Нагревки с инфрачервена лампа...?

  • 73 801
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 791
Някой правил ли е такива процедури на детето си?
Дъщеричката ми ( на 3г.)  много често боледува от 2 г. насам, обиколили сме алерголози ( нищо притесняващо нямало) , УНГ( да сме вадили 3-та сливица, а т Стефи все бронхити ми прави,)...сега предприемаме някакви изследвания за имунитета....само на пулмолог не сме били, но всеки ме разочарова, че във Варна няма такива добри специалисти и все са ходили по мъките с разни доктори тука.... правихме какво ли не, пием какво ли не....но продължава всеки месец  с бронхити, дори пневмония...
Сега се сетих за тези лампи и се оказа, че имаме такава лапма от години, забравена в шкафа, та реших да пробвам и с нея. Консултирах се с педиатърката и тя одобри, но каза да видя листовката за подробности. Но в моята листовка не пише кой знае какво подробно, освен за разстоянието да е от 30-50 см и продължителност 10-30 мин. Педиатърката каза да направя като физиотерапията, примерно един курс от нагревки 10 дни (ходили сме и на физиотерапия)...
Затова исках да се допитам и до вас, мили мами! Някой има ли опит с такава лампа да ми разкаже подробности ?

Засега съм решила 10 дни по 10 мин. да нагряваме гръбчето и гърдичките, но ще се радвам ако споделите и вашия опит!

# 1
  • sofia
  • Мнения: 769
Аз го практикувам като нагревки за детето и за мен. Не е нужно да награваш и гърдите и гърба а само от едната страна. Детето е хубаво да е със затворени очи.
Тази лампа се ползва и за унищожаване на вируси - пускай я да свети в стаята на детето. Оптималният ефект от нагревката се получава м/у 8-10 минута на нагряване, така че не е необходимо да е по-дълго.
Съветвам те за толкова проблеми с детето да се обърнеш и кум хомеопатично лечение.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
  Аз съм виждала само веднъж такава лампа. На рожден ден на детето на моя приятелка майка й я донесе да поработи малко -против вируси(беше"зимен"рожден ден). Тя е медицинска сестра и я донесе от работата. Не съм се и замисляла, че мога да си купя.
  И от къде човек може да си купи и колко струва такава лампа?

# 3
  • Мнения: 1 655
  И от къде човек може да си купи и колко струва такава лампа?

По едно време бях гледала в Метро, цената беше нормална, около 20-40 лв.
Майка ми има една огромна инфраред лампа, намира се от страни на една комбинирана ел.печка, която  хем топли, хем е и нещо като климатик. Това чудо така хубаво грее. По едно време често имах проблеми със синузита и след 10 минутни нагревки на предната част на главата се чувстах много добре.

# 4
Инфрачервената лампа е едно, кварцовата е  друго. Обикновено са комбинирани.Тази, която ползвам е Хелиос на фирма ибора. Имат и сайт www.ibora.biz
Доволни сме.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 791
Аз съм чувала много за такива лампи на "Цептер", но били доста скъпички. И сега като ми спомена една приятелка да ходя в тях да нагрявам малката, се сетих, че нашите имат от памтивека една подобна, та я изрових.
Все хубави отзиви слушам, особено за настинки, болки всякакви...та реших да пробваме и ние.
На нашата лампа пише, че е  с инфрачервени лъчи.
Не бях чувала, че убиват вируси...
Имам и още едно въпросче- притеснява ме, че тази наша лампа е купувана 83-та год. Не е ползвана много, а от години въобще. Дали с времето е възможно да се е променило нещо, да е вредно излъчването??? В инструкциите не пише нищо за срок на годност.... newsm78

# 6
  • Мнения: 7 640
На нашата лампа пише, че е с инфрачервени лъчи.
Не бях чувала, че убиват вируси...
........... Дали с времето е възможно да се е променило нещо, да е вредно излъчването???
излъчването няма ка да се промени, споко.
В операционните използват УВ лампи за дезинфекция на помещенията, не инфрачервени, съмнява ме това за вирусите.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Аз вече се обърках - УВ, инфраред, кварцови...
 Каква е разликата и коя за какво се използва?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 791
И аз това се питам? Rolling Eyes Коя какво приложение има?
На моята пише, че е с инфрачервени лъчи и намира приложение в медицината ( за нагревки при болки ревматични, кости, зъбобол.....при настинки, синузити....и т.н. , също в животновъдството Laughing, можело да се люпят пиленца и т.н., както и в селското стопанство, примерно цветя, оранжерийни насаждения....Нашата е настолна лампа, малка...пиленца едва ли ще люпя, ама поне детето да се повлияе барем от нагревки на дробчетата Praynig
Ако някой има представа, моля да разясни за разликата кварцови, инфрачервени, УВ лампи!

# 9
  • Мнения: 7 640
Ако някой има представа, моля да разясни за разликата кварцови, инфрачервени, УВ лампи!
кварцова и УВ лампа е едно и също в общи линии, симулира ефектите на естественото сънцегреене- бактерицидно, общоукрепващо, против рахит, депресия и пр. От тях се изгаря много лошо и могат да си повредят очите
Инфрачервените лъчи затоплят- все едно правите топли компреси, но примерно на гърлото отвътре и в носа няма как да стане, освен с лапма. Изгаряне с такава лампа за разлика от кварцовата, не е възможно. Зачервяването на кожата става веднага и е бързопреходно, не се последва от образуване на тен.
Това е в общи линии. Sunglasses

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
PolarFox - много точно казано!
Иначе вилма - направи един курс от 10 нагревки за по 7-10 мин. и непременно ползвайте предпазни очила. Дано да има дългоочаквания от теб ефект.  Praynig

Аз имам кварцова лампа (има и инфраред) - мой набор Wink
Пускам я, когато има болен у дома и радко за нагревки на самите деца. Но като малка майка ми редовно ни облъчваше с нея, а и в ДГ ни правеха облъчвания. Така, че действай и никакви болести вече.

Инфраред-а го ползвам за нагревки на синузит и уши. И от него се изгаря, но при внимателна употреба, не се стига до там.

П.П: вилма:
1. Ваденето на 3-тата сливица няма да окаже влияние в/у бронхитите.
2. Детето изследвано ли е за астма?
3. Честите бронхопроблеми, които казваш, че имате, ме навеждат на 1 мисъл - сливиците при детето ти не си изпълняват ролята ефективно (образно де), но може те да не са проблем.
4. Пролет и есен задължително си води детето на Сандански за 10-20 дни.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 791
Много благодаря, момичета на всички , които се отзовахте!

Съжалявам, че по-рано не можах да пиша, но сменям нет доставчика и тука ми изтичат мб-те, а АДСЛ-а още не е дошъл....

Започнахме нагревките- гръбчето, че малката трудно мога да я накарам да стои мирна 10 мин с лице към лампата и да си прикрива очите. Иначе така сяда на масата, редим си нещо, докато се грее гръбчето. Дано има някакъв ефект!

Много съм притеснена, сън нямам- малката още не се е оправила след втори антибиотик, вчера идва докторката- изписа таблетки Преднизолон и се уплаших от листовката....давало се при тежки случеи...още има хрипове, още не се е изчистила...отчаяна съм, вече незнам какво да правя. решили сме да ходим на изследвания секрет от носа, да не би да има някаква бактерия, и да направим антибиограма, да спрем да се наливаме с отрови безрезултатно. Следваща стъпка май ще бъде специалист пулмолог в София напролет.....Извинявайте, че ви разказвам всичко това, но ще се побъркам вече от доктори и никакъв ефект...Затова се интересувам от разни такива допълнителни "джаджи" за профилактика и лечение, че все се чувствам виновна, че не правя достатъчно за детето си да оздравее





Да ви попитам...понеже  край мене все съвети ми дават познати, та чух и за някакъв Йонизатор за въздуха, който действал добре за пречистване на въздуха, а също и за всякакви болежки....някой има ли поглед върху таквози нещо?

Последна редакция: ср, 08 фев 2006, 20:34 от wilma

Общи условия

Активация на акаунт