коя ваксина да избера?

  • 942
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 832
Вече задавах този въпрос, но утре отиваме на ваксина ДТК - втори прием. Страшно много противоречиви мнения чух, относно коя да избера - жива ваксина или Инфарикс. Някои казват, че като сме почнали с жива, е по добре да продължим с нея, други - че не може да се смесват, а трети, че инфарикса е по добра и пречистена и да изберем нея. Вече се чудя кое е по добре. Искам да избера по добрата и бебчо да не вдига температура, макар,че ми казаха, че не е гаранция че и от инфарикса няма да вдигне.

# 1
  • Мнения: 9 894
аз знам, че на каквото почнеш, трябва да продължиш.
В "Здравословни проблеми" има 20 страници, посветени на ваксините.

# 2
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
С каквато си почнала, с такава трябва да продължиш. Така знам аз Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 639
Ние сложихме първия път живата ваксина, но на детето му повлия много зле - освен, че рева целия ден, на няколко пъти се задави, докато го хранех и аз много се притесних. Следващият път сложихме само ДТ и нямаше реакция. На третия път сложихме Infanrix - не е вдигал температура и плакал, но мястото на ваксината доста зачерви и лекарката каза, че това също е реакция. Нашата лекарка ни е роднина и е алерголог по специалност и каза, че понякога негативните ефекти от ваксината са по-големи от ползите от нея. Пропуснах да кажа, че преди всяка ваксина съм давала калциев глюконат и вит. С.

# 4
  • Мнения: 2 271
С каквато си почнала, с такава трябва да продължиш. Така знам аз Peace
На мен педито ми каза,че няма значение дали веднъж или два пъти си приемал жива ваксина или инконтинентна!Важното е да създава имунитет към това заболяване!(м/у другото съм го учила,но когато става въпрос за моето дете питам,ако трябва и по 10 пъти)
Първия път с живата изкарахме много тежко,след това с убитата не сме имали проблеми!

# 5
  • София
  • Мнения: 11 658
Ние сложихме Инфанрикс.Детето не даде алергична реакция.Но и нашето педи каза,че ако започнем с Инфанрикс е хубаво всички приеми да са с Инфанрикс.

# 6
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Аз бих препоръчала "Инфанрикс".Ние я сложихме вече един път и нямаше никакви проблеми.Преди това се посъветвах с доц.Жекова от Майчин дом и тя каза,че Инфанрикса е по-добра ваксина.Но дали могат да се смесват ваксините не знам.

# 7
  • Мнения: 3 356
Първият път сложихме живата.Беше ад и кошмар.Детето полудя,пищя,беше чудо.
Вторият и третият път сложихме Инфанрикс-все едно нищо не се бе случило.Детето щастливо и спокойно.Вземай Инфанрикса и  не се притеснявай.

Общи условия

Активация на акаунт