Моите "приклю4ения" или заЩо не кърмих...

  • 1 167
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 098
Виждам,4е когато някоя майка сподели,4е не е кърмила,веднага се отделя в графа"майка с разли4ни приоритети",та реших да разкажа заЩо не можах да кърмя Peace
ОЩе в ранни месеци на бременноста си запо4нах да посеЩавам курс за бременни.Там ни се обясняваше вси4ко,свързано с бременноста,раждането и последваЩи грижи за новороденото.СъЩо така правехме и гимнастика за бременни.Из4етох и много литература по отношение на кърменето.Бях решила да го правя,тъй като коластрата е ценна храна за бебето,а и до шестия месец то си набавя вси4ко необходимо от май4иното мляко.СъЩо така и то е най_подходяЩота храна,тъй като е най_добре усвояемо от вси4ки млека.
Гърдите ми запо4наха да отделят оЩе към 6 мес,може и на др.да се е слу4вало.
Моя мъж се шегуваше,4е мога да стана дарител,та да оползотворяваме кърмата.
Да,ама не.
Към края на 5 мес.от бременноста ми ме заболя зъб за пръв път в живота ми. ooooh!Ходих на 3 клиники и вси4ки отказваха да правят зъб на бременна жена ooooh! ooooh! ooooh!В резултат на което бях с адски болки,не можех да пия ниЩо болкоуспокояваЩо и което е най_зле от инфекцията ми се образуваха страшни петна по гърдите,корема и гърба.Пак на лекари,пак докато родя ниЩо не могат да ми помогнат ShockedА те растат.Като капак на вси4ките тези проблеми полу4их и дископатия с въьзпален нерв и това ме довърши отвсякъде.
В последните 2 месеца спрях да ползвам колата,навсякъде ходех пеша,само и само да родя по_скоро,не се издържаше на тези болки #Cussing out
Родих...и веднага ме грабнаха да ме лекуват_силни антибиотици,инжекции,спец.шампоани и душ_гелове,витамини,протектори на стомаха,упойки за зъба.А в картона на малката записаха"Майката не кърми,поради медицински показания".
Това е.Не съжалявам,не изпадам в лудост,4е не съм кърмила,просто нямаше как.А и детето ми създаваше големи грижи,та изкарвах с 1 банан цялата седмица.
Вие знаете как трябва да се храни кърмеЩа жена Wink
Детето ми не беше недохранено,напротив.Педиатъра й винаги ме питаше как то4но се грижа за нея да ме дава за пример на другите си мами.У4удваше се колко е по_голяма и как не боледува като другите.
От цялата работа само ме е яд,4е не ми позволиха дори да я закърмя с коластра,но,здраве да е Peace Hug

# 1
  • Мнения: 829
много съжалявам, че е трябвало да преживееш това! хубаво е, че си имала желание да кърмиш, а и много важно- имала си информацията!

тук в БГ за жалост мнозинството от майките нямат достъп до актуална информация по отношение на къменето. това е голямата болка на повечето мами тук.

аз кърмя благодарение на подкрепата и информацията от този форум. ако слушах педиатъра на сина си, нямаше да се кърмим и месец  Sad. намам какво да добавя.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 246
Съжалявам, че е трябвало да преживееш това. Sad Имала си желание и си била готова да направиш това, което се изисква от теб. И аз като malejna понякога се дразня на педиатрите ни, че не дават понякога много добри съвети на майките - за пример моя приятелка, детето й е 2 м. по-голямо от сина ми - въпреки че й говорих за късно захранване и т.н. тя реши да послуша лекарката си и сега съжалява. А също и правя евала на майки, които пък искрено си признават - примерно не можах да откажа цигарите, затова не кърмя, а не ами кърмата ми не беше хранителна и т.н.
  bouquet

# 3
  • Мнения: 3 161
Цитат
Виждам,4е когато някоя майка сподели,4е не е кърмила,веднага се отделя в графа"майка с разли4ни приоритети",та реших да разкажа заЩо не можах да кърмя

С това не съм съгласна - сред кърмещите има голямо разбиране към майките, които по здравословни причини не са могли да кърмят (твоят случай определено е такъв), както и към тези, които са били подведени от педиатрите си, особено ако не са знаели за изключителното кърмене, "късното" (по-точно не-ранното) захранване, за новите тенденции и световни практики.

Иначе моите уважения, че си гледаш детето по най-добрия възможен начин - сигурна съм, че и за теб детето е основен приоритет, а кърменето или некърменето в случая няма нищо общо.   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 098
Като ви 4ета мами,направо се радвам,4е го има този форум.Тук наистина има богата инфо за вси4ко,пък и се водят дискусии,от които всяка мама може да си направи заклю4ения за себе си. Hug
Тук попаднах на много добра акушерка,която водеше курса за бременни.Евала й за полезните неЩа,на които ни нау4и Heart Eyes Подробно ни беше обяснено за кърменето,за изкуственото хранене,дадена ни беше литература,която вклю4ваше много мнения на специалисти.Така 4е имах поглед и за себе си избрах как да си гледам детето.
Наистина имаше жени в нашата група,които си казаха(както е дала пример и Ваня),4е не издържат без да пушат,други имаше,които веднага след раждането трябваше да тръгнат на работа и да оставят детето на грижите на баби.
За тях инфото беше пълно_какво мляко да дават,ако могат да опитат със замразяване на кърма и т.н.

# 5
  • Мнения: 590
Maribel, кърменето е най-доброто за едно бебе, но и друг път сме дискутирали, че има ситуации в които е невъзможно и майката не би трябвало да се чувства виновна.

Обаче ми е много странно как може да се остави бременна жена с инфектиран зъб. Последиците от едно огнище на възпаление през последния триместър на бремеността не биха били никак малки. На мен и джипито и гинекологът ми, непрекъснато ми напомняха да си оправя какво имам по зъбите, защото има риск за бебето. Все пак има локални упойки, с помощта на които зъбът може да се излекува без да се налага продължително поставяне на вредни медикаменти.

# 6
  • Мнения: 35 949
съжалявам, за това, което си преживяла
но трябва ли да се оправдаваш "пред строя"?

# 7
  • Мнения: 3 098
Бубанка,оправдание не е,а разказ за това 4е понякога и най_добрите намерения се осуетяват от независеЩи от нас при4ини.И за това,4е не трябва да се разяждаме от съмнения,Щом няма какво да се прави.
Лук4о,за Щастие последствия нямаше HugЗнам,4е в Бг не биха се поколебали да работят зъб на бременна,има си на4ини,но тук системата е друга.Явно се страхуват да го правят.

# 8
  • София
  • Мнения: 164
Абе детенце да ти е живо и здраво и дано това са ти били премеждията

# 9
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Съжалявам,че си изтърпяла това,но не мога да си го представя.Едва ли в която и да е цивилизована държава,включително и нашата,ще оставят бременна жена с инфекция и болки 4 месеца. Съвременната  упойки съвсем спокойно могат да се слагат и на бременни след консултация с акушер-гинеколог за общото състояние на бременната.Ако трябва ще ти извадят зъба,но няма да те оставят с инфекцията толкова време, още повече,че може да направиш сепсис или фокална инфекция,което би било още по-опасно и за бебето.

По отношение на кърменето,не смятам,че някой трябва да се оправдава дали кърми или не,това е личен избор.Важното е детето да се храни и развива нормално.И не смятам,че има различни приоритети,а по-скоро форумите са създадени за взаимопомощ и съвети.

# 10
  • Мнения: 2 467
Maribel всяка майка е най-добрата за детето си. Това, че не си кърмила не те прави лоша майка. Не виждам за какво трябва да те разяждат съмнения. Боляло те зъб, глава, крак, ръка... няма значение... Всяка майка си избира начина на отглеждане на детето (понякога незвисимо от желанията и). Никой неможе да и е съдник.

А тая тема и на мен ми прозвуча като оправдание  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 629
И на мен не ми стана ясно защо ни даваш обяснения за причините, поради които не си кърмила  newsm78 Важното е,че ти си се лекувала адекватно и детенцето ти е здраво. А това дали си кърмила или не и какви са причините за това е без значение Peace

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
off - Защо пък да не се слага упойка за зъб на бременни?! Нали е само локална?

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе разказва просто момичето, какво сте я заразпитвали щоооо, щоооо ShockedМи щото й се разказва, за това!Не една тема по форумите е просто споделяне, а не оправдание или въпрос, просто история нечия...Няма лошо!
Ама как са те държали с тоя болен зъб, ужас ShockedДА пази Господ...И добре че всичко е приключило благополучно Hug

# 14
  • Мнения: 313
 offtopicИ аз имах пробем с един зъб, но щом чуеха ,че съм бременна направо скачаха от стола.....това е между другото.
Мисля, че в случая същественото е как по света жените правят своя информиран избор да кърмят или не. Както знаят всички, тук на майките се прилага метода "шок и ужас" - не надава, я пробно кърмене, я нямаш кърма, я бебето е гладно....я-я-я вземи това адапте Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт