Рибомунил

  • 13 183
  • 3
  •   1
Отговори
Скъпи майки,
детето ми започна да ходи на детска ясла, но непрекъснато се разболява. Педиатъркарта ни предложи да пие Рибомунил за подсилване на имунната система. Той е на 2.5 години. Страхувам се, че е малък за такива лекарства. Давали ли сте на децата си? Има ли изобщо полза от него?
Благодаря ви предварително за съветите!

# 1
Дъщеря ми е на три години. Не съм й давала Рибомунил, но и давам изопреназин и респивакс - по лекарска препоръка. Разбира се, дозите са коригирани като за нейната възраст. Засега ефекта е много добър - вече един месец сме на детска градина /най - трудния за имунната адаптация/, но засега нищо по - сериозно от някое кихване.

# 2
  • Мнения: 17 401
Имам приятелка, чийто син общо взето през 2 седмици беше болен( на 2 години, ходи на ясла).Сега го пие и може би от 2-3 месеца не са ходили на лекар. МАлко е скъпо и нашто джи пи го изписва само на такива деца, дето са пили вече всякакви имуностимулатори, без резултат.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 200
Александра пие рибомунил от началото на септември. На година и половина е. Ходи на ясла от юли месец 0 една седмица на ясла, една болна... Целия септември ходи на ясла без да се разболее. Сега я тръшна вирус, след който й се поду сливицата и пи антибиотик. Въпреки това съм доволна от рибомунила. Може да се дава на малки деца, може да се дава във остра фаза на заболяване. Представлява рибозоми на клебсиела, стрептококусите и хемофилус инфлуенца. Те се вкарват в организма, като естествено не могат да го заразят, но предизвикват имунен отговор. Първата доза се нарича лечебна, взимат се три седмици по 4 прахчета. Една опаковка с 4 прахчета е около 10 лв. После всеки месец се дава само по една опаковка (4 бр. прахчета) и така в продължение на 5 месеца. Този прием покрива и следващте 6 месеца от годината.

Истината е, че детето няма да спре да боледува, но ще намалее честотата и тежестта на заболяванията.
Ами това е - доволна съм от рибомунила. Макар, че като го казах детето взе, че се разболя и бях си казала, че повече няма да се хваля толкоз, ама на, ти сега попита и ти казах  Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт