Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем?

  • 438
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
За кой ли път все задавам въпроси в тоя форум, дано не съм ви омръзнала. Но като майка за пръв път се сблъсквам с какви ли не проблеми, на които не зная решението. Поредния - кърмя на поискване - казаха ми, когато детето започне да търси, нервно сучи ръчички или плаче да го слагам на гърдата. Хубаво. Само че понякога, в повечето случаи, тя не ще да засуче - дърпа се, върти се, извива се, въобще става много нервна - как да го разбирам - не е гладна?! После продължава да реве и аз пак опитвам и пак същото. Понякога, сякаш в знак на протест изведнъж заспива. Вече се чудя какво да правя. Отчайвам се! От стреса кърмата намаля или въобще не слиза като опита да засуче и се налага да давам адаптирано. Като усети биберон го захапва веднага, с устрем, но усети ли адаптето - веднага се отказва, освен ако не е прекалено гладна. Не искам да давам адаптирано, но вече страшно изнервена и отчаяна, а и нощната умора си казва думата.
Дали пък полиомелитната ваксина не я прави нервна?! Много се е възпалила и е заприличала на голяма пъпка. Джипито каза че може да се пукне и от нея да изтече кръв и секрет.

# 1
  • Мнения: 2 467
Моята бебка като е много гладна се държи така - дърпа се, върти се, мрънка. Проблема е докато тръгне млякото. После засуква и айдеее  Simple Smile Така е откакто се е родила и досега. Решението ми на проблема - намалям малко интервала на който огладнява. Не я чакам да огладнее много. Слагам я малко по-рано на гърдата. Има ефект.

Другиа причина може да е силна струя  кърма. Решението при мен е да изцедя малко преди кърмене. И 10-20 грама намалят напрежението.

Ваксината нас ни правеше нервни за около 24 часа.

ТОва е моя скромен опит.

# 2
болезнено ми е познат.....ужасно е бебето ти да е гладно ,да имаш кърма....а то с рев да се блъска и да отказва да засуче.......аз направих грешката с АМ newsm45 цедих се,но кърмата намаля.....и един ден отидох на гости при приятелка ,която кърми и като го гушна той си потърси ooooh!.Аз като се прибрах го сложих на гърда и той засука,да ама ве4е няма толкова и аз сега отчаяно се боря със  себе си, а през цялата ми бременност бленувах как кърмя.......не се отказвай ,бори се  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Дали пък полиомелитната ваксина не я прави нервна?! Много се е възпалила и е заприличала на голяма пъпка. Джипито каза че може да се пукне и от нея да изтече кръв и секрет.
Абе откога полиото го бият с инжекция? Shocked
Иначе  по темата - няма чак толкова за какво да се притесняваш.Бебето може да плаче и нервничи по хиляди причини, най-вече щото е бебе, а бебетата си плачат GrinningНе бива да даваш адапте - безсмислено е.Предлагаш гърдата, като не ще - да ще WinkГушкаш, пееш, топлиш коремчето против колики...А може детето просто така да си нервничи, като му се приспи...Може да му е топло, студено, да му убива памперса, да му пречи шум, светлина - хиляди неща изобщо.Гушкане, носене, люлеене..пак предлагаш гърдата...и така....докато стане човече на 5-6 месеца, когато проблемите с комуникацията драстично намаляват Peace

# 4
  • Мнения: 429
И аз съм имала подобен проблем, когато бяхме на някакви дни. Преди да и дам гърдата я измивах с бебешки сапун, за по-добра хигиена и хоп отказ с писъци и дърпане. Вчудо се видях и при мен таво се получи сякаш за момент кърмата ми изчезваше, но се сетих по едно време и предложих другата неизмитат гърда и тогава разбрах, че е от сапуна.
Неизбързвай с адаптираното мляко, като се дръпне, погушкай я и след малко и предложи другата гърда.
Успех. 

# 5
  • Мнения: 2 051
За кой ли път все задавам въпроси в тоя форум, дано не съм ви омръзнала. Но като майка за пръв път се сблъсквам с какви ли не проблеми, на които не зная решението. Поредния - кърмя на поискване - казаха ми, когато детето започне да търси, нервно сучи ръчички или плаче да го слагам на гърдата. Хубаво. Само че понякога, в повечето случаи, тя не ще да засуче - дърпа се, върти се, извива се, въобще става много нервна - как да го разбирам - не е гладна?! После продължава да реве и аз пак опитвам и пак същото. Понякога, сякаш в знак на протест изведнъж заспива. Вече се чудя какво да правя. Отчайвам се! От стреса кърмата намаля или въобще не слиза като опита да засуче и се налага да давам адаптирано. Като усети биберон го захапва веднага, с устрем, но усети ли адаптето - веднага се отказва, освен ако не е прекалено гладна. Не искам да давам адаптирано, но вече страшно изнервена и отчаяна, а и нощната умора си казва думата.
Дали пък полиомелитната ваксина не я прави нервна?! Много се е възпалила и е заприличала на голяма пъпка. Джипито каза че може да се пукне и от нея да изтече кръв и секрет.
Дани, опитвала ли си да стоиш прегърната с човечето с максимален контакт кожа до кожа?
Действа много успокояващо и на двамата участници.
Не знам как става това при по-ниски температури, но ако ти е достатъчно затоплена стаята можеш да опиташ. Събличаш се, мяташ една завивка, подходяща и за двама ви и обгръщаш бебето от всички възможни страни. Най-приятно е ако можеш да си позволиш да полежиш така, а пък бебуна примерно на корема ти или отстрани, важното е да ти е удобно, да чувстваш мъничето и то да е плътно до мама, а ти - пълен релакс.
Можеш и да я разнасяш из къщи така, но пак до кожата ти да е, с една обща риза и жилетка да сте. Като намалее напрежението ще започне да дърпа по-често гърдата.
Малки сте за кърмаческа стачка, не се притеснявай. Отпусни се, мисли за хубави работи, сега си в най-трудния период, но скоро ще ти олекне. Само не започвай с АМ.
Я виж, колко сме тук, дето сме минали по тоя път и сме живи още Laughing

# 6
  • Мнения: 435
И моя хубостник така прави Hug няма страшно  Simple Smile

На тази възраст виждат по-добре и понякога така правят , искат да гледат , да разучават , а бързо се уморяват и им се спи пък не искат и са гладни пък не им се яде ... бебешка работа  Grinning
Вече са ти казали   гушкане , пеене и разходки   Hug а адаптето в коша
Смело , не се предавай   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 810
Мда, причините може да са много!
Бебето може не само да е гладно, но и наакано, да му е топло, студено или да иска да му мирише на мама. При нас дреха с пот на мама до главата, има невероятен успокоителен ефект!
И между впрочем, наскоро четох някъде, че гърдите не трябва да се мият преди кърменето. Просто обичайната хигиена!

# 8
При нас имаше подобен проблем през първия месец. Даже в началото въобще отказваше да суче, оказа се че гърдите ми са били препълнени и бебето не може да засуче. Не съм давала адаптирано мляко. Бебето отслабна няколко грама, но постепено се нормализираха нещата.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 381
Допълвам към другите мама - никакви биберони - нито шишета, нито залъгалки. Това може да доведе до объркване на зърното и бебечо да се чуди кога как трябва да суче. Техниката на сучене от гърда и биберон са различни.
Може да опиташ да изцедиш малко кърма директно в устата на бебка или да си намажеш зърната, колкото да й замирише на мляко. Ако продължава да се дърпа, по-добре не я насилвай. Може да я изправиш малко ако иска да се уригне. След половин час може да опиташ отново да я накърмиш. Важното е да си спокойна и да не се стресираш от тези реакции на бебка. Момичетата вече са описали обичайните причини за недоволството.

# 10
  • Мнения: 1 383
Бебетата "търсят" и когато имат колики, не е задължително да са гладни. Просто за успокоение. Прави ли така когато е наистина гладна, примерно след сън /при по-голям интервал м/у храненията/? През нощта като е сънена пак ли се сърди? Ако го прави само на някои хранения, не се тревожи. Махай го това адапте! Ще се справите двете.

Общи условия

Активация на акаунт