Торта по форумски

  • 1 376
  • 13
  •   1
Отговори
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
 Преди 2 седмици реших да направя една торта от форума, ама като се зачетох и видях че ми харесват няколко. В един момент се оказа, че съм купила по малко продукти за няколко вида торти...стана голяма каша ..и затова си напарвих моя измишльотина....стана убийствено.Нещо средно между лунната торта, тортата с кондензирано мляко, парфето на сладка хапка....
ето
За блата -2 п. бисквити Еверест ванилия
80-100 гр. масло
За крема -1 кутийка кондензирано мляко Дъч лейди –неподсладено
0,500 мл. течна сметана Хопла- подсладена
2 бели шоколада- аеро ЕлЗет /от 40 гр/ и 20 гр.друг млечен шоколад/от най-мъничките на Своге или Нестле/
2 желатина
Бисквитите се натрошават и се смесват с разтопеното масло.Натъпкват се във форма за торта-моята е разкопчаваща се- много добре/като за чийзкейк/, може дори да се поръси малко прясно мляко за по-добро натъпкване. Белите шоколади се разтопяват на водна баня заедно с част от кондензираното мляко.Отделно се прави същото с тъмния шоколад. Част от сметаната се разбива с миксер със крема от белия шоколад и останалото кондензирано мляко. Същото се прави и с кафявия. Желатина се накисва до набъбване10-15 мин. и после на водна баня се разтопява . След като леко изстине се смесва с двата крема. Върху бисквитите се изсипва белия крем и отгоре се нашарва с кафявия/той е много по-малко като количество / . Слага се в хладилника да се стегне/най-добре да престои една нощ/.
Всичко може да се направи и само от един вид шоколад за по бързо, както и бисквитите могат да се поръсят с ромова есенция за аромат

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Малеее,красота Grinning
И много вкусно звучи с тези шоколади Embarassed
А как направи тези панделкови украси отгоре,да попитам съвсем лаишки Grinning

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Ами да ти кажа дълго време си търсих шприц тук в кварталните магазинчета и накрая намерих в един магазин за "1 лев"  #Crazyи си купих Embarassed.Та към него има разни накрайници и с единия се получи това. А между другото, hedra идеята за кондензираното мляко беше от твоя лимонов крем Hug

# 3
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Много вкусно изглежда, особено със тези къдравелки  Laughing отгоре .

# 4
  • Мнения: 4 371
Звучи и изглежда много добре. Тази събота и неделя ако ми остане време определено ще се пробвам. И на Иф тигровата торта мисля да направя, изобщо тортите ще са на почит тези дни у нас, който иска да заповяда Wink

# 5
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Дуци, я пусни линк към тая тигрова торта моля Peace

# 6
  • Мнения: 4 371
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72350.0 Ето я, на трета страница е.

# 7
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
е ти си скорострелница Joy Joy Joy
мерси Hug

# 8
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
deata,би ли ми казала колко като количество е кондензираното мляко и тази марка нищо не ми говори. newsm78Мога ли да заменя с друго?

# 9
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
danidji , Dutch lady е кондензираното мляко.Мисля, че то е най разпространено по магазините.Едно метално кенче е 410 гр.НЕПОДСЛАДЕНО.Има и подсладени ,но ще стане много сладка тортата. Става със всякакъв вид.

# 10
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
ААААААААА,сетих се !!!!Кутийката е метална,кръгла,със син етикет и на нея има 1 жена обле4ена селски мисля,че носи нещо в ръце.Да сетих се за какво мляко ми говориш.Ама не се сетих по марката та затова питах.Мерси много,реших да направя тортата и това не ми беше ясно.А украсата отгоре е допълнително количество към продуктите ,нали?

# 11
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Да, точно това е млякото с тази датска селянка Joy.
Ооо туй отгоре не е допълнително, ами е направено с част от течната сметана, след като я разбих.То трябва съвсем мъничко.

# 12
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Ееееееееее,разбрахме се най после JoyБлагодаря ти за олигофренските ми въпроси и търпението от твоя страна  bouquet

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Хайде като я направиш да се похвалиш Wink

Общи условия

Активация на акаунт