Смучене на палчето

  • 441
  • 11
  •   1
Отговори
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Моето бебе е на три месеца и от скоро започна да си смуче палчето.Не го смуче постоянно,но преди въобще не слагаше ръце в устата.Отказва всякакъв вид залагалка.Смуче го дори след като е кърмен,което означава че не е гладен.На какво се дължи това и нормално ли е?Да се опитвам ли да пробвам да му давам залъгалка?

# 1
  • Мнения: 245
и Вяра е почти на 4 месеца,отначало си цокаше ръката и всичко, което и е пред устата,а сега си смуче пръста,но си личи, че си чеше зъбките,а и има всички симптоми за това........Може и на вас да ви никнат и за това,ако ли не аз и заменях пръста с залъгалката,но на нея слагах Саб, хем няма да и навреди,хем и ще я смуче,а и бъди по-настоятелна като и придържаш залъгалката докато я засмуче хубаво Peace

# 2
  • Мнения: 1 878
Рефлекса за сукане е още силен и действа успокоително затова бебовците много обичат да цокат - затова дръж го по-дълго време на гърдата да си задоволява инстинктите, което  помага, но само понякога,  можеш да пробваш и с залъгалка - защото според мен е по-лесно да се откаже после от нея от колкото от палеца си, слагайте и ръкавички като предпазител  Mr. Green - Общо взето това е което и аз правех и сега резултата е задоволителен

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
И при нас е същото,като все още се опитваме от време на време да напъхаме и двете ръце едновременно.Не признава никакви биберони и тем подобни залагалки.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 2 271
Моя син също на около 3 месеца започна да си смуче пръстчето. Преди това, нито пръсти, нито залъгалки смучеше. Започнах да настоявам за залъгалката, като всеки път, когато си лапне пръста, го вадех и бутах залъгалката. Отучи се за около 2 месеца, но се научи на бибата и още заспива с нея. Но все пак, мисля, че по-лесно ще го откажа от залъгалката, когато реша, отколкото от палеца.

# 6
и моето бебоче на тази възраст се опитваше да си смуче палчето,но за да не си изгради вреден навик започнах да му слагам ръкавичките и то бързо забрави.

# 7
  • Мнения: 45
Скоро правим годинка но си смучем палчето, когато ни се доспива или се успокоява пробвала съм да му дам залъгалка но той всеки път я плюеше и правеше физиономии. Надявам се от само себеси да мине. А палчето е огризкано със доста суха кожичка #Cussing out

# 8
  • Мнения: 43
И Ади започна да си смуче палчето на около 3 месеца. Ръкавичките не помогнаха, защото започна да се опитва да си пъха цялата ръчичка и пак смучеше плата. Започнах да и бутам бибата и така постепенно свикна с нея, въпреки че допреди това изобщо не я признаваше. Но мисля, че е по-добре да е неразделна с бибата, отколкото с палчето.

# 9
  • Мнения: 1 403
Имам една комшийка,детенцето и е на 5 год. и още си смуче пръста като заспива. Постоянно му се карат и оправия няма,наскоро го беше разранил и му течеше кръв,че чак до лекари стигнаха. Та от нея знам,че е много опасно.

# 10
  • Мнения: 4 629
и сина ми горе-долу на тази възраст започна. В началото опитвах да му давам биберони (залъгалки), но той все не ги искаше. След това спрях да му обръщам внимание (за смученето на палеца). Не му реагирам, не му се карам, не се опитвам да му отвличам вниманието с играчки...Според педиатърката ни това за сега не е проблем и разчитаме на това, че той сам ще се откаже в един момент Peace

# 11
  • Мнения: 1 410
При Никол имаше такъм период, когато беше около три месеца, но бързо отмина. Тя заспива предимно със залъгалка, но като е будна не я използва. Точно затова май започна със смучането, но бързо се отказа.

Общи условия

Активация на акаунт