Заплащане в Лондон?

  • 2 736
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте
В момента уча магистртура и гледам обяви за работа в Лондон. Кандидатвах в една компания (финансова сфера) където обявеното заплащане е между  40-45К (преди данъци и други). Това достатъчно ли е за нормален живот? Съпругът ми тепърва ще трябва да си търси работа, тъй че става въпрос за 2-ма. Да уточня, че уча в чужбина в доста престижен университет.

# 1
  • Мнения: 177
зависи в коя чужбина учиш.45к на година за лондон  Thinking бе ще живееш като работническа класа,няма да се убиеш от екстри(освен ако не живееш на 1 туба бензин от центъра и пазаруваш в ЛИДЛ  Laughing).виж,ако двамата с мъжът ти работите за по 45к тогава ше сте добре.но ако има по-добре информирани от мен и те да кажат.
п.с. не забравяй че всеки ще ти даде мнение от неговата гледна точка.ако някой живее в лондон с 20к и си мисли че е хванал господ за шлифера,ще ти каже, че ти с 45к ще си живееш живота.....

# 2
  • Мнения: 1 363
Сноууайт,

първо да ти пожелая Успех с намирането на работа.

Според мен сумата, за която става въпрос е достатъчна за двама ви. Може би не е достатъчна за закупуването на имот (освен ако не е в някое гето или малък бокс), но може би + дохода на партньора ще успеете)

Успех още веднъж  bouquet

ПС, сега прочетох постина на Евелина. Не мисля, че с този доход ще живееш мизерно.
Живяла съм на по- малък и определено стандарта ни беше  добър. Много добър  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 032
Здрасти и от мен. Ако досега си учила (т.е. била си без заплата), с тази заплата ще можеш съвсем спокойно да живееш. (Като свикнеш с малките (и някои по-големи) глезотийки, ще се обърнеш назад и може даже да решиш, че с по-малката заплата си се чувствала по-комфортно материално.  Mr. Green) С едно изречение, това е една нелоша начална заплата, имайки предвид особено, че т.нар. финансови институции всяка година учеличават заплащането. Ако искаш нещо конкретно да питаш, пиши на лични.

# 4
  • Мнения: 177
ПС, сега прочетох постина на Евелина. Не мисля, че с този доход ще живееш мизерно.


не съм казала,че ще живее мизерно ,а, както е казала и Алиса,това ще е "НЕЛОША начална заплата".да не забравяме че все пак в лондон един наем на приличен апартамент в приличен квартал е поне 1000 паунда.а пък и данъците на 45к не са 22% нали?!

# 5
  • USA
  • Мнения: 559
По това, което казваш разбирам, че учиш за МВА или нещо подобно. Според мен е хубаво да провериш в Career resource центъра на твоя университет как варират заплатите за подобна работа в Лондон - там със сигурност ще знаят или ще могат да те насочат или да те свържат с някой, завършил твоята програма и работещ в Англия.
Друг източник на информация са подобни училища в Англия. Напр. http://www.london.edu/mba/careerimpact.html
Не знам какъв е стандарта в Лондон, но ако си в престижен университет, гледай да не се "продаваш" евтино  Peace.

Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 02:57 от Winx

# 6
  • Мнения: 1 363
Евелина, не си казала мизерно, но каза като работническата класа.
Работническата класа живе  на baked beans on toast, чиипс and егс, евтина замразена храна, снаксове и пр. С доход от 45-50 определено се живее по- добре- кеф ти ойстърс и шампеин всяка вечер, кеф ти уеитрос' файнест, кеф ти, биинс он тоуст, кеф ти ресторант и къри.   chef


50k

Gross per month is 4167

 Income Tax is 14,105.60

NI is 3,149.95

Total Tax 17,255.55

 Therefore you end up with 32744.45 which is:

 Net per month 2728.70

 This assumes no extras like company cars, private health insurance etc.

 

45k

Gross per month is 3750

 

Income Tax is 12,105.60

NI is 3,099.95

Total Tax 15,205.55

 Therefore you end up with29794.45 which is:

 Net per month 2482.87

Eto factite Crazy

 


Последна редакция: пт, 03 фев 2006, 14:59 от miravmbd

# 7
  • Мнения: 177

Евелина, не си казала мизерно, но каза като работническата класа.
Работническата класа живе  на baked beans on toast, чиипс and егс, евтина замразена храна, снаксове и пр.
 

това искрено ме разсмя  Laughing Laughing Laughing

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ами аз не съм в Лондон, но мисля, че ще се оправите с тези пари Wink Не забравяй че това е началото все пак. Обърни внимание и на бенефитите и на парите за релокейшън. Понякога те са допълнително перо, което не е за пренебрегване.

# 9
  • Мнения: 50
Благодаря на всички! ориентирахте ме как горе-долу стоят нещата Simple Smile разбира се сега предстои най-трудното - интервютата и "пазеренето"

# 10
  • Мнения: 375
Мила Евелина,та самите англичани живеят с много по-малко пари и се справят,и том много добре.40-50к изобщо не са малко пари,какво говориш!!!1

Общи условия

Активация на акаунт