Птоза - имали деца с това заболяване?

  • 2 729
  • 5
  •   1
Отговори
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Имам въпрос към майки на деца с птозис (увиснал клепа4)- кога го открихте  и с какво се лекувате?Операцията при вас как еминала има ли последствия или е напълно успешна? Кога ви я назна4иха? Как го приемат децата, а околните?

# 1
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Погледни този сайт:
http://www.ala-bg.org
Виж на естетична хирургия, там пише и за операция на клепачите.
Отскоро сайта има и форум, но още родителите не са се усетили за него и много не пишат, но доц. Анастасов чете и ще ти отговори.
Моето детенце имаше цепнатина на небцето и той го оперира, много добър хирург е, ни е заради него ходихме в Пловдив, тук в София има няколко пластични хирурзи, ама не дават сыщите резултати. Освен това има безплатни консултации и ще ви посъветва какво да правите, той е изключително коректен.
http://www.ala-bg.org/forum - това е форума

Последна редакция: вт, 31 яну 2006, 19:40 от firebird

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Здравей, моето детенце и с тази диагноза. Гледам че не живееш в Б-я, но да ти кажа какво ни каза на нас доц.Контрова-гр.Варна, детски очен лекар.
При Марти е леко забележимо падането на клепача на лявото око. При нея е по наследство /баща и и неговия баща са така/. Те нямат никакви проблеми със зрението, малкат също няма проблема е повече естетически отколкото медицински. Отстраняването става в пред училищна възраст или след това, когато птозата не е толкова развита и не пречи на зрението /не покрива част от зеницата на окото/. Ако клепача покрива част от зеницата /както е при нас/, операцията е наложителна, и се прави към 2-3 годишна възраст, с цел да не попречи на зрението да се развива правилно. Ние ходим през 6м на контролен преглед, за да видим дали птозата повлиява по някакъв начин на зрението /за сега слава богу нама никакви отклонения/. За операция ще се готвим през лятото.
Дано съм ти била полезна, ако имаш други въпроси питай. Hug

# 3
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мерси, 4е се вклю4ихте! Hugи при нас е същото с лявото око -не знам някой да има такова нещо, не е от моя страна .и ние сме от варна ходихме при филева в св. петка клиниката миналото лято за втори път на консулт, линда много добре понесе вси4ки манипулации и казаха, 4е зрението е добре, няма влошаване.при нас е над зеницата и е наистина като козмети4ен дефект по голям клепа4а изглежда, и настрани не може да си отвори добре окото като иска да гледа периферно, не се повдига достатъ4но клепа4а. контрова  прави отпушванията на слъзните канали на големите ми деца в о4на клиника, но това преди 12г последното на кака.не зная къде е сега , можеш ли да ми дадеш координати по нататък, като се връщаме.за нас казаха много по дале4на дата за операция може да стане даже към пубертета- не знам как ще избегнем комплексирането.
стискам ви палци на вас за операцията! имаш ли представа тя дали се поема от касата или е винаги на 4астно. нали ни мъ4ат с здравните, ако ще ги плащам да има за какво!нищо, 4е не работя и не правим па4ките, но това ми е приоритетно за мене и каквото и да струва ще го направим .4е как ще я оженим момата?! хаха дай боже да мине при вас и при нас добре и сполу4ливо!ако знаеш нещо пове4е за операцията ми разкажи, 4е френските форуми ме от4аяха и незнам какви са методиките тука в бг. наистина много ти благодаря за отговора ти , вие ще сте ни пример и звезди4ка, успех! Peace  bouquet
 благодаря и файербърд за сайта! Hug

# 4
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Доколкото ни обясни лекарката операцията представлява малък разрез под веждата, при който с конец се пришиви мусколчето на клепача и той се издърпва нагоре. Прави се с пълна упойка, и като цяло не е сложна операция. Стои се 3 дни в болница /първи ден приемане и изследвания, втори ден операция, трети ден изписване/. После има много контролни прегледи, тъй като с повдигането на клепача дори и при сън очето ще е леко отворено в продължение на няколко месеца. На нас ни препоръчаха, за да помогнем на мускулчето на клепача да започне да действа да лепим здравото око с лепенк за около 1-2 ч. на ден, и по този начин да натоварваме това с птозата да развие мускула, но за това трябва много упорство и време. Правим го но засега няма магичен ефект.
За цената на операцията не знам колко ще струва, защото ние на преглед ходим в частния кабинет на доц.Контрова и за преглед плащаме 15лв.
Тел. на  Контрова е 0887226780 и 052608053- в частния кабинет. Кабинетът се намира  до Пазар Чаталжа и магазин Пикадили, в тесните улички, ще проверя точно адреса и ще ти го напиша. Поздрави Heart Eyes

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
i na nas ni kazaha sustoto ama tiane iska da i kriem zdravoto oko ,edva otvreme navreme igraem na pirati za minuti mnogo me iad  , che ne se spraviam , a tia s mene.mersi za infoto sorry za latinicata tati pak e na arabski i ne moga da pisha na drugo. pozdravi!

Общи условия

Активация на акаунт