Питанка за преварения зехтин

  • 693
  • 14
  •   1
Отговори
  • In the jungle out there..
  • Мнения: 1 252
Мамчета, след много четене из форума избрах да мажа бебо, живот и здраве, с преварен зехтин. Разбрах, че трябва да е Екстра Върджин, студено пресован, че се вари на водна баня 20 мин. Това, което никъде не намерих като информация, обаче е следното: Как и колко време се съхранява вече превареният зехтин? И още нещо - може ли да преваря наведнъж цялото шишенце или трябва да се преварява на порции, толкова, колкото е необходимо в момента?

Благодаря ви предварително!

# 1
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
можеш да превариш цялото шише и да го ползваш докато свърши

# 2
  • Мнения: 5 393
Аз не ползвам обаче май бях чувала че студенопресованият зехтин не трябва да се вари. newsm78

# 3
  • Мнения: 351
Здравей,
Ния има много суха кожа и аз като тебе имах съмнения за годността на преварения зехтин, затова и зарях по едно малко шишенце... той не свършва толкова бързо и ще имаш време да си превариш ново!

# 4
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
само с това го мажех първите месеци. ако го превариш му се губи ефекта. нали е студено пресован.....вземи си екстра върджин.
мазала съм му и косата поне 1 седми4но.

аз винаги имам, защото само с такъв готвя Wink

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Зехтинът трябва да е студено пресован и преварен на водна баня.Това че се добива на ниска температура не значи ,че преваряването ще го развали по някакъв начин.Все пак е преваряване на водна баня, не пържене...Аз обикновено вземам малки шишета 250мл,които преварявам наведнъж,количеството ми стига за около 1,5 месеца.Ако взема голяма опаковка си отливам около 250 и като свърши-отново.Досега с друго не съм го мазала,супер доволна съм.

# 6
  • Мнения: 3 760
Можеш да го съхраняваш докато свърши. Не е нужно да е екстра върджин /май е по- добре да не е/.
Имай предвит, че не е задължително да мажеш бебето с нещо мазно. Зависи каква е кожата на бебето. И дали използваш изсушаващи вещества /сапуни, шампоани/. Ние се мием само с вода и нямаме нужда /засега/ нито от мазно, нито от овлажнители.

# 7
  • Мнения: 2 381
Аз взимам от големите шишета и преварявам в едно малко
можеш да превариш цялото шише и да го ползваш докато свърши

# 8
  • Мнения: 995
Взела си много добро решение. Аз в началото започнах да мажа щерката с бебешка козметика, но много бързо минах на зехтин. Не купувай "помаче", взимай от по-скъпите. Аз преварявах по малко, напр. едно пюрено бурканче.Ще ти стига за много време Peace

# 9
  • Мнения: 1 006
Досега си преварявах по малко - например бурканче от лютеница - около 200-250 гр, не отнема време да се превари, а и с такъв буркан караш дълго.........................
А другото си стои непреварено и  Mr. Greenможем и ние да си правим  Mr. Green Embarassedсалатки

# 10
  • Мнения: 4 358
Аз преварявам по половин бурканче от детска храна (с големината на пюре Ганчев).

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз го преварих цялото шишенце,но то е от малките-250 ml.Държи се на тъмно,но не зная колко дълго време.

# 12
  • Мнения: 445
Преварявах от малките шишета по 250 мл и ми стигаше за около месец или малко по-малко. 2 месеца ползвах зехтин и след това започнах да го мажа с бебешко олио на Чико, от което съм много доволна.

# 13
  • Мнения: 140
Аз ползвам само преварен зехтин и съм доволна.Преварик цялото шишенце,но не съм изразходила и половината.Но ние се къпем и мажем на 3-4 дена.В началото и мажех дупето когато го миех вечер.Веяе не го мажа.Не знам дали е правилно,но аз така ги чуствам нещата.Но всяко дете е с различна кожа.С това трябва да се съобразяваш.Аз не знам какво е подсичане-пупу.Дано и вие сте така Hug

# 14
  • Мнения: 577
Аз взимам от големите шишета и преварявам в едно малко
можеш да превариш цялото шише и да го ползваш докато свърши
Аз майа главата всеки ден за да избегна появата на келчета

Общи условия

Активация на акаунт