Хълцане

  • 1 125
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 554
Здравейте!
Моята малка принцеса е на 11дни.
След кърмене я държа изправена около 15мин.за да се оригне,но не става.За сметка на това започва едно хълцане.....чак ми става жал!Помогнете!Не знам как да се справя с проблема!

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Хълцането е естествено нещо и съвсем не вреди на детето.
Пробвай да я оригаш по време на хранене - прекъсваш за малко, оригваш и пак даваш. Имай предвид, че някои кърмени бебета почти не поемат въздух и съответно почти не се оригват.

# 2
  • Мнения: 7 106
Не се притеснявай,това изобщо не е проблем.Всички бебета хълцат,моята Ева хълцаше даже и в корема ми по два-три пъти на ден Laughing .Хълцането нито е вредно,нито е опасно и с течение на времето намалява и почти спира.Скоро ще направим 6 месеца и сега хълца на няколко дни веднъж.
За оригването - подръж я малко права,ако не стане веднага я сложи по гръб за десетина секунди и пак я изправи.Ако още не се е оригнала,може би няма какво.Но и това умение се усвоява с течение на времето,ще видиш много скоро какви звуци ще издавате Laughing  Stuck Out Tongue !

# 3
  • Мнения: 1 194
честито бебче най-напред!
всички минахме през този период-моята девойка "се научи" да се уригва чак на 2 месеца! Преди беше много трудно да я накарам , но педиатърът ми каза че не трябва да се фиксирам на тема уригване особено за кърмено бебе! Това съвсем не е задължително! А за хълцането-ами май нищо не помага, но неусетно този период отминава!

# 4
  • Мнения: 1 464
моята бебка като почне да хълца та се забрави.Спокойно, всички бебета хълцат.А за уригването- не я дръж само изправена ами и опри гърдичките на рамото ти,като и разтриваш гръбчето

# 5
Moq bebo ponqkoga halca i po 10-15 min. i woda ne pomaga.Kato se razhojdame e mnogo sme6no,za6toto horata se obra6tat i poglejdat bebeto sled towa men sas zloba i si mislqt gorkoto bebe,no ne zawisi ot men.Dokolkoto za origwaneto zapo4na ot wtoriq mesec i go prawi dosta zwu4no.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
И наша Ива често хълца. Повечето пъти нищо не помага.
Тук - във форума - бях чела разни прийоми: даване на водичка, даване на гърда да цокне от мама и др. Но нищо не помага.
И щом не е вредно - нека само си мине. При нас дето само пречеше на бебка да заспи...  
А с уригването - същата картинка сме. Особено нощем въобще не се уригва. Държа права, навеждам, пак изправям - понякога става, но по-често не.
Така че - не се притеснявай, не си сама!
Целувки на принцесата!

# 7
  • Мнения: 554
Благодаря за отговорите и съветите Simple Smile !
Явно през хълцането преминават всички бебоци!Сега съм по-спокойна!

# 8
  • Мнения: 2 655
И аз да ти разкажа за този ХЪЛЦУК, както му казваме кодово. Laughing
АЛИСИА беше още в корема ми като започна да хълцука. Клатеше целият корем, а ние с татко умирахме от смях Laughing  Laughing  Laughing .
После се роди и пак я хващаше хълцука, ама тогава не ни беше вече до смях Embarassed  Embarassed  Embarassed .
Само като я видиш толкова нещастна и с навлажнени, огромни, молещи очички ти се свива сърцето и ти иде и ти ей така Cry  Cry  Cry  Cry  да заревеш.
Аз я лекувам като веднага я слагам на гърдата. Wink  Понякога сукне 2-3 пъти и и мине.  Wink Понякога и е необходимо повече време.
Все се надявам, че като поотрасне ще може сама да се лекува от хълцането.
Забелязала съм, че се появява при смяна на температурата. Ако от вън, където е топло я вкарам вътре на климатик се разхълцва. Ако я съблеча гола или по памперс, когато и мия дъпето и  т. н. Старая се максимално да избягвам тези ситуации.
УСПЕХ в борбата с ХЪЛЦУКА.

# 9
  • Мнения: 1 629
Ох, това хълцане! Ние се уригваме и после пак хълцаме Close
За  по-добро уригване мога да ти препоръчам да кърмиш полулегнала, така че на бебчо да му е притиснато стомахчето към твоето. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт