Сълзене от едното око

  • 48 872
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 959
Моля зя помощ! От 3 дни  едното ни око сълзи бистра течност, секрет не се образува и окото не е зачервено, но сълзи. Питах педиатърката ни и тя каза че това е порождение и някое от каналчетата се е запушило. Изписа ни капки Макситрол и каза че до шестия месец трябва да спре да сълзи. Моля ви ако някой се е сблъсквал с подобно нещо да ми даде малко повече инфо. Мерси.

# 1
  • Мнения: 7
И на моя бебо му сълзеше дясното очеце близо 4 месеца, оправи се само 2 дена след като наварши 6 месеца.Аз те саветвам да слагш капки за очи само ако се появи възпаление, иначе нима смисъл, те не лекуват, просто това е запушен слъзен канал той се оправя или с мсажи или от самосебе си!!!

# 2
  • Мнения: 2 125
Не се притеснявай!
До колкото знам, на повечето бебчета им сълзят очичките. Ние имахме сълзене и с капчиците (които са предписали и на вас) се оправихме за 2-3 дни. С преварена водичка и памуче почиствах оченцето и слагах капките. Peace Всичко ще се оправи! Успех  bouquet

# 3
# 4
  • Мнения: 959
Благодаря ви за отговорите и инфото.

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 893
Да използвам темата и да питам - Ради е почти на 1г.и 9м. и от около 2-3 месеца и се появи същото сълзене само на едното оченце.
Ходихме при очен лекар, но тогава беше с хрема и ни дадоха капки, понеже го изкара възпалено от хремата, миналата седмица педиатъра каза да и правя масаж и да почиствам с преварена водичка, макар че почти няма гурлички от оченцето/ само сутрин има малко/.
Като чета другите  това със запушения слъзен канал се вижда още в първите месеци на бебо и се оправя до към 6-7 и т.н., ами нашето оче като започна да сълзи на 1г. и 6м. дали е пак запушен канал и дали ще се оправи с масажите или ще се наложи онова сондиране  Sad, за което пишат някои мами .
Знам, че трябва да отидем на очен лекар и той ще ми каже най- добре, но мен сега ме гложди този въпрос и искам да чуя вашите мнения.

# 6
  • Мнения: 1 840
На моето дете му сълзи дясното оченце откакто се е родило, вече е на 1 г. и 10 месеца. Проблемът продължава, макар че се надявах да се оправи от само себе си. Ще трябва да го водя в Института по педиатрия да го сондират, защото с масажи и капки не минава.

# 7
  • Мнения: 3 447
И ние сме така и ту се оправи, ту пак се запуши. Два месеца беше ОК, сега пак сълзи. Офталмолога ни каза, че ще се оправи без сондиране. Дано! Засега продължаваме с масажите.

# 8
  • Мнения: 7 640
нели, дакриоцистит има във всяка възраст. Това е запушване на носослъзния канал и задръжка на секрет в слъзната торбичка. Заведи детето на очен и не се травожи, може да е от набъбналато лигавица в носа.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Copy/paste, че линккове никой не чете, а съм го писала много отдавна:

Ще си позволя да споделя тази важна според мен статия, написана от офталмолога на дъщеря ми.
Малко са майчетата, които са наясно кога трябва да се направи първият ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН преглед при офталмолог на детето.

И като майка, минала през кошмара на запушените слъзни канали, тяхното сондиране и т.н и т.н.


'ЗДРАВЕ ЗА ОЧИЧКИТЕ

Едно от най-важните за всеки родител е детето да е здраво. Грижите за очичките започват още от момента на раждането на малкото бебе. Ето и съветите на офталмолога д-р Мариела Облашка МЦ "Вита"-София

В първите месеци след раждането на детето е необходимо да се осигури нормално функционално развитие на очите. Ето защо е добре максимално рано да се откриват вродените или придобитите в детска възраст очни заболявания.

ПЪРВИЯТ ПРЕГЛЕД

Децата за първи път се преглеждат от очен лекар още в родилния дом. Правят се най-общ оглед на бебето за явни лицево-черепно аномалии, включващи очите, и преглед на очните дъна с офталмоскоп. Той е от особена важност за недоносенитте и бебетата, при които се е наложил престой в кувъоз, тъй като те са рискова група за равитие на ретинопатия на недоносеното, която може да довед до ослепяване.

ОТ 1-вия до 12-ия МЕСЕЦ

В периода на новороденото (до 1-вия месец) и до навършването на 1 година детето трябва да бъде прегледано от офталмолог при наличие на проблем с очите - сълзене, зачервяване, залепване от секрет, "кривене" на очите, бяла зеница или ако те изглеждат по-големи от нормалното и т.н.

Специлано внимание бих искала да обърна на продължителнотто сълзене и/или секретиране при най-малките бебета. Основният проблем е , че родителите, вместо да потътрсят очен лекар, сами решават, че се касае за конюнктивит и провеждат самолечение. Но може да става дума и за запушване на слъзния канал на окото вследствие на мембрана, останала от вътреутробния живот (неонатален дакриоцистит). Затрудненото оттичане на сълзите и задържането им създават благоприятна среда за развитието на микроорганизми, предизвикващи възпаление. До определена възраст това може да се лекува консервативно от офталмолог с антибиотични капки и специални хидростатични масажи. Ако лекарят е преценил, че такива масажи са необходими, той показва на родителите как да ги правят и им дава подробни обяснения. Ако до 3-4 месец лечението не даде резултат, се извършва оперативно перфориране на мембраната (сондоране). По приинцип процедурата се провежда в болница (очна клиника) под обща упойка от офталмолог.
След сондирането е необходимо капането на очни капки, чийто вид и продължителност не употреба се определяъ от лекаря, извършил сондирането. Прогнозата е благоприятна, но има случаи, при които заболяването рецидивира.

ПРОФИЛАКТИЧНИТЕ ПРЕГЛЕДИ (по принциип)

АКО НЯМА ОПЛАКВАНИЯ, ПЪРВИЯТ ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН ОЧЕН ПРЕГЛЕД СЕ ПРОВЕЖДА, КОГАТО ДЕТЕТО НАВЪРШИ 1 ГОДИНА.

На тази възраст то е още много малко за изследване на зрителната острота с таблица с картинки. Профилактичният преглед се състои в оглед на очноте дъна и няколко теста, свързани с кривогледството.
Изборът на специалист е изцяло в ръцете на родителиите. Препоръчително той да е детски офталмолог или да има опит в работата с деца. Достатъчно е родителите да го заведат в кабинета на офталмолога.

За съжаление много често профилактичните прегледи се пропускат. А те са добър начин за ранна диагностика на заболявания на очите

доц. д-р Мариела Облашка

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 893
Благодаря ви за информацията, в събота сме отново на офталмолог.

# 11
  • Мнения: 1 089
Провокирана от темата на ice, и понеже и на нас ни сълзи едното оченце понякога от както се е родила, днес бяхме на преглед. Запушено слъзно каналче  Sad Изписаха ни капки тобрекс и масажчета, след седмица сме пак на преглед. Дано да има резултат. Но искам да питам, накой ползвал ли ги е тези капки, понеже в листовката им пише, че не се препоръчва използването им при деца под 3 годишна възраст newsm78

# 12
  • Мнения: 3 447
Ние сме ги ползвали, още съвсем в началото ни ги изписаха...не че имаше файда де Confused

# 13
И ние днес бяхме на офталмолог, предписа ни също капки, но в момента съм на работа и немога да се сетя за името им.
А Тобрекс слагахме преди около месец, но тогава имаше жълто- зелени гурлички и в същото време и от носа и течеше зелен секрет и от тях слагахме и в носа, знам, че са антибиотични на основата на  Гентамицин / ако не се лъжа/, от тях ни спряха всички секрети и в момента окото ни само сълзи и носа е чист.
Освен капките и масажа лекарката каза да правим и топъл компрес с отвара от лайка/ въобще не си представям как ще стане тази работа, но ще пробвам/ и след него масажа.
Нас ни викат след 2 седмици отново.

# 14
  • Мнения: 1 089
А знае ли някой, ако не се отпуши слъзното каналче имали някакви последици, освен че така периодично ще си сълзи окото?



















Общи условия

Активация на акаунт