Малко фантазии: евро-лотарията утре

  • 2 045
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 032
Хе-хе, джакпотът на евро-лотарията (тегли се утре) станал към 125 милиона (в англ. лири). Даже и неиграещи като мен са вече с билети. Шансовете да спечелиш били 1:75,000,000. Хм. Но все пак, за секунда ако замижим пред статистическата (почти) невъзможност, какво бихте направили, ако ей така, вземете, че го цапнете тоя джакпот?
Ето аз какво измътих:
1.   Обикаляме света. Със свита, ако трябва.
2.   Къща в Тоскана (ами обичам я, какво да правя като е шаблонно).
3.   Ами после?
4.   Решавам, че не ми трябват толкова много пари. По 1-2 милиона на децата, малко на роднините (даже и на свеки  Mr. Green) за другите ще трябва да намислям благотворителни цели. За България ще да са, най-близки до сърцето ми са каузите на деца с увреждания, възрастни самотни хора, и лобирането за закони за лична отговорност на журналистите.
5.   Ами после?  newsm78

То било направо трудно да измислиш как да похарчиш такава грамада пари.  Thinking "помощ!"

# 1
  • Мнения: 1 363
 Grinning
Хаха.
Аз от две седмици се надявам да ударя джак пота и все нещо неуспявам. Заредила съм числата  и за този петък Praynig Praynig Praynig

АКО, АКО, ДАЙ БОЖЕ стане чудо, ще
1) направя богати всичките си приятели и близки познати.
2) Купуваме имоти в Италия, България и Англия, като прекарваме 6м от времето в Италия, и останалото разделено м/у БГ и Англия.
3) Естествено ще направим някоя друга екскрузия.
4) Аз започвам частен бизнес
5) Мъжа ми напуска работа
6) Осигуряваме сина за едно поколение напред
7) Останалата част от милионите отиват за благотворителност- Кансър рисърч, местната болница, естествено помощ към БГ, всякакъв вид благотворителност за подобряването на живота на деца растящи в мизерия и бедност.  Cry

Надявам се, няколко човека да си поделят печалбата, не е честно толкова много пари да отидат при един човек (особено ако е някой идиот) Sad

# 2
  • Мнения: 7 091
 Аз не съм играла в тази лотария, но ако спечеля голяма сума пари ( е все пак зависи и от сумата, но ако говорим за милиони) бих:
1. Отделила пари за образованието над детето/цата в спестовна сметка
2. Бих купила недвижима стобственост- жилище за мен и съпруга ми + за децата по едно, като бих ги давала под наем докато навършат 18
3. Около 1/4 бих дала за благотворителност.
4. Бих отделила пари за собствен бизнес( винаги съм искала да имам ресторант)
5. Бих инвестирала значителна част
6. Бих дала някаква част на роднини

С парите, които спечеля със собствен труд и от инвестициите, бих обиколила света Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 098
Ехе,4уден джакпод се е натрупал smile3508
Ако ме тупне(но как ли като не съм пуснала фиш Thinking) на първо време Ще ида в Бразилия и оттам в Азия.След като си по4инем хубаво и видим какви данъци са отмъкнали Ще реша как да ги влагам.
Може би Ще си купя и имот и Ще го наобикалям с файтон,както е правел дядо ми. smile3540КъЩи,апартаменти и коли,няма да купувам.Ще сложа някой евро в сметка на родителите ми.Ще построя параклис.Може и да взема да завърша оЩе някое висше образование.
Баси...кво Ще ги правя другите newsm78

# 4
  • Мнения: 2 032
Ох, и аз забравих да си преброя собствения бизнес дето съм намислила, пу (за който ще ми трябва кладенец с пари, защото ще е губещ  Grinning)
Мирааа, не ми вдигай цените на къщите в 'талианско  Sunglasses
Колко сходни желания все пак, не мислите ли...
Ето какво няма да правя:
-да купувам разни парцалки/дрешки/финдифлюшки/дрънкулки
-да си правя хирургически подобрения
-да си купувам флотилия коли или "фъртолет"
Абе прекалено много пари са. Зор да ги похарчиш.  newsm78

# 5
  • Мнения: 177
"
Абе прекалено много пари са. Зор да ги похарчиш.  newsm78

абе зор!нека на мен такъв зор да ми се падне  smile3508  после ще му мисля за какво да ги похарча

# 6
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
аз невър не пускам тото, но рет редовно Wink

ако спечеля
ще си купя къща на някой от канарските острови
ще купя и на мамини и другите близки
ще раздам много на болни деца и изоставени
искам да стана известна и влиятелна, искам възмездие за всички корумпирани типове ( мъжа ми в момента има проблеми с университета си, искат му торбички??? с подаръци и пари, той не дава! Naughty)
за да участвам в борбата  срещу връзкарщината и корупцията
искам да си направя една фондация, която ще се занимава с благотворителност. това ще е работата, която ще ме удовлетворява истински.

също ще си купя парцалки и едно миниванче крайслерче да си джиткам.
ще живея между мадрид и сливен- 20 дни тук, 10 в бг. ще  продължавам да летя с бг еър и да ям шопска салата в малка купичка Laughing

ще си направя център за красота, където клиентките ми ще се чувстват като царици с всички екстри....дали ще ми стигнат парите? newsm78 Money
искам да пътувам много и да имам още деца Blush

# 7
  • Мнения: 1 278
А уеуеуеее! Много пари, мър'майка!
Обаче може и да ми стигнат.  Thinking
Та, ако ми попадне някакво такова печелившо билетче в ръчичките, успоредно и паралелно, перпендикулярно и под ъгъл, извършвам тези благи дейности, без да се замисля:
Arrow На часа си довършвам къщата.
Arrow Плащам на селяните да си измажат къщите, да си поправят оградите и да си изхвърлят боклуците от дворовете. Ако кинтите не помогнат, въвеждам системата "Образцов дом". Това вече не може да не им докосне сърцата.
Arrow Разширявам си бизнеса и наемам цяло село на работа, за да не скучае и да не върши глупости.
Arrow Построявам парка до селото, дето го има по план, ама така ще си остане, ако не е моят билет
Arrow В неизползваемата нива построявам истинско бейзболно игрище, че ми писна все да не ни стига аутфилдът. Набутвам моите и чуждите селски деца вътре, та да не скучаят и да не вършат глупости и те.
Arrow "Приватизирам" селското училище и детската градина, и назначавам по един вещ директор, на когото му скъсвам ..., к'вото ми падне, ако не си върши работата кат' свЕт
Arrow Хващам един поп с ясна артикулация за ушите и го назначавам целодневно и всекидневно да стои в китната ни селска черквичка. Тук няма да имам разходи по измазването отвън, защото са ме изпреварили и вече са я направили да блести, поне тя. Ура!
Arrow Всяка събота и неделя организирам на мегдана почитане на някой празник.
Arrow Вкарвам газа по домовете насила. Не! Нищо няма да гръмне, спокойно! (Тук печеля още някой лев от Овергаз, щото съм направила невъзможното, но мъдро го инвестирам в противопожарни кранове за всеки, изпаднал в паника, за да възцари отново мир и спокойствие във вече газифицирано село)
Arrow Оправям улиците на село и им слагам знаци, маркировки и кошчета за боклук.
Arrow Събарям соцреализма на пъпа на чудния мегдан, наречен "кметство" и "читалище",  и построявам две-три по-едри къщи в селски стил, но по-джиджани от другите. Пак ги наричам "кметство" и "читалище".
Arrow Опъвам по конец всички пътища от изток, запад, север и юг, които водят до моето село и слагам табела: "Европата дойде в Бусманци. Елате и вие."
Arrow Е, време ми е вече да стана кмет, за да поддържам сделаното от билета. Така организирано не ми трябва да си моря личния PR с работа, затова си купувам Viano Camper, взимам заслужена отпуска, грабвам PR-а и моите си селянчета и отиваме на туристическа обиколка, докато ни писне. След това се връщаме на село и си казваме: "Вече ни е гот, да му се не види, като се прибираме у дома".

# 8
  • Мнения: 104
леле как ме изкефи:)
много добре написано Деметра,кандидатирай се,ще гласувам за теб,кефиш ме:)
а аз какво ще правя с толкова пари ли?
ами в момента бебчо ми е болна и ми се къса сърцето,затова съм настоена да помогна на всички болни дечица и затова бих си дала парите.
е,ще оставя за по-един кат парцалки:)/ха-ха/

# 9
  • Мнения: 7 605
И  ние от няколко седмици пускаме фиШове, но и на мен ми се вижда прекалено голяма сума zа един 4овек. По добре да можеха примерно 10 дуШи да спе4елят и да си делят сумата, пак има достатъ4но zа вси4ки.

Ние ако спе4елим, няма да кажим на никой, макар 4е няма да е лесно. На родителите си Ще кажем 4е сме спе4елили но няма да кажем сумата и Ще йм дадем по 1 милион. Мъжът ми Ще продължава да работи, Ще си купим къЩа (или 2  Wink ) и сигурно по хубави коли, както и хубаво обzавеждане, и Ще ангажираме една 4иста4ка и един градинар  Mr. Green  Ще ходим в БангладеШ, където спонсорираме едно дете, и Ще строим едно у4илиЩе там и една болница. Със сигурност Ще спонсорираме и други деца в други държави и Ще ходим да ги видим, може и там да построим у4илиЩа. Аz искам да помогна на дома zа сираци в с. Стойките, органиzирала съм помоЩи zа тях но напоследък нямах въzможност  Sad  Та искам да отида на място и да видя какво добро мога да сторя.
С две думи, Ще се стараем да водим един нормален живот какъвто водим и сега, доста пари Ще отидат zа благодарителни кауzи, доста пари Ще останат в банката и Ще се умножат от само себе си та да се 4удим как да ги хар4им  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 051
А колко ли са данъците върху тези пари?

Аз бих ги инвестирала за привличане на още финанси за някакъв голям проект, примерно за озеленяването на Сахара или нещо подобно, не ми се смейте.

# 11
  • Мнения: 1 278
На мен изобщо не ми стана смешно, Ведра!
Идеята ти е супер! Да се инвестират в някакъв екологичен проект от световен мащаб - включително образователен.
Голямо важно от "европейски села" и "благотворителности" след 50 години, когато всички ни мори Глобалното затопляне и последиците от него.
Аз гласувам за Ведра  Grinning

# 12
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
аz си имам една мечта от много време...ако случайно Hug Heart Eyes късметът кацне при нас ще направя най голямата верига детски градини по света...всички ще са беzплатни или срещу многоооо символично zаплащане, така че всеки да може да си го поzволи ( примерно 1 долар или 1 евро на месец).....ех, мечти, но може някой ден да станат реалност, zнае ли човек.....ако не с тоzи, може би със следващият джакпод.... Grinning

# 13
  • Мнения: 1 363
Интересно ми е, каква сума бихте дали на роднините си и приятелите си?

На приятелите ми в БГ бих дала -в завсисмост от нужидте и семейното положение по около 100 000лири. Може би повече. ЩЕ говоря първо с тях за мечтите им и желанията им без те да знаят за забогатяването ми.
Ще съм против парите да се изпият и похарчат за глупости Embarassed Може би ще ги инвестирам вместо тях или ще им направя по един тръс фънд ли...

А на тукашните ми роднини- все си мисля, че не искам да им дам кой зне колко много. От 3 ми зълви само едната е направила тази допълнителна крачка да се почувствам по- добре. Мисля си, че с нея ще съм най- щедра и свекъра и свекърва ми. Със семействата на останалите две ще процедирам като с на познати Thinking Embarassed.

Алиса, мойте бизнеси -2 ще са на загуба също така. ПОне единия със сигурност. Дрехи и коли не ме блазнят. Освен  старите комунистически  марки коли други не разпознавам.  Laughing
 

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
бих дала достатъчно, zа да си поzволят нещата, които сега не могат....

Общи условия

Активация на акаунт