ВЕЛИКО ТЪРНОВО

  • 95 187
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 80
И в Невромедикс(в Търново) и в Св.Варвара(в Горна) ехографите са 4Д.Но може би в София и Варна имат повече  опит с Феталните морфологии (ФМ).Но Според мен лекарите,които правят тези изследвания изкарват някакъв курс за да предлагат тази услуга,не може просто ей така защото си имат 4д ехограф и да решават да правят и ФМ.

# 601
  • Мнения: 187
За ФМ не е необходим 4D. Обикновено се прави на такъв апарат, но в 2Д формат, тъй като са по-качествени, 4Д-то го пускат по-скоро да направят кефа на родителите. Води се, че в страната има завършили само 3-ма или 4-ма специалност фетална морфология (3-ма са в София). Това обаче не означава, че сравнително добър гинеколог не може да направи ФМ. Просто определене специалисти и определени апарати могат да покажат много по-детайлно бебчето.

Моята бременност се следеше в Плевен от смея да твърдя един от най-добрите специалисти там. Та когато дойде време за ФМ той ми препоръча да отида в София в МЦ Марков, тъй като той щял да види една десета от това, което ще види д-р Марков.

Ако мамата няма възможност да отиде в София, както голяма част от мамчетата, това не означава, че няма да получи качествена услуга. Всеки гинеколог прави малка ФМ на всяка консултация. В определени седмици просто е по-подробно. Моят съвет - Насочи се към някого, на когото имаш доверие в околността и отиди при него.

# 602
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Катерина26 ходила ли си тук във ВТ или ГО, че така остро коментираш, че тук няма специалисти?

Не съм Катерина,но феталните морфолози се броят на пръсти за страната и те със сигурност не са във Велико Търново,Горна Оряховица и Плевен Peace
Това не го казвам аз,а доц.Кременски от Майчин дом.Аз съм била четири пъти при Марков в София Peace
Фетални морфологии София и Варна.

Последна редакция: пт, 29 ное 2013, 21:17 от siska79

# 603
  • Мнения: 98
Мили мами и дами от В Търново моля препоръчайте ми добър добър гинеколог, който да пуска  и изследвания, за да се установи причината за дискомфорта и възпалението, което имам от доста време. Втръсна ми да попадам на "специалисти", които явно си пестят да пускат изследвания и само след преглед ми назначава лечение което досега е без ефект

Аз съм доволна от д-р Калейнски, в поликлиниката и от д-р Младен Ангелов, кабинета му е на Габровски  Peace
fifi04 и аз мн си патих от такива доктори, но мисля, че най-после открих подходящия доктор - д-р Лазаров (мил и внимателен) - преглежда в Невромедикс, което е на ул.Ниш 5, вторник и петък преглежда, дори мисля(но не съм сигурна), че днес след 3ч няма пациентки (при него е със записване с час, което е хубаво, защото отиваш и влизаш), а при Калейнски мноиго се чака, защото е без час. Д-р Лазаров Е и АГ и преглежда и мн бременни(като мен), но си работи и със здравна каса. Казвам мое мнение, при Калейнски има мн бременни и той си претупва работата, за да мине повече пациентки за един ден Simple Smile Дано не съм засегнала никой с това мнение
Вълшебство и Сиана А сърдечно благодаря, че се отзовахте на питането ми. За Калейнски съм резервирана, тъй като преди години ходих на преглед при него, заради болки долу ниско и той макар че установи, че проблема не е за него, а идва от болки в червата не ми даде направление за съответния специалист.
Ако и други имат отзиви за споменатите от вас д-ри, или за други, но да са добри специалисти, които не се скъпят за изследвания, ще се радвам да ги споделят.

# 604
  • Мнения: 30
И аз съм на мнение, че специалистите по ФМ са си в София. Неслучайно тази услуга е толкова скъпа и за кабинетите на най-добрите в тази област се записват часове за повече от месец напред. Модерният ехограф далеч не е единственото условие, за да се видят всички детайли.

# 605
  • Мнения: 873
fifi04 , на д-р Витанова не си ли попадала? Аз имам доверие само на нея. Пуска си всякакви изследвания (цитонамазка, секрети, кръв), дава направление за други специалисти-мен ме е пращала на гастроентеролог, като дори звънна по телефона, за да помоли да ме приемат веднага. Случвало ми се е да отври кабинета специално за мен в неделя следобед и да ме прегледа. Случвало се е да и звъня по спешност и тя ми е казвала да не се тревожа от това, понеже са и звънели посред нощите за скъсан презерватив и тя го намира за нормално.
Желая ти успех в лечението на ифекцията!  Peace

# 606
  • Мнения: 1 298
Здравейте, влизам само да съобщя, че  на 25 ноември в 18,05 ч. се роди със спешно секцио Кристина, 3200 гр, 50 см. Тя е добре, аз се възстановявам.

# 607
  • Мнения: 1
Enidi да затова при установяване на бременност, ми пусна вс изследвания без МБ (микробиология-вагинален секрет) си го спести, и сега в края на бременноста имам гъбички (да може да са се появили сега, не в началото, но по здравна каса ми се е полагало и е трябвало да ми вземат, но са си го спестили) Ако съм имала още в началото е можело да се излекуват навреме, а сега има да треперя докато си пия Антибиотика дали няма да родя по всяко време, без да съм се излекувала.... Не съм очарована и от нея, затова се преместих при др АГ

# 608
  • Мнения: 80
Моята бременност я следи Маринова... преди да забременея ходих при нея на профилактичен преглед с направление и тогава ми пусна Цитонамазка,без да плащам... всичко беше наред и не са се налагали други изследвания.Като се записах за ЖК при нея да ми следи бременността също ми пусна всички изследвания МБ и всякакви кръвни( но нямаше за токсоплазмоза,което го разбрах чак след 2 месеца,но се консултирах и с друг АГ,който каза,че не е задължителна) Не казвам,че я препоръчвам,защото не ми се налагало по-сложно лечение..
Винаги ще има и положителни и отрицателни мнения за докторите....

# 609
  • Мнения: 873
Здравейте, влизам само да съобщя, че  на 25 ноември в 18,05 ч. се роди със спешно секцио Кристина, 3200 гр, 50 см. Тя е добре, аз се възстановявам.

Честита ви дъщеричка!   bouquet Да ви е жива и здрава! Тази Коледа ще мирише на бебе у вас Heart Eyes

Сияна А., гъбички май се развиват при всяка жена по време на бременност. Съжалявам,че Витанова ти е пропуснала МБ. При мен такова нещо нямаше-никакъв пропуск по време на бременността Naughty Да не говорим какви неща ми е лекувала още!   Peace Когато тръгнах да раждам второто си дете (отново в Русе), тя ми пусна и изследванията, които Русенското АГ си изисква и които са допълнителни. На мен Калейнски не ми пусна СПИН при първата бременност и заради това раждах в изолатора на АГ-Русе. Когато след това му казах за този пропуск, той каза,че не знаел. И за още неща не знаеше човека-МБ и цитонамазки не ми е правил.
Права си да се сърдиш на Витанова, обче-тя много добре знае какви изследвания ти се полагат.Аз бих говорила с нея, след като установя пропуска. И вече така процедирам с всички лекари: пиша жалба или отивам и казвам:"Сменям те, защото....." пък те да си помислят ще си подобрят ли работата Crossing Arms
Пожелавам ти успешно лечение и лека бременност до края! Hug

# 610
  • Мнения: 1
Enidi Благодаря Simple Smile

# 611
  • Мнения: 1 794
Здравейте, влизам само да съобщя, че  на 25 ноември в 18,05 ч. се роди със спешно секцио Кристина, 3200 гр, 50 см. Тя е добре, аз се възстановявам.

Да ти е жива и здрава! Hug

# 612
  • Велико Търново
  • Мнения: 4
Здравейте, влизам само да съобщя, че  на 25 ноември в 18,05 ч. се роди със спешно секцио Кристина, 3200 гр, 50 см. Тя е добре, аз се възстановявам.

Честито. Да расте здрава и щастлива. В безгрижие и заобиколена от много любов.  newsm51

# 613
  • Мнения: 1 705
Кадровачке, честито бебенце, да сте живи и здрави и двечките  Hug

# 614
  • Мнения: 99
Здравейте, търсим си нов личен лекар, който да не е в поликлиниката, да работи с часове и да предпочита хомопатия пред антибиотици Simple Smile Някакви предложения?

Общи условия

Активация на акаунт