Използвали ли сте памучни пелени за многократна употреба?

  • 5 013
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
За тях разбрах от една друга тема и най-вече от хедра но на сайта на бамболино ли беше как беше newsm78 както и да е не видях цена никъде а и не видях  как точно изглеждат и от какво и как са направени самите гащички .
Благодая ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 3 537
Използвам пелени,като памперсите,само ,че без лепенки,а отдолу се залепват като дамските превръзки за гащичките за да държат.Иначе са си памперси.Майка ми ги купува от един детски магазин,но е в провинцията. И 20 броя са 2,40 лв,Когато ми купи караме с тях през деня,а нощем с памперс.Много ми икономисват памперси.Тука в София сигурно има,трябва да потърся.На пакета ги водат Бебешки подложки.
А за такива пелени дето ти казваш,разглеждах миналата седмица,но излиза много скъпо,.Не помня дали беше същия сайт.

# 2
  • Мнения: 1 858
Кажи колко скъпо горе долу. А иначе за подложките и аз ги ползвам и са много удобни освен ако мамата не е много придирчива по отношение на тях.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
Според мен това е връщане назад.Хората измислили улеснения с еднократна употреба и хвърляш,някой решил ,чеотново трябва да переме пелени #Cussing out

# 4
  • Мнения: 1 858
Мисля , че сега имаме избор с какво да си гледаме децата. Едни от нас избират еднократните пелени други избират тези , въпрос на личен избор!

# 5
  • Мнения: 2 839
За първи път чувам за такива пелени, ама какво им е предимството пред еднократните не разбах!? Хем по-скъпо, хем пък переш. Или от екологична гледна точка?  newsm78

# 6
  • на село
  • Мнения: 3 844
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=71776.0
Интересно защо не се използва търсачката, а в рамките на 1 седмица се пуска една и съща тема.
Оп, сори сега разбрах, че за тях си чула от другата тема, но и от самата нея става ясно, че почти никой не ги използва.
В сайта на Неделчев има дадена доста подробна информация, за цени, как се поставят, състав ит.н., но за да отвориш файла с цените например, трябва да имаш Acrobat reader.

Последна редакция: чт, 02 фев 2006, 23:25 от НелиСА

# 7
  • Мнения: 3 537
Кажи колко скъпо горе долу. А иначе за подложките и аз ги ползвам и са много удобни освен ако мамата не е много придирчива по отношение на тях.
Ето цените:
http://www.bambinomio.nn-bg.com/
http://www.bambinomio.nn-bg.com/prices.html

# 8
  • Мнения: 35 891
използвала съм от едновремешните, но само за чаршафче
ако детето няма драстични проблеми по дупето ме мисля, че има нужда от такива пелени

# 9
  • София
  • Мнения: 3 644
не искам да ти прозвучи като критика но за дете на 2 години не  е ли време да е без памперси?
Моят племенник израстна пред чите ми и някъде около 1 и 2 месеца вече и нощем нямаше памперс/само баба разваляше традицията като спи при нея/.
Мисля си че е влеме да го оставиш без памперси- не се обиждай- но мисля така и защото познавам 2 или 3 майки чиито деца на такавоа възраст още са с памперс - по неразбираеми причини- на едната детето спи при тях и да не ги намокри- другата няма търпение да го научи и дори на вън е още с пампирс...
А най важното според мен- и на двете дечица откриха някаква бактерия в урината  и се оказа че било от това че са още с пелени
Още веднъж искам да ти се извиня- не те уча как да си гледаш детето- просто споделям моето виждане Hug

# 10
  • на село
  • Мнения: 3 844
Да отговоря аз, понеже и ние сме на 1г. и 9м. и сме с памперс.
Нямам намерение да я оставям по мокро дупе през студените зимни месеци, като се стопли тогава, а и когато детето е по-голямо осъзнава какво трябва да се прави. Няма смисъл  1 годишен малчуган да се дебне нон стоп, за да се слага на гърне.
Имам опит и с по-ранното слагане на гърне, но тогава беше по принуда, голямата ми дъщеря е изгледана без памперс и мога да ти кажа, че докато не стана на 2.6 - 3 години винаги имахме фалове .
А това за бактерията в урината.... стерилна урина ли са им взели на децата, за да са сигурни за бактериите?

# 11
  • Мнения: 6 472
С голямата ми дъщеричка ползвах такива пелени и бях много доволна. Искам да уточня, че ги ползвах когато детето поотрасна и му беше време да се отучва от памперс.

# 12
  • Мнения: 1 858

Не не ме обижда мнението ти но все пак няма да пропусна да кажа че аз поисках мнение дали някой е ползвал а не мнение време ли е или не да го откавам от памперс. Да не говориме , че никъде не съм споменала че ще ми трябват за Светли а ти даже и диагноза с бактерии му постави. Не бързай да си вадиш заключения за хора, които не познаваш! Пак искам да кажа че уважавам твоето мнение но не така!

# 13
  • Мнения: 52
категорично не Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 3 644
Изобщо не съм искала да те обиждам- а и нямам намерение да те опознавам
Но щом настоямаш:
1.На 2 години не бих държала детето си с памперси- що за майка ще съм че да не го науча до тогава как се използва гърнето та да ми се присмиват в детската ясла учителките
2. А и пелени за многократна употреба????и то в наши дни- е не съм чак толкова зле финансово!!!
Това е- щом ще се обиждаме smile3508 smile3534  love001

Общи условия

Активация на акаунт