Какви образователни занимавки....

  • 767
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте мами,
Искам да попитам как занимавате бебчовците си на тази възраст, 6-7 месеца? Става въпрос за игри, които имат влияние върху развитието на бебетата. Дали има някакви специални книги по този въпрос? smile3529
Струва ми се, че на моя син му става скучно само да му се лензиме и да го опсипваме с целувки, прегръдки и да изразяваме гласно възхищението и любовта си към него smile3507. Това е от изключително значение, но ми се ще вече да включа и нещо, което ще е полезно и за развитието му, нещо също толкова полезно, както самата обич към детето.
Интересуват ме и някакви играчки, които да го карат да мисли newsm78, колкото е възможно това на тази възраст Wink
Споделете, моля ви, опита си в това отношение.

# 1
  • Мнения: 2 529
Играчките на които пише за 6 месеца и нагоре обикновено развиват най-различни умения и са подходяща занимавка.
Най-подходящи игри са тези в които си криеш лицето или се криеш от бебето и пак се показваш или му показваш и криеш играчка, за да осъзнае, че щом не вижда нещо не значи, че го няма  Grinning Двигателните умения пък се развиват с игри като "Друс, друс, конче", "Преобърни се, бебчо " и др. подобни8)

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Тъкмо погледнах в книжката 55 игри за вашето бебе.Тези,които ти е казала кики29 са подходящи за възрастта 6-9 месеца.Ние играем и на криеница в леглото-аз я завивам с одеялцето презглава,а тя с крачетата и ръчичките се отвива.Също и на самолет се носим из стаята,много се кефи или ритаме топка-показвам и как да я ритне и после сама.Общо взето на това играем засега.А и обича да хвърля играчки и аз да и ги подавам.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
може да почнеш да учиш бебо да дава "боц"

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Аз четях книжки на моя бебок, с големи картинки. Интересно му беше. И игри с ръчичките и крачетата, песнички и т.н.

# 5
  • Мнения: 139
На вашата възраст учих бебо да дава "боц",закачих на различни места из стаята по -интересни играчки (музикални) ,показвах му ги като му повтарях името на играчката (слонче,мишка и др.) и ги пусках да пеят.След две-три повторения го питам "Къде е слончето ?"и той се обръща към играчката,ако не се орентира повтаряме упражнението и когато имаме успех му казвам "БРАВО,БРАВО " и му пускам музиката на играчката Laughing
През 7 месец започнахме да учим и да показва "колко е  голям", като аз го дъпжа за ръцете , питам го "Колко голям ще станеш?" , вдигам му ръцете и казвам с весел тон и  Grinning "Толкова голям!"
Желая ви весели игри    bouquet

# 6
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Ах, сетих се нещо, което много разсмиваше моя син. Варила баба кашичка. Въртиш пръста си по неговата длан и нареждаш Варила баба кашичка, на това пръстенце дала (хващаш кутре), на това пръстенце дала (хващаш безименен) и така всичките пръстенца. Като стигнеш до палеца казваш "На това пръстенце не дала". То тръгнало и плакало, вървяло и плакало (по ръчичката гагоре ходиш с показалец и среден) като стигнеш гушката "В гората се скрило" (гъдел го е почва да се подхилква). После обратно тръгнало, весело се смяло, в къщи се прибрало (на дланта на бебо) всичката каша изяло, правиш се, че папкаш ръчичката му, и Голяяямо станоло (вдигаш ръчичките на мъниното нагоре).   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт