ИНВИТРО /ИКСИ И ДРУГИ/ ПРИ ДОКТОР АЛКАН ЕМИН В МЦРМ „Радост” - гр. Варна

  • 75 028
  • 744
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 692
аз другата седмица си записах час и дано да се харесаме с доктора, че поне тук да ми тръгне като хората Praynig

# 556
  • Мнения: 906
Аз тази седмица трябва да посетя любимата ми клиника за изследвания и ултразвук , надявам се всичко да е в норма

# 557
  • Мнения: 313
И аз да се запиша, след като няколко месеца четох хубави отзиви от вас... Моята първа среща с д-р Емин ще е в четвъртък. Утре чакаме резултатите от спермограмата. Тъй като нямаме нито една правена до момента, от регистратурата ни посъветваха да пуснем първо нея и на консултацията д-р Емин да има какво да види. 
За сега проблем има само при мен (дано утре не се окаже и при половинката  Praynig). Без лекарства ми липсва лелката, а с тях само овулацията. Някои доктори казват има СПКЯ, други казват, че не виждат кисти.  Crazy Хормоните ми са поразбъркани. Та това е в общи линии.

Виждам, че и whiteflower е с кисти и последния й пост ми повдигна настроението много  Hug  Стискам ти палци всичко да мине като по учебник.

Само от постовете ви съм сигурна, че за всички ще има по един такъв  ylinfant финал.

# 558
  • Мнения: 425
Записвам се и аз да следя темата wavey.Аз също си запазих час за следващата седмица при д-рЕмин и се моля той да е моя лекар.Дълго време се колебаех между д-р Матев от Селена или  д-р Емин,вчера вече взех решение и още сутринта запазих час.Ние понеже вече имаме едно дете повечето лекари неглижират проблема ни,а вече започнахме петата година на неуспеха ни.

# 559
  • Варна
  • Мнения: 149
Здравейте,момичета,наистина мн време никой не се вклюваше!  Hug
Резултатите ни излязоха, всичко е наред, спермограмата е добра, моите изследвания са добре,като изключим моите НК клетки,леко завишени са,но с вливания,ще котигираме.
Малко ми стана неприятно, при посещението ни,очаквах от доктора да съставим някакъв план на действие, да ни окуражи, нещо не беше в настроение,нз.   newsm78 . Уж все повтаряше ,да видим всички рез-ти,тогава,видя ги и пак мълчи, задам му въпрос, отговаря строснато,сякаш искаше да мълчим,през цялата среща, в която той пишеше рецепт.бланка за кандида,която ни откриха,и ние да мълчим. Нали е консултация,нали трябваше да обсъдим всички възможности? Аз го питам- за какво сме,може ли да започнем с инсеминация? Много болно ми стана,не искам да ходя ,и да ми се свива стомаха,и да се чудя, как да му задам въпрос. Лошо ли е ,че искам да съм информирана,кое след кое следва,колко време ще са ми отсъствията,за да се оправям с работата,какви са стимулациите и т.н. ? Каза да подаваме по фонда,защото всичко ставало,отиваме на регистратура,и ни питат с какъв фактор? Отговарям- Неизяснен стерилитет, отговора е,че Фонда ще ни одобри при 4 неуспешни инсеминации,или 2 инвитрота. Дотук сме дали 1000лв,само в тази клиника, и сме наникъде.. Една инсеминация варира между 600-900лв, може и повече, за 4 не ми се мисли...как ще издържим финансово,нз. Мисля варианти всякакви.
Сега ще лекуваме една гъбичка, поетапно купувам лекарствата. После ще повторим МБ. Надявам се тогава да си каже мнението,и да планираме процедура.  Rolling Eyes 
Дано си стоплим отново отношенията, и да е било инцидентно неговото по-рязко отношение.

# 560
  • Мнения: 636
raTedinka,не се обезкуражавай  Hug
МарияLA ,радвам се че моя пост ти е повдигнал настроението  Peace
Аз се опитвам да се настройвам положително.И ние имахме много тежки моменти и знам че няма смисъл от излишен стрес .

# 561
  • Мнения: 906
Здравейте,момичета,наистина мн време никой не се вклюваше!  Hug
Резултатите ни излязоха, всичко е наред, спермограмата е добра, моите изследвания са добре,като изключим моите НК клетки,леко завишени са,но с вливания,ще котигираме.
Малко ми стана неприятно, при посещението ни,очаквах от доктора да съставим някакъв план на действие, да ни окуражи, нещо не беше в настроение,нз.   newsm78 . Уж все повтаряше ,да видим всички рез-ти,тогава,видя ги и пак мълчи, задам му въпрос, отговаря строснато,сякаш искаше да мълчим,през цялата среща, в която той пишеше рецепт.бланка за кандида,която ни откриха,и ние да мълчим. Нали е консултация,нали трябваше да обсъдим всички възможности? Аз го питам- за какво сме,може ли да започнем с инсеминация? Много болно ми стана,не искам да ходя ,и да ми се свива стомаха,и да се чудя, как да му задам въпрос. Лошо ли е ,че искам да съм информирана,кое след кое следва,колко време ще са ми отсъствията,за да се оправям с работата,какви са стимулациите и т.н. ? Каза да подаваме по фонда,защото всичко ставало,отиваме на регистратура,и ни питат с какъв фактор? Отговарям- Неизяснен стерилитет, отговора е,че Фонда ще ни одобри при 4 неуспешни инсеминации,или 2 инвитрота. Дотук сме дали 1000лв,само в тази клиника, и сме наникъде.. Една инсеминация варира между 600-900лв, може и повече, за 4 не ми се мисли...как ще издържим финансово,нз. Мисля варианти всякакви.
Сега ще лекуваме една гъбичка, поетапно купувам лекарствата. После ще повторим МБ. Надявам се тогава да си каже мнението,и да планираме процедура.  Rolling Eyes 
Дано си стоплим отново отношенията, и да е било инцидентно неговото по-рязко отношение.


Не се притеснявай , той доктор Емин си е такъв и аз си задавам въпроси и вече до толкова съм му свикнала , че като не ми отговори и ми става смешно , а в повечето случаи ми отговаря след време , когато съм забравила какво съм го питала Simple Smile Той не отговаря на излишни въпроси и предполагам , че ще ви даде отговори на въпросите чак когато излекувате кандидата , до колкото разбрах, че имате. Hug Hug Hug

# 562
  • Мнения: 481
raTedinka не се притеснявай, той доктора си е такъв, малко особен. Понякога аз задавам един и същи въпрос по няколко пъти докато или аз не се откажа да питам, или той ми отговаря накрая  hahaha Но става дума за въпроси които не са от такова голямо значение. За важни неща винаги отговаря. И аз много исках в началото да имам точно и ясно начертан план за действие, ама той ме приземи. Караме стъпка по стъпка, отмятаме едно след друго нещата и в момента в който ми каза може да започваме, аз се шашардисах.   Joy
Сега всичко сме подготвили, изследвали, замразили материал... остава само да ми излезе чиста контролната МБ и да съм здрава когато настъпи момента. По мой груби сметки около средата на декември би трябвало да стартира събитието. Там не знам само как ще с процедира покрай празниците, но гледам да не го мисля. Сега имам да доизпивам АБ до събота, тази вечер ще ми вадят зъб, в понеделник съм на контролен на УНГ и ще чакам да мине време за да пусна контролни МБ и да се надяваме да е ок всичко този път и да започнем стимулацията през Декември Praynig

# 563
  • Варна
  • Мнения: 149
 kokoshinkata, ,  аз и това го питах ,няколко пъти за празниците през декември- каза,че си работят, няма да има почивки.  Вярно,е,аз влизам в много големи подробности, и искам план ,ако може от днес ,чак до април, поне.  hahaha
Но, и живота и д-р Емин, ми подсказват,че ще я караме от днес за утре-стъпка по стъпка. Явно наистина той иска всичко да е чисто, гладко, (а в случая ние имаме кандида), и едва тогава да предприемаме стъпки.
  bouquet

# 564
  • Мнения: 481
raTedinka правилно мила, една по една отмятайте стъпките и не си правете големи планове. Виж на мен как два пъти поред в последния момент ми се провалят плановете. Предния път точно предния ден, преди да отида на преглед и да започваме стимулацията аз се разболях и две седмици бях извън строя. След това пък от АБ дето пих ми излезе някаква бактерия, покрай нея си направих и носен и гърлен секрет и се оказа че и там имам гадинка и най-вероятно заради нея съм толкова често с тези фарингити. Следователно пропускам и този месец защото трябва да се изчистя от АБ и да направя контролна МБ.

# 565
  • Мнения: 313
Мина и моят първи консулт при д-р Емин. Спермограмата е перфектна Hands Clap  sohappy Според него всичко при мен говори за поликистоза. Каза ми да си доизпия опаковката Джаз и после да чакам истинско М. Лошото е, че чакането ми понякога е с месеци... а аз така се израдвах за спермограмата, че си глътнах граматиката и забравих да питам колко да го чакам.  newsm78
Иначе се присъединявам към пиещите шепи хапове, все още са ми само по 6 на ден, но имам време.

# 566
  • Мнения: 636
Ох и аз си чакам МЦ ,че да започвам Клостила,но и моя идва на 35-40-50 дни. Rolling Eyes
Аз пък забравих да му кажа,че имам мастопатия и дали Клостила може да и повлияе негативно newsm78

# 567
  • Варна
  • Мнения: 263
Само информативно се включвам - с този орнизид форт от Турция май трихомоните са се излекували - резултатът на мъжа ми е отрицателен. Но съм недоволна от Статус лаб, защото им занесох урина за паразитологично изследване за трихомони, взеха ми парите, видяха, че не я нося в стерилно шише и го написаха като забележка - а сега по телефона ми обясняват, че по вина на клиента трябва пак да си занеса и да си платя наново. Ще отида на място да питам как няколко капки вода евентуално им пречат да видят трихомони има ли или няма, но не съм в града все още. Е можеха да ме върнат с указание какво да им занеса, без да ми взимат пари, но това ще им го уточня на място. Винаги така съм носила урина като ми искат за какво ли не, сега чак им попречи. С такава причина и стерилна да им занеса, пак могат да ме върнат.
Имах възможност да отида на профилактичен преглед в Плевен при професор Томов, който ми прави операцията, и го питах за сиофора. Понеже го спрях на 10 ден от цикъла, за да не го смесвам с орнизида и на 12 ден ми дойде - ами ако някой иска да го спре този сиофор, добре е да е в края на цикъла, за да не си разбърква дните, защото може да му започне цикъла от това спиране на хапчетата - както при противозачатъчните. Ако някой се интересува повече за разговора ми с професора по повод сиофора, мога да споделя на лични.

# 568
  • Мнения: 636
Надин, дано да сте излекували гадните трихомони Peace
Аз се чудя сега като ще пия от 3-ти ден на МЦ Клостил,дали да продължавам и със Сиофора?

# 569
  • Мнения: 481
Аз в понеделник приключих с АБ - 12 дневен курс. Дано е последен вече и да можем да започнем на следващия цикъл. Утре съм за пореден път на УНГ, че от последната съм тотално разочарована и нищо не каза а аз продължавам да усещам дискомфорт в гърлото и ушите и имам чувството че всеки момент ще се разболея.  ooooh! Ако и декември пропуснем пак вече ще се депресирам  Confused

Общи условия

Активация на акаунт