Коликите и газовете едно и също ли са?

  • 1 717
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
Вече бебо е на 4 месеца,досега не сме имали проблеми,почти, с коликите,но от известно време плачка и същевременно пръцка.Това колики ли са,има ли връзка с тях?Какво да давам?Саб-а помага ли и за газовете евентуално?
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 878
Коликите са съпроводени с пръцкане - то освобождава въздуха от чревцата. Възможно е коликите да продължат и до 6 месец, но е възможно и да си провокирала пръцкането - респективно колики с някоя храна или ако сте решили да давате сок и ранно да захранвате. По добре е да продължите само на мляко - мамино или адаптирано, каквото пиете поне до 6 месец.

# 2
  • Мнения: 245
възможно и да си провокирала пръцкането - респективно колики с някоя храна или ако сте решили да давате сок и ранно да захранвате.
Ами аз и давам още от 1 месец сок и пюрета от 2,тя си ги търси как да и ги стра!?А освен това тя нямаше колики почти,възможно ли е тепърва да и започват?

# 3
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Е как на два месеца ще си търси пюрето и сока, това не го проумявам. Според мен възможно е тези газове наистина да са предизвикани от сокове, -пюрета и т.н.

# 4
  • Мнения: 239
Според мен си я захранила твърде рано, не знам кой те е посъветвал да дадеш пюре от 2ри месец Shocked.До 4тия месец храносмилателната система на бебетата е незряла и не може добре да разгражда и усвоява други храни освен млякото.
Вероятно са колики, т.к.те се предизвикват именно от газовете в корема, но според мен щом досега сте нямали, а сега - да, проблема е в ранното захранване.Посъветвай се с педиатър как да постъпиш. Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 375
От храната е. Това ранно захранване!!! И аз не проумявам кой ти е дал този съвет за втория месец, но вече е късно. Според мен ако спреш всичко, ще спрат газовете, но храносмилателната система вече си е натоварена или не знам как точно да се изразя, но искам да кажа ,че не съм сигурна дали би имало смисъл да спреш захранването, ако нямаше газове бебето. Вече два месеца яде пюрета! Боже! Shocked Успех все пак!

# 6
  • Мнения: 660
Щом като проблема се явява едва сега , а детенце от 2 месеца приема нови храни , значи проблема не е в тях . ...Освен ако не си включила нещо съвсем ново ! Опитай да проследиш какво точно е хапвало детето преди да започнат газовете ! Да , Sab Simplex помага за изгонване на газовете и намалява спазмите на чревната мускулатура / които всъщност водят до болка и бебето плаче / . Подходящи са и чайчетата с копър и анасон , както и от време на време / защото запича / чай от шипки . Същите като състав и действие капки са и Babynos ! Успех и не се тревожи излишно !  bouquet

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз не мисля че е от храната,защото ние сме само на АМ, а снощи беше такъв рев,пръцкане и издуване на коремчето,че едвам изяде 80ml.И откакто започна това неразположение/вече 10 тина дни/яде двойно по-малко и  по никакъв начин не мога да я накарам да яде повече.Чудя се да не би защото не пие вода,ама като не я ще...

# 8
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Че ужасно рано сте се захранили няма спор, но е по-вероятно да има колики от някоя нова храна. Трябва да се сетиш какво ново си давала напоследък и по възможност да го спреш. За коликите можеш да даваш еспулмизан, но да знаеш, че запича.
 Надали може да получава колики от това, че не пие вода. Пробвайте и с масаж на коремчето, изкарва газовете и много облекчава бебенцата.

# 9
  • Мнения: 52
Пробвай с еспумизан... може да помогне. При нас помогаше повече от Саб. Или чай от копър, или чайче на Хип. Има такива за храносмилането.

# 10
  • Мнения: 59
Е как на два месеца ще си търси пюрето и сока, това не го проумявам.
Tези газове наистина са предизвикани от сокове, пюрета и други подобни,за които е рано още.

# 11
  • Мнения: 245
Е как на два месеца ще си търси пюрето и сока, това не го проумявам.
Ами огладнява много бързо и ако не тях,какво да давам,а пък и бая качва не върви да давам Ам през 1 час,а и понякога за по-бързо съм и давала млеко между храненията и не ще,реве и като и дам пюре или сок пие и милясва....Просто е свикнала вече на разнообразна храна и еднообразието.....я изнервя.Пък и сока го обужава...

# 12
  • Мнения: 245
Това ранно захранване!!! И аз не проумявам кой ти е дал този съвет за втория месец !
Ами кой на консултацията така ме нареждат.За съжаление късно се допитах до вас маметата от форума иначе щах да изчакам.

# 13
  • Мнения: 245
Вероятно са колики, т.к.те се предизвикват именно от газовете в корема, но според мен щом досега сте нямали, а сега - да, проблема е в ранното захранване.
Именно а аз не и давам упоменатите храни от вчера,а това не се връзва,че 3 месеца са минали,откакто и давам и сега изведнъж започват....Какво и да ги питам тея некомпетентните от "село"на консултацията .....

# 14
  • Мнения: 4 392
Ами коликите са вьздуха в червата,които бебетата поемат чрез сукане или засмукване на биберона.Ако не се оригне е хубаво да го изкара като газове(това става,разбира се,по кьсно и не винаги)
Моята беба имаше сьщия проблем,макар че беше само на кьрма.Докторьт обаче ме накара да и дам сок(беше 3.месец),тя получи още посилни колики и аз го спрях.Не сме имали проблеми заради спирането!Оттогава не го слушам,като говори как да я храня #Cussing out
Кьрмих я до 7. месец и я захраних около 6.
За сьжаление повечето педиатри не са в час!

Общи условия

Активация на акаунт