Атопичен дерматит

  • 842
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 263
Много модна стана тази диагноза напоследък. Всичко което не може да се вкара в някакъв калъп автоматично минава в тази графа, така че по този повод вече и ние сме в графата на многобройните вече "атопични" #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Моля ви който знае къде има достатъчно информация по тази тема, нека пусне линкове тук или на бележка.
Това което ми обясниха при прегледа е че при нас най-вероятно нещата се предават генетично и шанса да се отървем скоро е почти равен на 0.
Има ли разработени специални хранителни режими или пък има ли някъде упоменати храни, които трябва да се избягват или категорично да не се употребяват?
Има ли доказана връзка между козметиката, препаратите и това заболяване?
Има ли начин да се намалят проявите му?

# 1
  • София
  • Мнения: 166
Атопичен дерматит е широко понятие - трябва да разбереш какво го причинява. За лечение пробвай хомеопатия, защото с традиционната медицина само ще ви гъчкат с кортикостероиди, които потискат нервната система, но не помагат особено. Иначе, ако реагира със сухота на кожата  - гледай да се овлажнява с разни лосиони. Трябва да се внимава както с козметиката, така и с препаратите - при нас първото пране със  Сано Максима не даде реакция, а  при второто - малкият се изрина здраво - педито веднага ме накара да спра праха, който ползвам. На колко сте? Пиши на лични ако искаш и успех!

# 2
  • Мнения: 7 263
Големия е на 8 години а малкия е на 4 - при големия положението е направо трагично - целите му крачета и ръцете му са в рани /защото обрива е подобен на ещзема и той го чеше доста настървено/. Сега му изписаха Елоком и балсама на д-р Тайс и освен това и някакви хапове за пиене - така че за сега сърбежа поспря.
Лошото е че и малкия е със същите обриви по прасците и на ръчичките  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Не мога да преценя кое провокира проянвите - хранят се доста здравословно и разнообразно, препаратите не съм сменяла скоро, всичко в къщи е така направено че да е максимално чисто - в смисъл настилките са подходящи за ежедневно миене за да не задържат прахове и други алергени - и въпреки това!!!
Не зная дали студа също не е фактор, макар че малкия има подобни лишейчета / или подобни на това обриви / и през лятото.
Също така се чудя дали омекотителя може да предизвика такава реакция - но и той е от марка която ползвам отдавна!

# 3
  • Мнения: 7 263
Момичета никой ли няма инфо  Cry Cry Cry Cry Cry по темата!

# 4
  • Мнения: 2 274
В момента събирам линковете от всички теми по въпроса...
Надявам се в най-скоро време да ги пусна като закачена тема...
Засега ще кажа само(малкият ми син има този проблем), че след 2 мазания с кортикостероиди без никакъв резултата, посетихме хомеопат -това е последната ми надежда.

# 5
  • Мнения: 7 263
За сега мазането дава резултат в смисъл обривите на малкия по ръцете изчезнаха, а по краката поне не го сърбят. А при големия резултата е доста по-добър, но той пие и хапчета.
Аз не искам да разчитам само на кортикостероидите, защото те са нож с две остриета.
Утре ще вземе и "Елидела" дето ни изписаха който не съдържал кортикостероиди и може да се маже по-дълго време - но за сметка на това е безбожно скъп #Crazy #Crazy #Crazy
Кажи какво ви предписа хомеопата?

# 6
  • Мнения: 3 777
Писах ти на лични.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 724
Влез в клубове на дир бг- от там взиимопомощ - Здравни - оттам в клуб Алергии. Там си пишат само майки с тази диагноза, мисля, че се лекуват главно при Мустаков и д-р Маринова. Смятам, че съветите, които си разменят ще са ти от полза.- Ако опишаш историята  и конкретните въпроси ще имаш и техните отговори.
Там и ма и майки, които ползват хомеопатия, можеш да питаш и за това. Доколкото схващам, основното в тази диагноза е спазването на диета, която да изключва алергиращите храни, както и създаване на обстановка за намаляване на алергените в околната среда. Майките там са страшно задружни и подпомагащи се , възхищавала съм им се.
Желая ви дапреодолеете дерматита.

# 8
  • Мнения: 7 263
Благодаря ти ще вляза и там, макар че и тук като гледам доста се събрахме с тази диагноза ooooh! ooooh! ooooh!
След едноседмично мазане и хапчетата вече има извастно успокоение при големия сега се заемам с трудната задача да го предпазвам и евентуално да открия какво поражда тези обостряния на дерматита

Общи условия

Активация на акаунт