Див кестен и 1г.беба

  • 3 203
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Имам съмнение, чи дъщеря ми е глътнала малко диво кестенче(от тези по улиците). Едното го извадих от устата й, другото го хвърлих, но бяха 3 и най-малкото не можах да го намеря. Играеше си с едно по-голямо дете на 2,5г. и за секунди гледам, че нещо има в устата й. Много са бързи тия хлапета и всичко лапат. Та отровни ли са конските кестени, трябва ли да я водя на лекар или ще го изака. Рових се в интернет, чета че се ползват в разни лекарства и мазила ама пак се страхувам. Някой нещо ако знае моля да напише.Благодаря ви.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
милата най-добре се обади на педиатарката...

# 2
  • Мнения: 6 029
е горе - долу колко е голям тоз кестен?

# 3
  • Мнения: 1 655
Най-вероятно го е изгубила някъде това кестенче. Децата на тази възраст ако сложат нещо по-голямо в устата си го държат там - може и цял ден. Не вярвам да го е глътнала, но все пак питай педиатърката на детенцето за какви симптоми да наблюдаваш.

# 4
  • Мнения: 41
Цитат на: Julie
е горе - долу колко е голям тоз кестен?

колкото по-голямо бобово зърно

# 5
  • Мнения: 6 029
Цитат на: MamaNaAnelia
Цитат на: Julie
е горе - долу колко е голям тоз кестен?

колкото по-голямо бобово зърно


ми той малък бе - може и да го е глътнала.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
а може и в носа да си го е сложила. На една позната така и почина детето -сложило си бобово зърно в носа, зрънцето набъбнало пуснало коренчета и детето се задушило
Не искам да те плаша, но с тези неща майтап не трябва да се прави. Отидете на лекар и и кажи освен гърлото да прегледа и носа. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО

# 7
  • Мнения: 6 029
Цитат на: DEianaZ
а може и в носа да си го е сложила. На една позната така и почина детето -сложило си бобово зърно в носа, зрънцето набъбнало пуснало коренчета и детето се задушило
Не искам да те плаша, но с тези неща майтап не трябва да се прави. Отидете на лекар и и кажи освен гърлото да прегледа и носа. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО


ужас.Sad е извинявай, ама как така не са се усетили? тоя боб не е пуснал корен за 10 минути!

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
не са се усетили. Мислили, че има хрема, че е настинало. Бобовото зърно пуска корени за 2 дена на първия набъбва и на 2-3 ден пуска коренчета.  Но ако има съмнения за нещо задължително и носа трябва да се види

# 9
  • Мнения: 2 232
Цитат на: DEianaZ
а може и в носа да си го е сложила. На една позната така и почина детето -сложило си бобово зърно в носа, зрънцето набъбнало пуснало коренчета и детето се задушило
Не искам да те плаша, но с тези неща майтап не трябва да се прави. Отидете на лекар и и кажи освен гърлото да прегледа и носа. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО


Toва истина ли e??? Shocked Направо се стресирах като го четох Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 41
това кестенче не можеше да влезе в нослето й, по-голямо е.
Сега се обадих на педиатърката й, каза ми да следя изпражненията утре. Но дано не го е гълтала. Веднъж така мислех, че глътнала парченце пластмаса от етикет на дреха, обърнах цялата стая и накрая го намерих.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
много рудно се опазват.Всичко слагхат в устата. Сина ми най-големия и мръсен боклук спира, за да си го сложи в устата.

# 12
  • Мнения: 6 029
Цитат на: MamaNaAnelia
това кестенче не можеше да влезе в нослето й, по-голямо е.
Сега се обадих на педиатърката й, каза ми да следя изпражненията утре. Но дано не го е гълтала. Веднъж така мислех, че глътнала парченце пластмаса от етикет на дреха, обърнах цялата стая и накрая го намерих.


ми трябва да внимаваш с такива дребни джаджи.

# 13
  • Мнения: 5 539
Цитат на: DEianaZ
а може и в носа да си го е сложила. На една позната така и почина детето -сложило си бобово зърно в носа, зрънцето набъбнало пуснало коренчета и детето се задушило
Не искам да те плаша, но с тези неща майтап не трябва да се прави. Отидете на лекар и и кажи освен гърлото да прегледа и носа. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО


Направо изтръпнах Shocked
По-внимателно с подобни истории специално в този форум, моля те. Бъдещите майки са чувствителни.
Не че не трябва да се знае за подобни случаи, ама ти както си го описала сякаш няма нищо.

Общи условия

Активация на акаунт