За SPF фактора за лице през зимата

  • 723
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 249
На какъв фактор държите през зимата и защо?

Ясно, че лъчите проникват през облаците и са факт и през зимата, но все пак интензитетът не е този от лятото.

Изобщо, защо се препоръчва минимум фактор 15, след като такъв фактор теоритично защитава в продължемие на 15* времето, за което кожата би изгоряла без такъв (т.е ако това са 10 мин, прави 150 мин), а пък времето, което ми трябва да стигна от вкъщи до работата е 20 мин?

# 1
  • Мнения: 1 254
Здравей Simple Smile
По принцип класически се определя, че фактор 15 е добър за дневните кремове, тъй като осигурява 93% поглъщане на УВ лъчите и само 7% достъп до слоевете на кожата. Времетраенето на защитата (което си виждала върху опаковки с текст от сорта на "защитава вашата кожа Х пъти повече време..., където Х е цифрата на фактора) важи, но най-общо казано за плажа, където си на слънце постоянно.   Whistling  ooooh!  Mr. Green Самите филтри поглъщат лъчите и ги абсорбират до някаква степен на насищане. А след това ти просто ги почистваш или отмиваш. Но когато отиваш на работа ти не си изложена 8ч дневно на слънце.
Така, че реално и по-нисък фактор 8-10 би ти свършил работа в случая.   bouquet

# 2
  • Мнения: 35 891
зимата използвам 8, 12 или 15 СПФ, а по някога еретично излизам и без, но се старая да е рядко, защото имам лунички, които не ми се иска да са ярки и големи
Веси ти е обяснила защо 15 е добър фактор
лятото използвам по-висок фактор - поне 25

# 3
  • София
  • Мнения: 9 395
Това ми е любима тема, честно! Simple Smile

Независимо от сезона избягвам да ползвам крем под 15 ф-р за градски условия. Naughty
След лошият ми опит с петносване на лицето по време на бременността, не бих си и позволила лукса да се появя навън без защита.
Казвам 'лукс', защото избавянето от петната след това е направо луксозно, да не кажа невъзможно, понякога, въпреки усилията, които полагаме за това. То е пилинг, то са маски, то са избелващи кремове и пр. Но работата не е само в петносването, а в преждевременно състаряване на кожата, което се причинява от UVA лъчите. И там няма цял ден или само 15 мин. на слънце. Ти се подлагаш на излъчване така или иначе. Wink
То си е като бременността-превенция му е майката! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 2 249
А как постигате фактора - с един крем или крем + фдт с фактор, или крем без фактор + нещо с фактор?

Как постъпвате с кремове, които са добри, но пък са с нисък или никакъв фактор - комбинирате ли ги с друг с фактор и ако да, съставките не се ли по някакъв начин "сбиват"? А наслояването, то не задушава ли кожата?

И последен въпрос Praynig, какво конкретно ползвате в момента за лице?

Благодаря ви мноого Grinning  bouquet!!

# 5
  • Мнения: 35 891
факторът може да се постигне и с крем, и с ФДТ
важат няколко правила /цитирам по памет, не намирам статията  Embarassed/ - факторите не се събират, например; крем спф 15 + фдт спф 15 не е равно на защита 30, а на 15, т.е. на по-високия фактор от двата; на други места съм чела, че факторът, който те пази, е нанесеният най-отгоре, т.е. ако отгоре имаш фдт спф 15, а отдолу крем спф 20, най-вероятният фактор е 15

добрите кремове без фактор - или нощни, или под фдт

аз използвам Елея спф 20 за всякаква кожа на лицето,опаковка като плажен крем; иначе те имат и кремове за лице спф 25 за мазна и за суха кожа; има 2 вида филтри - химичен /той е по-често влаган и не мазнее толкова/ и физичен, койтио е доста по-мазен; кремът на Елея е с физичен фактор, защото на мен много ми сълзят очите от химичния и не мога да го използвам

всъщност, ето една хубава статия: http://www.cosmeticscop.com/learn/article.asp?PAGETYPE=ART&R … FER=SUN&ID=31

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
бубанка, много изчерпателно наистина Grinning!
Благодаря отново Heart Eyes Hug!

# 7
  • Мнения: 504
Оо, слагай, слагай. Няма да ти навреди като е 15, по- лошо е ако излезеш незащитена, както направих преди няколко дни. Излязох за около час, защитена с крем за студ без фактор. Ако щете вярвайте - изгорях. А от бременността насам много лесно се петньосвам.
Та днес излязох с фактор 60 smile3521
И нали знаете -  крема около 20 мин. преди излизането.

# 8
  • София
  • Мнения: 9 395
факторът може да се постигне и с крем, и с ФДТ
Da, съвсем точно казано! Simple Smile
Само, че аз не бих разчитала на фдт с фактор, защото по правило него нанасяме по-пестеливо от кремът за лице и не бих с доверила основно на него. Аз винаги под него си слагам дневен крем с ф-р. Иначе фдт е на Лореал с 12 ф-р. Simple Smile
Ползвам в момента Хидро Протект на Eucerin- идеален е за зимата и е с ф-р 15. Peace

# 9
  • Мнения: 433
Mnogo hubav e za6itnijat krem na La roche poisse.Правила съм си химичен пилинг на лицето и тогава ми го изписаха .Сега съм бременна и ми действа също добре като защита срещу неприятните петна.

Общи условия

Активация на акаунт