Колан за бременни-кога?

  • 1 599
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Мили мами,
Бременна съм в петия месец,а само преди година родих със секцио.Както разбирате,налага ми се често да вдигам детеце тежащо 10.5 кг....Въпросът ми е - Трябва ли да нося колан за бременни и въобще в  какви случаи е необходим той? Какви са плюсовете и минусите от носенето му?

# 1
  • Мнения: 307
Хайде мили мами,
Чакам отговори Laughing

# 2
  • София
  • Мнения: 322
Здрасти Цени, и аз като тебе се замислих за колан, но нещо хич нямах късмет с информацията. За по-сигурно мисля, че е най-добре да попиташ лекаря си.

Но мога да ти споделя моя опит. Аз нося доста ниско и при ходене от 6-тия месец някъде започна много да ми се втвърдява корема в долната си част и да ми е некомфортно. Реших, че колан може и да помогне и не сбърках Simple Smile. Сега съм с доооста по-голям корем и мога да ходя докато ме заболят краката без да ми стане нищо на корема. За мен си заслужаваше.

Лека бременност!

# 3
  • Мнения: 307
Благодаря много за отговора.Дано и други майки споделят опита си ,защото се оказа че моят лекар не е чувал за такъв колан #2gunfire.Така че майчета разчитам на вас. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 047
  Доколкото знам този поддържащ колан не е мн. препоръчителен, защото мускулите ставали лениви от него.

# 5
  • Мнения: 493
мойто първо раждане беше със секцио и докторът ми каза,че почне ли да ми става коремчето по-големичко моментално да си взема колан, но за сега имам малко сладко коремче все едно съм преяла, но сигурно до месец ще се наложи да го взема. Не знам защо трябва да стават линиви ? Напротив при условие ,че има друг предишно секцио мисля, че е задължително .....аз утре ще отида да пробвам един колан и ще пиша пак.

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
и аз се интересувам!какво представлява колана?подобен на тези дето се продават в онлайн "данет"/има реклама в бг-мамма/
а от Варна от къде такъв колан?

# 7
  • Мнения: 1 393
И двата пъти носех поддържащ колан и се чувствах с него по-добре,а също вдигах 10кг.ми дъщеря

# 8
  • Мнения: 1 214
Ами мисля , че няма да сбъркаш ако започнеш да носиш такъв колан.Все пак секциото ти е било скоро..И мускулите на корема имат нужда от допълнително поддържане.Това за ленивите мускули е вярно , обаче става въпрос за нещо друго- колан за след раждане (за прибиране на коремчето   Wink  ).А този е за поддържане на "шкембака"  Wink Не е измислено случайно това и си мисля ,че точно и за твоя случай се отнася както и за многоплодна бременност,  когато мускулите са допълнително натоварени.

# 9
  • Мнения: 307
Благодаря за отговорите  bouquet

# 10
  • Мнения: 493
днес пробвах такъв колан, според мен е нужен но трябва коремчето да стане доста коремчко , мислч ,че е удобно нещо

# 11
  • Мнения: 1 934
Слагай си го колана не мисля че може да ти навреди нещо.

# 12
  • Мнения: 307
BuNNy,
Този колан,който си мерила същия като в "данет" ли е?

# 13
  • Мнения: 493
Да по същия начин изглежда,
но е на друга фирма

# 14
  • Мнения: 307
Да по същия начин изглежда,
но е на друга фирма


Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт