Имам кърма, а отбих преди около 5 месеца?

  • 368
  • 3
  •   1
Отговори
Мили майки, въпросът, който ме вълнува, май отдавна е актуален, но ми е трудно да прегледам целия форум и затова реших да го повдигна отново. Имам все още кърма, макар че от около 5 месеца Лазар вече не суче. Кърмата не е много, не тече сама и не ми подува гърдите, но при стискане си има. Бях на лекар /и понеже понастоящем съм в Кувейт, той е египтянин, ако това има някакво значение/. Предписа ми хормони, които да регулират дейността на хормона, който произвежда кърмата и според лекаря при мен е в повишена наличност. Това се налага /пак според него/, за да избегна евентуална инфекция. Е, кажете, моля ви, успокояващ съвет. Може ли да си карам така т.е. сигурно вдигам прекалено много шум за нищо? Пристягах се ден-две си спомням, ама не ми беше комфортно и се отказах от тая бабина рецепта. Имам приятелка, която имаше доста кърма и отби без никакви намеси. Просто си спря кърмата, след като бебето й спря да суче. Мислите ли, че моето мляко ще си отиде от само себе си след време? Между другото, високото ниво на лактохормона, знам, възпрепятства забременяването. На мен, обаче, менструацията ми се възстанови по-рано от 40 дни след раждането /секцио/. Разбира се, благодаря на Бога, че имам мляко за бебето, но сега вече не ми трябва, поне не до второто бебе:) 

# 1
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ами и аз съм така и май доста майчета също. Не се притеснявай мисля че няма проблем, нормално е. Аз отказах да пия хапчета заради страничните ефекти, а като попитах тук ми казаха, че  щом не ми пречи няма проблем. Докторката ми е на същото мнение.

# 2
А докторът направили ли ти хормонални изследвания?
Иначе наистина е нормално дори година и повече да имаш капки кърма. Обикновено не пречи на забременяването.

# 3
не съм изследвала хормони още, но откровено казано, просто имах нужда да чуя някой минал по този път и в същото положение, за да се окуражавам, че е ок. Хич не ми се занимава с никакви хапове и се чувствам съвсем добре! Благодаря на отговарящите, в този смисъл Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт