Витамини или имуностимулант за 1г. бебе?

  • 2 059
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 199
Габи изкара един грип с антибиотици и за да не се повтори се чудя дали да не започна да давам витамини или някакъв имуностимулант newsm78 Препоръчайте ми някакви, от които сте доволни.

# 1
  • Мнения: 888
Когато Вили беше беба,помня,че и бяха изписали Мултивитастол..

# 2
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз давам на Мони "Септилин" (постоянно) и "Езберитокс" (когато видя, че започва да се разболява). А след прием на антибиотик, наистина е добре да даваш на дечко някакви витамини.

# 3
  • Мнения: 8 505
Давам Мултисаностол цяла зима и Есберитокс при първи симптоми на разболяване.

# 4
  • все тук
  • Мнения: 1 714
По-добре не давай още имуностимуланти. Денислав на 1 година пиеше Есберитокс и "Апровит" - сиропчето е сравнително евтино, но много ефикасно.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Витамините са хубаво нещо, но са ми обяснявали, че най-добър ефект си имат, когато се приемат в натурален вид, т.е. под формата на плодове и зеленчуци. Проблема е в това, че понякога организма не възприема изкуствените витамини и децата просто изпишкват това, което сме дали. И всъщност си мислим, че даваме витамини, а те ...... в гърнето.
Когато малката ми беше на годинка се наложи в рамките на два месеца да изпием четири антибиотика. По този повод ми ги обясниха тези неща за витамините и ме посъветваха да й давам Ехинацея - пие се по 10 капки три пъти дневно. Останах доволна.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 181
Като стана на годинка почнах да давам на Стела имуностимулант АДликуид фор кидс.Много съм доволна.Струва 35лв.За съжаление сега не мога да си го позволя и давам ехинацея на д-р Тайс.
Моето мнение е че е по-добре да се дават имуностимуланти,а витамините да ги приемат чрез плодовете и соковете.

# 7
  • Хасково
  • Мнения: 992
Нашата педиатърка и до ден днешен не разрешава да се дават имуностимуланти на дъщеря ни. Сега сме на 1 г. 10 мес. Препоръчва само витамини. Пили сме Мултисаностол и Пиковит. Пием витамини само когато се налага когато сме болни и най вече когато детето пие антибиотик трябва да се приемат витамини.
Добре е детето да си набява всичко  в натурален вид но това е трудно.

# 8
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако реша да не му давам нищо колко плодове да яде на ден за да са достатъ4ни. пие мляко, което също е обогатено.

# 9
  • Мнения: 417
Децата до три години нямат изградена имунна система. Мненията са противоречиви, но аз смятам, че не може да се стимулира или модулира нещо неизградено. За витамини съм давала вит.С при вируси и есен и ядат плодове на всяко ядене.

# 10
  • Мнения: 590
Децата до три години нямат изградена имунна система. Мненията са противоречиви, но аз смятам, че не може да се стимулира или модулира нещо неизградено. За витамини съм давала вит.С при вируси и есен и ядат плодове на всяко ядене.

Може обаче да се спомогне за съзряването на имунната система, като се изберат меки методи на лечение, пълноценно хранене и естествени стимуланти и хранителни добавки. Синтетичните витамини и минерали, не се усвояват пълноценно и намаляват способностите на организма да усвояват естествените такива от храната.

Хомеопатката на дъщеря ми препоръча комплекс есенциални мастни киселини, но все още нямам наблюдения.

# 11
  • Мнения: 4 187
Препоръчвам "Лайв Пак Джуниар" на Вижън  Peace.

# 12
  • Мнения: 1 645
Давам сироп Киди или Имуно Бейби на Ерба Вита.
Второто го предпочитам,а и малкият го харесва на вкус,което не се отнася до Кидито.
За сега съм дала веднъж сироп Киди(1г и 3м.) и веднъж Имуно Бейби(преди 2 месеца)
Сега давам коластра - курс 10 дни..

Общи условия

Активация на акаунт