Захраних, дали не сгреших....

  • 473
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте момичета от доста време чета форума ето сега и аз нещичко да попитам.
Моят бебок вчера навърши 6 пълни месеца и почна 7.До момента беше изключително кърмено бебче.Само на кърма и нищо друго, дори и вода не съм давала.От днес обаче започнах да му давам пюре от моркови.Започнах с 1/3 пюре, утре ще дам повече и т.н.Дали не сгреших като му дадох за пръв път повечко да хапне.Реших, че му харесва и затова, но после се присвива и плака.Май го заболя коремчето.Искам също да попитам  4 седмици трябва да давам само от този вид пюре или мога и други зеленчукови,..тъй като съм решила да започна с плодовите пюрета от другия месец.КОга да включа и каша?Мога ли на обяд пюре, а вечер каша и каква трябва да е тя?Другото си остава кърма.
А от кога да почна с месно пюре.
МАй много въпроси станаха.Ще съм благодарна на всички които ми отговорят Hug

# 1
  • Мнения: 3 550
При такива симптоми аз бих поизчакала да мине дискомфорта (ще го оставя 1-2 дни само на кърма) и бих започнала отново с 1 лъжичка, на следващия ден 2 лъжички и т.н. с постепенно увеличаване на количествата.
Може би имаш предвид 4 дни, а не 4 седмици да даваш един и същи вид храна. Каша може да дадеш още на тази възраст. Започни с оризова каша, приема се лесно от организма, не е алерген и т.н. След нея можеш да включиш другите безглутенови (от елда, просо, царевица - нея я водят алерген и аз дадох по-късно).
Някои плодове също можеш да дадеш веднага, но по-добре да са варени, за да не дразнят коремчето.  Не е нужно да чакаш другия месец. Идеята за отлагането на плодовете е да не привикне бебока към сладкия вкус и да ти откаже другата храна.
За месото се счита, че може да се дава след 6-тия месец, защото не предизвиква алергична реакция. Аз лично дадох по-късно. Като начало са препоръчителни заешко, пуешко и пилешко.

# 2
  • Мнения: 1 599
Стейси ти е казала много добре. По-добре давай на бебко по 1-2 лъжички в началото, нищо че му харесва, на следващия ден 3-4 после 7-8 и така увеличваш. Стомахчето му още не е свикнало, а и както при теб не знае нищо друго освен кърма...
Дори някои мами съветват след първото даване нанова храна да се изчака 1 ден за евентуални реакции.

# 3
  • Мнения: 1 278
Само да наблегна на казаното от Стейси, че морковът може да е доста силен алерген за много хора. Аз бих започнала с оризче или домашно картофче  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 35 892
да, съгласна съм с Деметра!
моята беба 3 пъти опитва морков в рамките на 2 седмици и трите пъти повръща до 2 часа след това - спрях го!

# 5
  • София
  • Мнения: 164
Маи за изключително кърмено бебе доста с бърз темп си започнала, но след като го е харесало-но сигурно му е станало тежко.Може да пробваш наистина с каша, защото е по щадяща към коремчето.

# 6
Само да наблегна на казаното от Стейси, че морковът може да е доста силен алерген за много хора. Аз бих започнала с оризче или домашно картофче  Simple Smile

Не знаех, че морковът е силен алерген.Аз живея в Германия и тук педиатрите съветват да се започне с морков.До сега го ядем яече 3 дни и няма странични реакции.Дали мога сега да дам от друг зеленчук или ако не колко време да останем на морков.А как да дам каша, като тук всичките са млечни каши.Така пише на опаковката, а уж не трябва да имат мляко.НЕ разбирам.
Ще съм ви благодарна пак за отговорите момичета.
Поздрави от мен Hug

# 7
  • Мнения: 1 599
keysilina, понеже още нес ъм захранвала, но от това,което прочетох разбрах, че е хубаво да има 1 ден почивка след като си дала нов зеленцук или плод, зашото реакция се наблюдава от 1 до 3 дни. Това е важно особенно ако бебко е предраположен към алергии. А ако му действа добре на ебко моркова мисля, че можеш сле 3-4 дни давания да минеш на друг зеленчук, като пак увеличаваш количеството постепенно. А за кашите  - неможе тук да ги има безмлечните, а пък при вас да ги няма  newsm78 иначе има разни рецепти за домашни каши от зафяв ориз. Ето в тази тема има линкове за кафявия ориз Simple Smile Дано съм ти била полезна
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=68661.0

# 8
  • София
  • Мнения: 558
Аз мислех да си я захранвам по българските традиции, но ме разубедихте Peace Днес педиатърката ми каза да почвам с пюрето по обяд. Хубавото е, че като я питах дали мога да поотложа захранването, тя се съгласи! Браво! Смотолеви нещо за перисталтиката на червата и май е вярно, че всичко е започнало от изкуствено хранените бебета и запичането им. Нашата беба си е на кърма и, слава Богу, няма проблем-сменяме си памперсите! Бабите много зор дават, ама ще има да вземат-решенията ги взимам аз Naughty!!! Благодаря, че ми отворихте очите! За съжаление вече почнах със соковете(цял месец)-само ябълка, тя си свикна и няма да я спирам.

# 9
Леле майчета, май наистина морковът не му повлия добре.Давах го 4 дни.Цялото се обрина милото.Утре отивам на лекар.Обрива е най вече по корема, гърдичките и вратлето.Случвало ли ви се е подобно нещо от някой вид храна?
Какво ли да давам сега, какъв зеленчук, какво ще ме посъветвате?
Благодаря ви  bouquet

# 10
  • Мнения: 398
Кейси,

Не съм захранила, но ще ти кажа каква е тукашната методика - ходя на постанатален курс, където основно обсъждаме захранването. ТОсвен това исках да ти кажа, не му давай сока от морков, че събира нитратите.
Иначе тука съветват първо да се почне с оризова каша и след това с другите видове каши и после зеленчуците. След това са плодове - ябълка, банан и круша и накрая меса. Риба, мед и белтък след годинка.

# 11
  • Мнения: 1 278
Случвало ли ви се е подобно нещо от някой вид храна?
Какво ли да давам сега, какъв зеленчук, какво ще ме посъветвате?

Да. От морков  Grinning Само че по главата - по челото, темето и зад ушите.

Виж какво ще ти каже обаче лекарят. Може обривът да не е от храната все пак.
От каквото и да е, желателно е да изчакаш да изчезне преди да дадеш друга храна. Като се оправи, опитай с ориз или картоф.
Ако е реагирало на моркова, пробвай пак чак след десетия, единайстия месец.

Общи условия

Активация на акаунт