от тази на Nestle, но не намерих и днес си купих на Hipp и ще опитам с нея. и двете са оризови.
Иначе Hipp имат и безмлечна каша от елда, която също се препоръчва като подходяща за една от първите храни за захранване, защото е хипоалергична.

# 3
  • Мнения: 524
Благодаря ви за бързите отговори. Май хип ми се стрва по -стабилна от нестле що касае децата. ПОне нея съм виждала.

Синлак виждам за бебета след 6 месец в БИЛЛА при нас го мернах.

Определено елдата е следващото което ще дам след ориза. Нея вече съм си я купила на ХИп е.
Още веднъж много благодаря за разясненията. Безценни сте  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 959
Аз пък не съм добавяла кърма или др. мляко към кашите. Винаги съм купувала на Хеинц, без добавено мляко, така ами, да свиква с истинският вкус на кашата. И досега е така, разбърквам я с топла вода или булюнче от зеленч. супа.

# 5
  • Мнения: 6 243
Funny,
спокойно можеш да започнеш с домашна оризова каша. Так апритесненията ти относно марката ще отпаднат Grinning. За начина на приготвяне можеш да прочетеш в закованата тема в началото на 1ва стр. Кафяв ориз и елда, както и просо има по диетичните магазини. Бял ориз има навсякъде.  Wink

# 6
  • Мнения: 35 891
от купешките най-хубави според мен са безмлечна оризова и безмлечна елдена на ХИП, но от тези без плодовете; и двете не са подсладени и ги използвам дори за сгъстяване на зеленчуковото пюре, ако го направя по-редичко; избирам безмлечни, за да са по-малко засищащи и да яде повече кърма
на Нестле не ми допадна кашата, а Блевит просто не успях да я намеря

# 7
  • Мнения: 2 271
Аз ползвам Блевит(има го в Штъркел) и Беби!

# 8
  • София
  • Мнения: 164
И аз да се включа пък и да се похваля аз направих домашна оризова каша, стана малко като туткал но разредих с кърма.Заредила съм и елда и просо.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 164
Досега съм давала безмлечна оризова на Нестле. Първите един два пъти я правех с кърма, но след това започнах да я разреждам с преварена водичка, защото след това я кърмя. От днес ще пробваме и безмлечната на Фризокрем с ориз и царевица.

Общи условия

Активация на акаунт