Кога ви се възстанови цикъла при положиние че кармите?

  • 1 876
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Моите бебки са вече на 5 месеца и половина, а все още нямам цикъл. Всички мами покрай мен с които сме родили по едно и също време вече отдавна имат цикъл, а при мене липсва... newsm78
Не зная дали това че са близнаци и редовното кърмене ли повлиява?
При вас как е? Колко време след раждането минава преди хормоните да си дойдат на мястото?

# 1
  • Мнения: 481
Ей, тая латиница някой ден ще ми изяде главата #Crazy
Даже и в заглавието на темата съм объркала и съм заменила "ъ" със "а" и съм написала "кармите" вместо "кърмите".
Моля да ме извините за грешката Embarassed

# 2
  • Мнения: 35 891
да, влияе се от редовното кърмене, аз също нямам

# 3
  • Мнения: 1 878
На всеки е различно, както вече установих от собствените си проучвания преди време  Laughing. В най-добрия случай може да нямаш цикъл докато кърмиш - т.е колкото по-дълго толкоз и по-добре. Аз обаче бях от каръците и ми дойде още на 3тия месец - е, какво да се прави...

# 4
  • Мнения: 49
Моят цикъл се възстанови през 7-мия месец, когато започнах да пропускам обедното кърмене заради пюрето.

# 5
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при мен дойде, но е много нередовен Rolling Eyes....от както съм родила съм имала само два в периодите, когато дребното не се будеше преz нощта....сега пак  с две хранения по нощите хич май няма да дойде..... Laughing

# 6
  • Мнения: 48
на мен цикъла ми се възстанови този месец -т.е. четвъртия . бебка е само на кърма. не съм имала болки при идването (някои мами са споделяли за много болезнена менструаця след раждането).
мисля, че не е нужно да се тревожиш - щом намалее хормонът пролактин ще ти дойде. но ако се притесняваш най-добре се консултирай с гинеколога си Simple Smile

п. с.  моята гинеколожка ми е  споделяла, че не е имала цикъл до 10-я месец...

# 7
  • Мнения: 1 586
От редовното кърмене е! Simple Smile
Моят се появи 15 месеца след раждането Wink.

# 8
  • Русе
  • Мнения: 270
На мен ми дойде преди две седмици за пръв път, след 10 месеца и при не чак толкова редовно кърмене. Ще видим колко ще е редовен по нататък.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
8 месеца без цикъл бях Simple Smile
Като ми дойде, се заех да кърмя начесто и усилено, белким пак изчезне, ама нъцки Simple Smile Природка.

# 10
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
На мен ми дойде след 7.5 месеца - погледнах си записките - и с първото дете и сега. Не знам дали е от редовното кърмене, защото баткото по това време е бил на кърмене сутрин и вечер само, а сега все още сме си основно на кърма Sunglasses

# 11
  • Мнения: 790
След 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 829
и аз още си го чакам... скоро 9 месеца ще станат от раждането  Mr. Green не ми липсва особено  Wink

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 603
Ми не зависи от редовното кърмене. При мен дойде на 4-тия месец, при изключително денонощно, ама много нощно кърмене, тъй че при всеки е различно. Колкото по-късно, по-добре, само че така се забременява и по-неусетно отново Grinning

# 14
  • Мнения: 2 220
Моят цикъл се възстанови през 7-мия месец, когато започнах да пропускам обедното кърмене заради пюрето.

Аз съм точно на същия етап - дано скоро да не ми се възстанови!

Общи условия

Активация на акаунт